reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Pożegnanie z pampersem i smoczkiem

A u nas utarło się się tak że nocnik stoi na przeciwko tolalety i sobie tak razem siedzimy. Czasem nawet jak mi się nie chce to mam wskazywane miejsce gdzie mam usiąść.

Caramell nie ma się tak podniecać moja owszem sika do nocnika ale kupy nie zrobiła nigdy. Woli w pieluchę a i parę razy w majtki. Mojej koleżanki prawie trzylatka chodziła bez pieluchy ale jak chciała kupę to wołała aby mama jej założyła pieluchę bo inaczej nie zrobiła. Teraz skończyła 3 i normalnie robi. Nie ma co się śpieszyć.
Zawsze pisałam że przecież ludzie dorośli i zdrowi nie robią w pieluchy wiec wcześniej czy później dziecko się nauczy bo taka jest nasza fizjonomia. Należy do ludzi inteligentnych a przynajmniej w połowie :-D
 
reklama
caramell a może spróbuje np na podwórku zdjąć mu majtki i niech sika jak chłopak bo widzisz mój też nie usiądzie na nocnik a jak lata po podwórku bez pampersa to ściąga i chce sikać to go szybko daję gdzieś na bok i siusia:-) to pomaga na podwórku no a w domu to już nie za bardzo bo mój mały jest anty nocnikowiec:no: więc sika do majtek a co za tym idzie muszę ścierać siuśki:szok:
 
Zawsze pisałam że przecież ludzie dorośli i zdrowi nie robią w pieluchy wiec wcześniej czy później dziecko się nauczy bo taka jest nasza fizjonomia. Należy do ludzi inteligentnych a przynajmniej w połowie :-D
o to, to właśnie.

P.S. ścierania siuśków to ja już powyżej uszu mam :baffled:
 
Dawidowe, podoba mi się Twój tok myślenia :)
My z nocnikiem też jesteśmy 'w lesie'. Kiedy się Hani spytam, gdzie robi siku i kupkę, to pokaże nocnik... Jak robi kupsko, a pytam ją czy robi, to mówi, że nie. Proponują 'usiądziemy na nocniczku?', a ona - 'nie' i mocno kręci głową. Siłowo nie chcę jej zmuszać, bo tylko będzie wrzask. Chodzić w majtkach albo z gołym tyłkiem nie chce, bo nie chce w nie nasikać. Będzie jęczeć tak długo, aż założę jej pieluchę, by mogła się 'spokojnie załatwić'. Dobrze, że w przyszłym tygodniu ma być cieplej. Będziemy w Ustroniu, to założę jej majtki, jak będzie biegać po ogrodzie i oby to przyniosło jakiś skutek, choć jakoś za bardzo w to nie wierzę...
 
Dzisiaj nadszedł przełom Samuel zrobił parę razy siku do nocnika i kupa tez była (sam siadał) więc wystarczyło troszkę cierpliwości ale dziękuję Wam wszystkim za dobre rady :-)
 
caramell może się dołaczysz do naszego grona. Zapraszam na wątek ogólny- nie gryziemy.

A z nocnikiem gratulacje. Ciekawe kiedy moja zrobi kupe do nocnika
 
reklama
My z nocnikiem też jesteśmy 'w lesie'. Kiedy się Hani spytam, gdzie robi siku i kupkę, to pokaże nocnik... Jak robi kupsko, a pytam ją czy robi, to mówi, że nie. Proponują 'usiądziemy na nocniczku?', a ona - 'nie' i mocno kręci głową. ...

u nas dokladnie tak samo, z tym, ze problemu nie mamy z sikaniem w majty czy na podloge..i nawet wcale nam to nie przeszkadza..znaczy sie Mauruni:
 
Do góry