reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Postępy naszych pociech

a moje dziecko stwierdziło,że mówić nie będzie:no: za to w komunikowaniu swoich potrzeb osiąga mistrzostwo świata:tak:jak jest głodna, albo chce soczek to drepta sobie do szafki w kuchni i przychodzi do mnie z tym, na co ma ochotę podaje mi swoją zdobycz i mówi jedno z dwóch słów, które potrafi mianowicie am( drugie jest mniam:-D)nic więc dziwnego,że wygląda tak jak wygląda mianowicie przy ok 89cm waży jakieś 14,5kg:tak:
 
reklama
maga - Maks przynosi różne smakołyki z lodówki albo z szafki i mówi da! ale niestety przy Jagodzie jest raczej drobinką, nie waży nawet 11 kg:dry:


a co do mówienia - ostatnio na topie jest: balon i miś
próbuje powtarzać wszystko, nawet wielosylabowe trudne wyrazy ale mu to wychodzi jeszcze dość średnio zrozumiale:-D

no i rośnie mi mały botanik - uwielbia roślinki, kwiatki, kuleczki na krzewach - jarzębinę jego radar rozpoznaje z odległości pół kilometra i zaraz jest krzyk, żeby mu troszkę zerwać albo przynajmniej go podsadzić:-p
 
U nas mówienie pełną parą, np:
- co pije mama? - "kaba" (kawa)
- co pije Szymon? - "oda" (woda)
- jak mówi kurka? - "ko ko ko"
- co robi kurka? - "jiko" (jajko)
- tęcza - "tenta"
- jeśli chce coś robić ze mną mówi "mamą" pomijając "z"
- biedronka "bątka"
- miś - "miiii"
- myszka - "mi mi mi"
- tak - "taa"
- "dzidzia" na wszystkie dostrzeżone dzieci (małe i duże)
- autobus "aaa" z taką miną znawcy pojazdów
- kiedy kupa jest w drodze - "bupa"
- ostatnio pojawiło się również "siii", ale nie wiem czy woła kiedy robi czy też tylko kiedy ja robię :-)
- woła babcię - "babka"
- bajka czytana lub w TV - "baja"

Ostatnio pojawiły się wyrażenia dwuwyrazowe:
- "mama baja" - kiedy mam mu czytać
- "mama papa" - spacer
- "mama mniam mniam"
 
w zakresie mowy Piotrek jak na razie jest na etapie analfabetyzmu.

coś tam próbuje po swojemu, ale niestety daje znać o sobie niedotlenieie.

gada coś na kształt nie wiem jak to nazwać - ale myślę że chodzi albo o dzieci albo próbuje powiedzieć gdzie.

z naśladowań zwierząt - jest to bardziej takie brzuchomówcze.

uczy się jeść sam - zje małą parówkę pokrojąnoą na kawałki. jak nie da rady sobie wziąć jej łyżeczką, to paluchami nałoży na łżeczkęi dopiwro bierze od buzi
 
A ja nie potrafię zdopingowac Karoliny do samodzielnego jedzenia.

Hitem, ale niestety jednodniowym były koreczki owocowe... Dobre były, ale następnego dnia, niestety nie zainteresowały Lolki

U nas z mówieniem też słabiutko...
 
Kinga - może Karola jest czyścioszkiem i nie lubi być ubabrana, a początki samodzielnego jedzenia niestety wiążą się z babraniem

Maks bardzo ładnie je łyżką i widelcem - wczoraj właśnie nagrywaliśmy jak łyżką zjadł cały jogurt i tylko jedna łych spadła na podłogę:szok:,
ale jak ogląda bajkę - to nie ma mowy - mama musi karmić, no chyba, że jest to ogór lub parówka trzymana w ręce:sorry2:
 
reklama
kinga umnie wręcz przeciwnie moje dziecko jest zawsze najbrudniejszym, najbardziej wymazanym dzieciakiem w okolicy , brudzi się czym tylko się da, a jak sie nie da to ona i tak znajdzie sposób, aby sie dało:-D:tak:
 
Do góry