reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Dziewczyny pytanie jeszcze o $. Czy wszystkie robilyscie badania prywatnie? I czy tez Wam wychodzą spore kwoty?
Ja prawdę mówiąc jestem trochę tym przerażona ile to może kosztować
 
reklama
Dziewczyny mam pytanie.. jestem po jednym poronieniu. Teraz wczesna ciąża po ivf.. mam plamienia i krwawienia od tygodnia.. wczoraj byłam na USG (inny sprzęt).. jest opcja żeby pęcherzyk ciążowy zmalał a żółtkowy się zatrzymal? A mimo to zarodek żył? Widzę że od środy wielkości się różnią i nie w tą stronę w którą trzeba.. zarodek urósł z 2,5 na 3,5mm widać pulsację.. pęcherzyk ciążowy 1,6 z 1,66 a żółtkowy 0,41 poradzcie.. minęły cztery dni plus też badanie na innym sprzęcie przez innego lekarza..
Generalnie przy tak wczesnej ciąży noe ma co porównywać pomiarów dwóch różnych lekarzy na dwóch różnych sprzętach, bo to są milimetry albo nawet ich dziesiętne części. Także tutaj nie da się nic powiedzieć. Musisz czekać do jutra. Krwawienia mogą być groźne a nie muszą, to też trochę wróżenie z fusów. Skoro była akcja serca to jest nadzieja że będzie okej :)
 
Dziewczyny pytanie jeszcze o $. Czy wszystkie robilyscie badania prywatnie? I czy tez Wam wychodzą spore kwoty?
Ja prawdę mówiąc jestem trochę tym przerażona ile to może kosztować
Ja na NFZ w poradni leczenia niepłodności w Opolu miałam zrobione badania: AMH, antykoagulant toczniowy, białko C, białko S, czynnik Leiden, DHEA, estradiol, FSH, Ft3, Ft 4, glukoza, homocysteina, kariotyp mój i partnera, pełna morfologia, mutacje genu protrombiny, p/c beta-2-glikoproteinie, p/c kardiolipinie, PPJ ANA 2, prolaktyna, SHBG, testosteron, TSH, witamina D3, mocz. Narzeczony też miał dużo badan, w tym pełne badanie nasienia, ale nie mam jego zlecenia to dokładnie nie wiem jakie miał.
 
Ja tabletki dostałam w szpitalu przy pierwszej ciąży. Praktycznie nic nie zadziałały. W następnych ciążach bardzo nie chciałam zabiegu wiec zdecydowałam się na tabletki. Mnie przepisał zaufany lekarz ale jakby coś się działo miałam jechac do szpitala. Teraz we wrześniu było bardzo ciężko, miałam okropne bóle i dosłownie się ze mnie „lało” i były olbrzymie skrzepy. Dla mnie to i tak było „lepsze” jak zabieg.
 
Ja tabletki dostałam w szpitalu przy pierwszej ciąży. Praktycznie nic nie zadziałały. W następnych ciążach bardzo nie chciałam zabiegu wiec zdecydowałam się na tabletki. Mnie przepisał zaufany lekarz ale jakby coś się działo miałam jechac do szpitala. Teraz we wrześniu było bardzo ciężko, miałam okropne bóle i dosłownie się ze mnie „lało” i były olbrzymie skrzepy. Dla mnie to i tak było „lepsze” jak zabieg.
Czyli może przepisać lekarz i można je przyjąć w domu?
 
reklama
Ja tak dostałam bo lekarz wiedział ze zależy mi żeby nie było zabiegu. Ale byłam z nim w stałym kontakcie tak w razie czego.
 
Do góry