reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Ja też miałam dopiero 1 wizyte u niej, w polowie lutego byłam, też zlecony immunofenotyp i badania nasienia od męża, niestety oprocz moich złych wynikow, wyszly też złe od męża i mam do niej napisać co urolog powie na wyniki i jakie leczenie wdroży. A nie napisałas co udalo Ci sie przeczytac o tej immunoterapii biernej? Ja niczego nie znalazłam, z gory założyłam że to pewnie steryd a nie te wlewy o ktorych dziewczyny pisaly
Hmm, nam nie kazała robić nasienia. A jaka u Was historia? Ile ciąż i ile strat? 😞 mnie tylko pytała czy robiliśmy mężowi badania. Nie wczytywałam się jakoś szczególnie w to co znalazłam, ale jak wpisałam to hasło w google to właśnie jakieś leczenie nowotworów mi wyskoczyło 🙈 porównywałam swój wynik z wynikem dziewczyny poznanej tutaj na forum i mamy bardzo zbliżone wartości. Dr Janosz zaleciła jej tylko encorton który brała z resztą już wcześniej ze względu na dodanie ana. Ale wyslalam też wynik do mojego ginekologa bo ogólnie wolałabym prowadzić ciążę u niego (przyjmuje na Medicover i mąk wizyty za darmo) to odpisał że nie widzi wskazań do intralipidu. Napisałam czy może encorton, ale na razie nie odpisal... Obawiam się że nie ma takiej wiedzy jak dr Janosz, a z drugiej strony jak dostanę ten steryd to znowu boję się czy faktycznie są wskazania... 🤷‍♀️ podobno sam immunofenotyp nie mówi za dużo. Powinnam dorobić jeszcze cytokiny i Kir 🙄 a skąd na to wszystko brać... 😫
Hmmm ja miałam o wiele gorsze wyniki, komórki NK prawie 24 %, stosunek CD4/CD8 też nieprawidłowy i od Paśnika dostałam Prograf i encorton + accofil na kiry. Próbowałam wyszukać co to ta immunosupresja bierna - immunoglobuliny ?
To byla "immunoterapia bierna"... Nie wiem no, mnie się wydaje że to chodziło chyba tylko o ten encorton 🤷‍♀️ odżałuje te 250zl na kolejną wizytę i pojadę się dowiedzieć...
 
reklama
Cześć dziewczyny. Śledzę Was od jakiegoś czasu. Dzisiaj odebrałam pierwsze "poważniejsze" wyniki. Jestem po jednej stracie. Będę wdzięczna za pomoc w interpretacji. Komórki NK są ok. Ana 1,Ana 2, Ana 3 również.
 

Załączniki

  • Polish_20210318_162440472.png
    Polish_20210318_162440472.png
    29,3 KB · Wyświetleń: 87
U nas 2 ciaze i 2 straty, w zeszłym.roku serduszko sie zatrzymalo w 8tc, a w tym roku 15.01 urodzilam w 16 tc martwe dziecko, dziewczynka była bardzo chora o czym sie dowiedziałam na prenatalnych, i miałam biopsje kosmówki, myśle ze z uwagi na to powiedziala ze warto zrobić badania nasienia, zreszta sama o tym myślałam bo czytalam ze uszkodzone plemniki wpływać moga na rozwój wad płodu [emoji17] jestem po 8 tyg skróconego urlopu macierzyńskiego, czekamy na te kariotypy nasze i może w lato zaczniemy starania jak wyniki sie polepsza
Hmm, nam nie kazała robić nasienia. A jaka u Was historia? Ile ciąż i ile strat? [emoji20] mnie tylko pytała czy robiliśmy mężowi badania. Nie wczytywałam się jakoś szczególnie w to co znalazłam, ale jak wpisałam to hasło w google to właśnie jakieś leczenie nowotworów mi wyskoczyło [emoji85] porównywałam swój wynik z wynikem dziewczyny poznanej tutaj na forum i mamy bardzo zbliżone wartości. Dr Janosz zaleciła jej tylko encorton który brała z resztą już wcześniej ze względu na dodanie ana. Ale wyslalam też wynik do mojego ginekologa bo ogólnie wolałabym prowadzić ciążę u niego (przyjmuje na Medicover i mąk wizyty za darmo) to odpisał że nie widzi wskazań do intralipidu. Napisałam czy może encorton, ale na razie nie odpisal... Obawiam się że nie ma takiej wiedzy jak dr Janosz, a z drugiej strony jak dostanę ten steryd to znowu boję się czy faktycznie są wskazania... [emoji2368] podobno sam immunofenotyp nie mówi za dużo. Powinnam dorobić jeszcze cytokiny i Kir [emoji849] a skąd na to wszystko brać... [emoji31]

To byla "immunoterapia bierna"... Nie wiem no, mnie się wydaje że to chodziło chyba tylko o ten encorton [emoji2368] odżałuje te 250zl na kolejną wizytę i pojadę się dowiedzieć...
 
U nas 2 ciaze i 2 straty, w zeszłym.roku serduszko sie zatrzymalo w 8tc, a w tym roku 15.01 urodzilam w 16 tc martwe dziecko, dziewczynka była bardzo chora o czym sie dowiedziałam na prenatalnych, i miałam biopsje kosmówki, myśle ze z uwagi na to powiedziala ze warto zrobić badania nasienia, zreszta sama o tym myślałam bo czytalam ze uszkodzone plemniki wpływać moga na rozwój wad płodu [emoji17] jestem po 8 tyg skróconego urlopu macierzyńskiego, czekamy na te kariotypy nasze i może w lato zaczniemy starania jak wyniki sie polepsza
Ojej, bardzo mi przykro 😞 to straszne 😞 skoro i tak macie czas do lata to pomysł nad zrobieniem tych kir i cytokin. To są kosztowne badania, z resztą jak większość ale może dadzą jakiś większy obraz. Umów się do immunologa bo terminy pewnie zwalają z nóg 🙈
 
Cześć dziewczyny, mogę Was prosić o interpretacje moich wyników subpopulacji limfocytów?! Mi te cyferki za wiele nie mówią[emoji2368] czekam na jeszcze Cytokiny.
CollageMaker_20210318_193318553.jpeg
 
reklama
Do góry