reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

to jest moja piata ciąża, mam jedno dziecko zdrowe ... pierwsze co dostałam od dr Banacha to skierowanie między innymi do poradni genetycznej.
Rozumiem. Ja tez robiłam genetyczne. Ale ja już powiedziałam sobie że ostatni raz probuje, nie chce więcej tego stresu, poza tym mam 37 lat wiec troche już nie pora na leczenie, kilkuletnie. Może tak ma być.
 
reklama
Badania absolutnie dobre, tz. wyniki wszędzie ujemne. Nieco niższa wit.d3 bo 32 jednostki. A jesli chodzi i badania na NFZ to nawet nikt nigdy mi nie zaproponował refundacji, nikt. Niestety zauważyłam na swoim przykładzie że nie są to tanie rzeczy.

Ja właśnie sobie i mężowi skierowanie od lekarza POZ odebrałam- nie było problemu
Moja obecna gin zaproponowała mi swojego męża, tylko że ja nie mam coś zaufania, kiedy byłam w poprzedniej ciąży i trafiłam do niego na SOR bo mialam krwawienie, powiedzial mi: ciąż do 22 tyg się nie ratuje, albo się utrzyma albo nie?!?

Ja właśnie sobie i mężowi odebrałam skierowania do poradni genetycznej i dla męża o badanie nasienia, wystawił lekarz POZ bez najmniejszego problemu. Byłam bardzo zdziwiona, ze tak latwo poszlo, ale lekarz od razu wytlumaczyl, ze po 2-3 poronieniu, to jest refundowane automatycznie i nie podlega dyskusji. Kariotypy nie sa tanie, a tak naprawdę nie wiemy jaka droga nas czeka. Jesli trzeba bedzie zahaczyc o immunologie, to tam kazdy tysiac sie liczy, bo czasem i 10tys to jest malo. Genetyk moze duzo wypisac, mysle, ze warto.
 
Ja właśnie sobie i mężowi odebrałam skierowania do poradni genetycznej i dla męża o badanie nasienia, wystawił lekarz POZ bez najmniejszego problemu. Byłam bardzo zdziwiona, ze tak latwo poszlo, ale lekarz od razu wytlumaczyl, ze po 2-3 poronieniu, to jest refundowane automatycznie i nie podlega dyskusji. Kariotypy nie sa tanie, a tak naprawdę nie wiemy jaka droga nas czeka. Jesli trzeba bedzie zahaczyc o immunologie, to tam kazdy tysiac sie liczy, bo czasem i 10tys to jest malo. Genetyk moze duzo wypisac, mysle, ze warto.
No widzisz, a mi nikt nie proponował chociaż połowy refundacji. Ale było minęlo. Genetykę mam.
 
Proszę, podpowiedz mi co do tej wizyty online od tego gin z wrocławia. Weszłam na stronę, podałam dane i już?? Oddzwonią? A jak z płatnością za taką wizytą? Nic mi nie podali, żadnego nr konta, nic.
I co, zadzwoni do mnie sam dr?
weszłaś na stronę dolnośląskiego centrum ginekologii czy jego stronę naprotechnologia ?
 
Super że tak się stało. Najwidoczniaj trafilas w dobre ręce. Skorzystam bo misze coś zrobić, i chwytać sie choć drobnej szansy.
Nota ja też brałam pregnyl i nie tylko. Robi się tak na początku by wzmocnić dzidziusia, ale to bardzo niestandardowa praktyka. No i rodziłam w wieku 38lat. Ja nie miałam dzieci walczyłam, choć mówili, że naturalnie nie mam szans, a in vitro zagrażało życiu. Wszystko zależy od ciebie
 
reklama
Nota ja też brałam pregnyl i nie tylko. Robi się tak na początku by wzmocnić dzidziusia, ale to bardzo niestandardowa praktyka
Tak, wiem. Jak wymieniałam wszystkie nazwy leków wspomagających, które defacto są z przeznaczeniem na inne choroby mojej ginekolog, to ona powtarzała wciąż: ale to nie jest nigdzie udowodnione, nie daje gwarancji, nie ma pani wskazań (wyniki badań) do podawania. I zonk.
 
Do góry