reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@burczuś mi chodzi tylko o to że teraz nie jest czas na pisanie niepotwierdzonych badaniami i artykułami medycznymi informacji. Mamy trudna sytuację i nie ma co stresować dziewczyn. Jeśli masz oczywiście artykuły medyczne mogące to wszystko potwierdzić to wrzuć to na forum. Natomiast jeśli nie to myślę że teraz nie jest czas na takie dywagacje bo są tu dziewczyny świeżo po szczepieniach w początkowej ciąży i zmagajace się z ogromnym stresem odnośnie samej ciąży ale i pandemia na świecie. Ja sama jestem teraz mega wyczulona na niepotwierdzone informację. Bardzo się boję i martwię o siebie i dziecko i uważam że tersz mamy taki specyficzny czas gdzie powinno się bardzo ostrożnie wyrażać swoje zdanie w szczególności jeśli nie możemy poprzeć to artykułami medycznymi z wiarygodnymi badaniami.
Mam nadzieję że się nie pogniewasz za moja opinie ale tak jak pisalam sama jestem w trudnej sytuacji i już parę razy było tak że wyczytalam coś co ktoś napisał siedziałam i płakałam ze strachu przez pół dnia a później wujek(lelarz) musiał mi tłumaczyć że to wszystko nie prawda.... szkoda mojego stresu było i od tego mamy lekarzy żeby rozwiewali nasze wątpliwości.
Ps. Ja nie mówię ze bez szczepień nie uda się dziewczynom bo akurat ja jestem zdania ze kiedyś, za którymś razem każdej się uda.... organizm tak się zmienia że wszystko jest możliwe.
Ja jestem przykładem że dawka encortonu 40mg, clexane 80mg, intralipidu 1xw tyg, zastrzyki z cimzi itp... nie zawsze pomaga.... mi nie pomogło bo na takim zestawie straciłam 3cią ciążę.
 
reklama
@Charlotte21 No ja mialam zapalenie pęcherza ale bralam monural i pod tym kątem już jest ok....te bole takie jak mialam wcześniej to mi przeszly A tersz zaczęły się inne no i częściej brzuch mi sie stawia.... czy to mlze być przez ruchy ? Bo mały strasznie sie rozpycha że aż boli czasem.... No nic za tydzień wizyta (mam.nadzieje ze sie odbędzie) to zobaczymy :) staram się więcej leżeć teraz bo ostatnio zaszalalam i było pranie ciuszkow i pakowanie torby do szpitala xD
 
Idąc Waszym tokiem myslenia- gdyby szczepienia były takie bezpieczne, to by były ogólnodostępne. A w wielu krajach są zabronione. W cywilizowanych krajach. Wiele dziewczyn z tego forum nie zdecydowalo się na nie,a pomimo to udało się donosić ciążę. Były na lekach immunosupresyjnych( również mających skutki uboczne), ale na szczepienia się nie zgodziły. To jest kazdego indywidualna decyzja.nie potępiam, nie popieram. Ale nie zgadzam się że tu na forum nie można o tym pisać. Ufajcie swojemu lekarzowi. To ważne. Ja ufam swojemu.
@Dakita30 trzymam kciuki za szczęśliwa drugą połówkę ciąży.
Nie gniewajcie się na to co pisze. Ja za Was trzymam kciuki z całego serca. I też wyrażam swoje subiektywne zdanie.
Ja należę do takich osób, które nie zdecydowały i nie zdecydują się nie szczepienia mimo wielu poronień, właśnie ze względu na możliwe skutki uboczne.. Ale oczywiście nie neguje i trzymam mocno kciuki za każdą osobę, która się na nie zdecydowała ☺️ Wiem, że jest mi łatwiej, bo mam jednego synka już i to też jest dla mnie powód i nadzieja na kolejne szczęśliwe zakończenie ☺️
 
@dagmarie25 nie obrażam się absolutnie.
Nie wyśle ci artykułów,ale Ty też mi nie wyślesz. Kiedyś madrze napisała któraś z dziewczyn,że może nigdy nie będzie potrzebować przeszczepu,ani nie zachoruje na raka, a przez to że tego się bala nie zrobiłaby szczepień i dziecka by nie miała. Więc decyzja podjęta wg siebie. I brawo!
Takich tematów jest miliony,gdzie same musimy wyważać,np szczepienia dzieci:) itp...itd.
@Porzeczka1234 ❤️
 
@Charlotte21 No ja mialam zapalenie pęcherza ale bralam monural i pod tym kątem już jest ok....te bole takie jak mialam wcześniej to mi przeszly A tersz zaczęły się inne no i częściej brzuch mi sie stawia.... czy to mlze być przez ruchy ? Bo mały strasznie sie rozpycha że aż boli czasem.... No nic za tydzień wizyta (mam.nadzieje ze sie odbędzie) to zobaczymy :) staram się więcej leżeć teraz bo ostatnio zaszalalam i było pranie ciuszkow i pakowanie torby do szpitala xD
Jak pytalam dr o to czy ruchy dziecka mogą powodowac stawianie sie brzucha to odpwowiedzial szybko ixstanowczo ze tak ;) czasem tez tak mam, ze jak sie Malutka narusza i narusza to mi lapie skurcz. Tylko ten bezbosesny. Takie twardnienie brzucha co czuć jako takie twardnienie od gory i przechodzi w dół i ouszcza. Boli jak na okres strasznie sie boje i jestem na niebwyczulona....
Ja dzisiaj odebrala wyniki badań. Znowu mam leukocyty w moczu. Norma do 5, a ja 6-12. Lekkie zapalenie ale znowu jest. Wykończe się! A wszystko pilnuje, osobne ręczniki, gąbki, zel do mycia, inna rolka papieru, nawet wkładek nie używam (co przy braniu luteiny jest niewygodne) i nie sikam już nigdzie indziej niż w domy bo nie wychodzę nigdzie ...ehhh...nie tyle pieczenie i swedzenie mnie drażni co boje się żeby to Malutkiej bie zaszkodziło.
Robilam tez proby wątrobowe ale podwyzszone mam tylko AST, ALT mieści się w normie a CRP 3.5 gdzie norma do 5. I wez tutaj ogarbij o co chodzi... ;) dobrze ze jutro mam wizyte.
 
@M@lly ja tez stosuje od potwierdzenia owu. Wiem, że wiele osób ma takie zalecenia, ale raczej gdy to jest potwierdzony problem, a nie czysto prewencyjnie.
Ehh. A na podstawie jakich wyników masz od owu? Mi lekarz odwołał jutrzejsza wizytę. Więc nie mam jak z nim skonsultować sytuacji.
 
reklama
Do góry