reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Dziewczyny potrzebna mi wasza pomoc zostałam skierowana na biopsje endriometrium czy któraś z was to miała ? Czy coś wam wykryto przez to ?
 
reklama
Dziewczyny potrzebna mi wasza pomoc zostałam skierowana na biopsje endriometrium czy któraś z was to miała ? Czy coś wam wykryto przez to ?
Kochana myślę że to pytanie bardziej do wątku o in vitro bo z tego co kojarzę to przy ivf dziewczyny często mają robione to badanie. Z tego co pamiętam to badanie mówi o ewentualnym stanie zapalnym w endometrium, mozna zbadać receptywnosc (chyba tak to się nazywa) lub poziom kom nk :)
 
Kochana myślę że to pytanie bardziej do wątku o in vitro bo z tego co kojarzę to przy ivf dziewczyny często mają robione to badanie. Z tego co pamiętam to badanie mówi o ewentualnym stanie zapalnym w endometrium, mozna zbadać receptywnosc (chyba tak to się nazywa) lub poziom kom nk :)
U mnie doktor zlecił to badanie bo podejrzewa endometriozę 1 stopnia po poronieniach bo teraz mijają prawie dwa lata i nie mogę zajść w ciąże przy czy dodatkowo skończyłam serie szczepien i będę teraz 12.03 robić badanie allo mlr o ile się podniosło
 
Bo ja w szczepienia nie wierze, no ale oczywiście szanuje ludzi którzy się na nie decydują. My raczej chcieliśmy wlewy, ale wtedy prof Sacha niewiele o nich mówił, teraz widzę ze rozwija ten temat.. wróciliśmy do dr Przybycienia i powiedzieliśmy , ze chcemy zaryzykować ze sterydem. Zgodził się, ale teraz słyszałam ze się już nie godzi... Poziom mlr 3,4% mialam z Mezem
My mamy mrl 21- myślałam że to sporo w porównaniu do 0 jak mają niektóre dziewczyny, ale profesor tłumaczył mi że 21 to tak jak 10 czy 14% bo i tak jest poniżej 40% które tworzą płaszcz ochrony, mam koleżankę która potych szczepieniach zaszła po 4 latach starań ale Też mówiła że nie wie czy to Przez szczepienia czy leki. Mnie zastanawia dlaczego w stanach te szczepienia są zabronione?
 
My mamy mrl 21- myślałam że to sporo w porównaniu do 0 jak mają niektóre dziewczyny, ale profesor tłumaczył mi że 21 to tak jak 10 czy 14% bo i tak jest poniżej 40% które tworzą płaszcz ochrony, mam koleżankę która potych szczepieniach zaszła po 4 latach starań ale Też mówiła że nie wie czy to Przez szczepienia czy leki. Mnie zastanawia dlaczego w stanach te szczepienia są zabronione?
No tak mi tez to mowil, powiedział ze bez szczepień się nie uda, ze encorton tylko zaszkodzi bo mi jeszcze to allo obniży a i tak było mizerne. Bo niecałe 4%. No mylił się, bo bez szczepień zostałam mamą :) ja nie wiem dlaczego są zabronione, ale może dziewczyny tu Ci coś wiedza powiedzą :) powodzonka !! :)
 
Cześć. Wtrącę się. Mamy z mężem skierowania i umówiona wizytę do poradni genetycznej do Matki Polki. Wizyta w kwietniu. Jestem po 2 poronieniach. Czego możemy spodziewać się na wizycie? Czy oprócz badania kariotypów zrobią nam też te inne mutacje? Trombofilie etc? Któraś z Was była? Może się podzielić info?
 
Dziewczyny ważna informacja o MTHR mutacji niby heparyna tu nie jest wskazaniem ale wiele przykładów m in naszych i z tego forum pokazuje że z nią ciaza po poronieniach się udaje więc często warto włączyć
 
Dziewczyny ważna informacja o MTHR mutacji niby heparyna tu nie jest wskazaniem ale wiele przykładów m in naszych i z tego forum pokazuje że z nią ciaza po poronieniach się udaje więc często warto włączyć
Masz racje ale znaleźć lekarza który na podstawie samego mthfrt wypisze heparynę jest b.ciezko . Inaczej jak jeszcze coś wyjdzie w diagnozie.
 
reklama
Dziewczyny ze 2 miesiace temu badalam tsh bo zle sie czulam i wyszlo 3.5 Bralam wtedy euthyrox 88 x 5 dni i 100 x 2 dni. Bylam zdziwiona ze tak wzroslo bo bralam regularnie leki i zawsze mialam w okolicy 2.
Lekarka zwiekszyla mi euthyrox i kazala brac caly czas 100.
I tak bralam przez te 2 miesiace i mialam kontrolnie zbadac tsh. Zrobilam wczoraj wynik i tsh 4.30
Kurcze czemu rosnie zamiast spadac mimo wiekszej dawki?

Dzis mam gina. Jestem w 6tyg. Nie czuje sie wcale ciazowo orpcz tego ze w 2 tyg 2 kg przytylam i brzuch mam jak balon[emoji85]
Trzymajcie kciuki, mam dziwne przeczucia ze nic na usg widac nie bedzie
 
Do góry