reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

No to odpoczywaj Kochana cieszę się ze wszystko jest okey i napewno do końca będzie wierze w to [emoji4] Dziękuje Ci za odpowiedz co do męża bo właśnie tutaj nie wiedziałam jak to wyglada a tak to mnie pocieszyłas ze może już w marcu dostaniemy zielone światło [emoji4] Powiedzcie mi jeszcze jak to z tymi szczepieniami jest dostajemy je przed zajściem i w trakcie ciąży tez ?
W ciąży masz dwie szczepionki, pierwsza mysisz zrobic do 2 tyg od dodatniego testu i druga szczepionke 2 tyg od pierwszej :) a będziesz miala szczepienia tylko od męża? Czy maz plus dawca ??
 
reklama
W ciąży masz dwie szczepionki, pierwsza mysisz zrobic do 2 tyg od dodatniego testu i druga szczepionke 2 tyg od pierwszej :) a będziesz miala szczepienia tylko od męża? Czy maz plus dawca ??

Na ten moment mam mieć tylko od męża i 04.03 jak będziemy mieć badania kontrolne poszczepieniowe i stwierdza ze trzeba doszczepić to wtedy mam dostać szczepionkę mąż plus dawca. A Ty jak miałaś ?
 
@Marthi enbrel to lek ktory biore od 18rz na chorobę stawów :) w ciąży mialam brac cimzie ale jakos obeszlo sie bez. Super ze macie plan leczenia! Mam nadzieje ze tersz szybko pojdzie i wam sie uda :* a czemu tak dziwnie maz ma brac ten metypred ? Ma brac 3 miesiące przed staraniami dobrze rozumiem ?
U nas oki :) 21tc zaraz 22. Non stop jakieś atrakcje typu stawianie sie brzucha, kłucie w pochwie, schizy ciążowe. Mam wrażenie ze mają mnie za wariatke na izbie. Człowiek boi sie wszystkiego. Mały raz sie rusza, a raz ma lenia czym mnie doprowadza do ataków paniki....jedyne co go budzi to podróż samochodem :)
@Żana10 ja miałam od razu mąż plus pulowane :)
 
Ostatnia edycja:
@Destino - Kochana nie masz łatwo, ale cieszę się, że mimo tego nie gniewasz się na los i tak bardzo kochasz te swoje łobuzy. Czy lekarze coś mówią nt. Helci i tego braku insyntkowego zachowania? Czy nad tym można jakoś pracować? Oskarek rozwija się lepiej z tego, co rozumiem, a jest z Wami cały czas czy chodzi do żłobka jakiegoś czy coś?

@Oczekujaca123 - Witaj, przepraszam, przeoczyłam Cię. Zdrówka dla Twoich bliźniaków i dużo sił na każdy dzień!

@basiawol - Mi odradził Accofil bo stwierdził, że P. się coś pomyliło z nim przy moich wynikach i, że zaleca się go starszym kobietom albo przy invitro czy coś na lepszą implantację i opisał mi cały mechanizm... Akurat tutaj wydaje mi się, że nie do końca ten lekarz skumał zamysł Paśnika i przedstawił Accofil z zupełnie innego punktu widzenia (on to nazywał konkretnie, ale za cholere Ci tego nie powtorze), w każdym razie wywnioskowałam, że każdy z nich jakby na inną potrzebe używa Accofil w swojej praktyce i może stąd brak nici porozumienia... Mi Paśnik zlecił Accofil, ale pamiętam, że wtedy po wizycie wyszłam z zamysłem, że to tak może trochę na siłę i nie wiem czy to dla mnie. Teraz mam totalnie wymieszane. Nawet napisałam wczoraj do Paśnika, odpisał mi i zaprosił na wizytę żebyśmy pogadali i chyba pojadę jeszcze ten jeden raz... Masz rację Roxie brała Accofil i uważa, że dzięki niemu się udało pewnie. Ja też byłam u Przybycienia!

@roki_1991 - Dziękuję;* Ile Twoja córunia już ma? fajnie, że widać efekty ćwiczeń i dobrze się rozwija, oby tak dalej! Myślicie o drugim? :)

@Charlotte21 - WOW! Gratuluję, nie wiedziałam o Twojej ciąży. Ależ to już minęło skoro dobijasz do 24tc. :) Co to za pomyłkę miałaś na prenatalnych???? :O

@Żana10 - Witaj, na p/c plemnikowe u męża pewnie dostaniecie steryd; Medrol albo Metypred czy jakoś tak.

@dagmarie25 - Dzięki za odpowiedź. Czytałam właśnie o tym Enbrelu i widziałam, że to na różne schorzenia (łuszczyca, zapalenie i sztywnienie kręgosłupa, stawy itd), ale właśnie w opisach odwołują się, że to dziąła immunosupresyjnie na TNF Alfa, że jakoś to TNF usypia czy coś... może to lek dla mnie? Tak jak poczytałam o tym to sobie pomyślałam, że ostatnio mnie ciągle boli kręgosłup więc może faktycznie coś tam się dzieje, mam jakiś stan zapalny i stąd mi tak to TNF alfa wyrzuciło... kto wie. Kojarzysz może ile ten Enbrel kosztuje?
Co do samego planu - myślę nad nim i ciągle się zastanawiam... ale może warto zaufać.
Co do Metypredu - androlog dał mężowi duża dawkę bo ma Metypred 16 mg, ale brać po 4 tabletki dziennie z uwagi na te silne p/c plemnikowe (47 i 70%). Powiedział, że chodzi mu tu też o proces spermatogenezy i że jak będzie to brał przez 3 cykle (czyli np. ma brać 7 dni w lutym, 7 dni w marcu i 7 dni w kwietniu), i ze jak ostatni raz weźmie 2 tyg przed planowanym IUI to będzie to dla niego wystarczająca ochronka i że sperma się też lekko odbuduje i poprawi przez te 3 cykle.
Z tego, co pamiętam Twój mąż brał Medrol 8mg, a mojemu wyjdzie 64mg dziennie... to dużo i może stąd taka strategia... Mowil, ze u niego nie jedna para juz miala taki plan i z powodzeniem sie udalo...
Ale daleko już zaszłaś ;* Gratuluję. Bez schiz chyba się nie obejdzie, ale już jesteś bliżej porodu niż dalej. Szybko zleci :)
 
@Destino - Kochana nie masz łatwo, ale cieszę się, że mimo tego nie gniewasz się na los i tak bardzo kochasz te swoje łobuzy. Czy lekarze coś mówią nt. Helci i tego braku insyntkowego zachowania? Czy nad tym można jakoś pracować? Oskarek rozwija się lepiej z tego, co rozumiem, a jest z Wami cały czas czy chodzi do żłobka jakiegoś czy coś?

@Oczekujaca123 - Witaj, przepraszam, przeoczyłam Cię. Zdrówka dla Twoich bliźniaków i dużo sił na każdy dzień!

@basiawol - Mi odradził Accofil bo stwierdził, że P. się coś pomyliło z nim przy moich wynikach i, że zaleca się go starszym kobietom albo przy invitro czy coś na lepszą implantację i opisał mi cały mechanizm... Akurat tutaj wydaje mi się, że nie do końca ten lekarz skumał zamysł Paśnika i przedstawił Accofil z zupełnie innego punktu widzenia (on to nazywał konkretnie, ale za cholere Ci tego nie powtorze), w każdym razie wywnioskowałam, że każdy z nich jakby na inną potrzebe używa Accofil w swojej praktyce i może stąd brak nici porozumienia... Mi Paśnik zlecił Accofil, ale pamiętam, że wtedy po wizycie wyszłam z zamysłem, że to tak może trochę na siłę i nie wiem czy to dla mnie. Teraz mam totalnie wymieszane. Nawet napisałam wczoraj do Paśnika, odpisał mi i zaprosił na wizytę żebyśmy pogadali i chyba pojadę jeszcze ten jeden raz... Masz rację Roxie brała Accofil i uważa, że dzięki niemu się udało pewnie. Ja też byłam u Przybycienia!

@roki_1991 - Dziękuję;* Ile Twoja córunia już ma? fajnie, że widać efekty ćwiczeń i dobrze się rozwija, oby tak dalej! Myślicie o drugim? :)

@Charlotte21 - WOW! Gratuluję, nie wiedziałam o Twojej ciąży. Ależ to już minęło skoro dobijasz do 24tc. :) Co to za pomyłkę miałaś na prenatalnych???? :O

@Żana10 - Witaj, na p/c plemnikowe u męża pewnie dostaniecie steryd; Medrol albo Metypred czy jakoś tak.

@dagmarie25 - Dzięki za odpowiedź. Czytałam właśnie o tym Enbrelu i widziałam, że to na różne schorzenia (łuszczyca, zapalenie i sztywnienie kręgosłupa, stawy itd), ale właśnie w opisach odwołują się, że to dziąła immunosupresyjnie na TNF Alfa, że jakoś to TNF usypia czy coś... może to lek dla mnie? Tak jak poczytałam o tym to sobie pomyślałam, że ostatnio mnie ciągle boli kręgosłup więc może faktycznie coś tam się dzieje, mam jakiś stan zapalny i stąd mi tak to TNF alfa wyrzuciło... kto wie. Kojarzysz może ile ten Enbrel kosztuje?
Co do samego planu - myślę nad nim i ciągle się zastanawiam... ale może warto zaufać.
Co do Metypredu - androlog dał mężowi duża dawkę bo ma Metypred 16 mg, ale brać po 4 tabletki dziennie z uwagi na te silne p/c plemnikowe (47 i 70%). Powiedział, że chodzi mu tu też o proces spermatogenezy i że jak będzie to brał przez 3 cykle (czyli np. ma brać 7 dni w lutym, 7 dni w marcu i 7 dni w kwietniu), i ze jak ostatni raz weźmie 2 tyg przed planowanym IUI to będzie to dla niego wystarczająca ochronka i że sperma się też lekko odbuduje i poprawi przez te 3 cykle.
Z tego, co pamiętam Twój mąż brał Medrol 8mg, a mojemu wyjdzie 64mg dziennie... to dużo i może stąd taka strategia... Mowil, ze u niego nie jedna para juz miala taki plan i z powodzeniem sie udalo...
Ale daleko już zaszłaś ;* Gratuluję. Bez schiz chyba się nie obejdzie, ale już jesteś bliżej porodu niż dalej. Szybko zleci :)
Ja myślę, że z tym mężem ma to sens, bo nasienie całkowicie się "odnawia" ci trzy miesiące, więc rzeczywiście jeśli jest coś na rzeczy, to taka trzymiesieczna kuracja przed powinna przynieść skutek.. Dawki sterydu rzeczywiście bardzo duże przepisane, ale pewnie lekarz widział taką potrzebę..
 
@Destino - Kochana nie masz łatwo, ale cieszę się, że mimo tego nie gniewasz się na los i tak bardzo kochasz te swoje łobuzy. Czy lekarze coś mówią nt. Helci i tego braku insyntkowego zachowania? Czy nad tym można jakoś pracować? Oskarek rozwija się lepiej z tego, co rozumiem, a jest z Wami cały czas czy chodzi do żłobka jakiegoś czy coś?

@Oczekujaca123 - Witaj, przepraszam, przeoczyłam Cię. Zdrówka dla Twoich bliźniaków i dużo sił na każdy dzień!

@basiawol - Mi odradził Accofil bo stwierdził, że P. się coś pomyliło z nim przy moich wynikach i, że zaleca się go starszym kobietom albo przy invitro czy coś na lepszą implantację i opisał mi cały mechanizm... Akurat tutaj wydaje mi się, że nie do końca ten lekarz skumał zamysł Paśnika i przedstawił Accofil z zupełnie innego punktu widzenia (on to nazywał konkretnie, ale za cholere Ci tego nie powtorze), w każdym razie wywnioskowałam, że każdy z nich jakby na inną potrzebe używa Accofil w swojej praktyce i może stąd brak nici porozumienia... Mi Paśnik zlecił Accofil, ale pamiętam, że wtedy po wizycie wyszłam z zamysłem, że to tak może trochę na siłę i nie wiem czy to dla mnie. Teraz mam totalnie wymieszane. Nawet napisałam wczoraj do Paśnika, odpisał mi i zaprosił na wizytę żebyśmy pogadali i chyba pojadę jeszcze ten jeden raz... Masz rację Roxie brała Accofil i uważa, że dzięki niemu się udało pewnie. Ja też byłam u Przybycienia!

@roki_1991 - Dziękuję;* Ile Twoja córunia już ma? fajnie, że widać efekty ćwiczeń i dobrze się rozwija, oby tak dalej! Myślicie o drugim? :)

@Charlotte21 - WOW! Gratuluję, nie wiedziałam o Twojej ciąży. Ależ to już minęło skoro dobijasz do 24tc. :) Co to za pomyłkę miałaś na prenatalnych???? :O

@Żana10 - Witaj, na p/c plemnikowe u męża pewnie dostaniecie steryd; Medrol albo Metypred czy jakoś tak.

@dagmarie25 - Dzięki za odpowiedź. Czytałam właśnie o tym Enbrelu i widziałam, że to na różne schorzenia (łuszczyca, zapalenie i sztywnienie kręgosłupa, stawy itd), ale właśnie w opisach odwołują się, że to dziąła immunosupresyjnie na TNF Alfa, że jakoś to TNF usypia czy coś... może to lek dla mnie? Tak jak poczytałam o tym to sobie pomyślałam, że ostatnio mnie ciągle boli kręgosłup więc może faktycznie coś tam się dzieje, mam jakiś stan zapalny i stąd mi tak to TNF alfa wyrzuciło... kto wie. Kojarzysz może ile ten Enbrel kosztuje?
Co do samego planu - myślę nad nim i ciągle się zastanawiam... ale może warto zaufać.
Co do Metypredu - androlog dał mężowi duża dawkę bo ma Metypred 16 mg, ale brać po 4 tabletki dziennie z uwagi na te silne p/c plemnikowe (47 i 70%). Powiedział, że chodzi mu tu też o proces spermatogenezy i że jak będzie to brał przez 3 cykle (czyli np. ma brać 7 dni w lutym, 7 dni w marcu i 7 dni w kwietniu), i ze jak ostatni raz weźmie 2 tyg przed planowanym IUI to będzie to dla niego wystarczająca ochronka i że sperma się też lekko odbuduje i poprawi przez te 3 cykle.
Z tego, co pamiętam Twój mąż brał Medrol 8mg, a mojemu wyjdzie 64mg dziennie... to dużo i może stąd taka strategia... Mowil, ze u niego nie jedna para juz miala taki plan i z powodzeniem sie udalo...
Ale daleko już zaszłaś ;* Gratuluję. Bez schiz chyba się nie obejdzie, ale już jesteś bliżej porodu niż dalej. Szybko zleci :)
Chodziło o pierwsze prenatalne w 12tc okazało się według jednego lekarza że NT wynosi 2.5 mm. :/ ale Malutka od samego czasu aż do teraz jest bardzo nisko cały czas osadzona i było bardzo trudno coś zauważyć prze USG zewnętrzne. Lekarz tak mnie ponaciskal że potem krwawienia dostałam. ;/ nie dawało mi to spokoju bo połowy organów nie pomiędzy bo nie mógł zobaczyć. Słaba jakość była i miałam jeszcze zaparcia i jakoś tak się złożyło. Nie dawało mi to spokoju i poszłam na powtórkę do innego USG znanego w Katowicach i już 4 dni później Pani dr powiedziała że NT na pewno jest 1.6mm nie ma co do tego wątpliwości. Wszystko zmierzyła i były super pomiary. ;) ale strachu się najadłam jak nie wiem co bo już miałam ryzyko obliczone na 1:104. Ale papa wyszło ok i zarazem z dobrymi wynikami to jest dobry wynik teraz ;)
 
Witam dziewczyny
Jestem tu nowa i pełna obaw jestem po 4 poronieniach. Jedno lyżeczkowanie trzy biochemiczne. Mam mutacje czynnik V(r2) homozygota i mutacja mthfr A1298C heterozygota. Kompletnie nie wiem o co w tym wszystkim chodzi. Na dzień dzisiejszy że jestem 6t5d serduszko bije. Z leków biorę tylko femibion 1, luteinę 2 *100mg i neoparin 0,4 mg.
Nie wiem czy taki zestaw wystarczy i czy jeszcze coś by pasowało brać. Lekarz nic nie mówi. Czy te mutacje mają wpływ na dziecko. Czy jest jakieś większe ryzyk wad rozwojowych typu zespół Downa. Z jednej strony się cieszę z drugiej strony jestem w niesamowitym dołku i nie wiedzy czy wszystko będzie ok.
 
@Marthi słoneczko zamieszania lekarze potrafią zrobić. Jednak kobieta czuje w sercu co mogłoby jej pomoc, bo trochę zna swoj organizm. Myślę, że odkryjesz drogę dla siebie. Ciągle czekam na wpis od ciebie, w którym chwalisz się dzidziolkiem. To nastąpi...

Oskarek bardzo by chciał do żłobka, do dzieci. Niestety przez wzgląd na Helenkę nie mogę puścić. No i przez wzgląd na częste chorowanie, przez co dzieci nie są zaszczepione jeszcze

Helenka... Nie, lekarze nie chcą wypowiadać się co do jakiejkolwiek kwestii. Ale jak tylko coś nie tak to zaraz myślą o wylewie. Niestety nie da się tych rzeczy określić, tego z jakim skutkiem dla niej są zmiany w mózgu. Powoli zaczynam rozumieć słowa lekarza, który kiedyś zwrócił się donie i powiedział "dobrze, że ona w ogóle je". Wtedy tych słów nie rozumiałam. Ale ostatnio poczytałam o ciele modzelowatym w mózgu i zrozumiałam, że w zasadzie Helenka po takim wylewie mogłaby nie umieć samodzielnie jeść. Nie chce czytać o mózgu, jego funkcjach. Chyba powinnam to zrobić. Boję się jednak, że będę przerażona tym, co u niej nie działa i może nie działać. Lekarze wola skupiać się na osiągnięciach, bo dla niej nawet zwyczajne pełzanie, czy siedzenie to nielada wyczyn. Bo tego wszystkiego mogło nie być. Helenka mogła być całkowicie sparaliżowana, głęboko upośledzona umysłowo, bez dźwięków. A przecież wygląda jak zwyczajna dziewczynka. I choć w grudniu minął rok urodzeniowy, to w wieku korygowanym ma zaledwie 10 miesięcy. Malutka moja, a już staje na nóżki i chce chodzić. A jak fajnie pokazuje na co ją stać i nie daje sobie w kaszę dmuchać. Ciągle krzyczy jak brat jej coś zabiera. Nie daje się. U mnie w rodzinie silne babki są...
Oskarek też silny i ostry w buzi... Po mamusi. Co martwi męża [emoji4]
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam dziewczyny
Jestem tu nowa i pełna obaw jestem po 4 poronieniach. Jedno lyżeczkowanie trzy biochemiczne. Mam mutacje czynnik V(r2) homozygota i mutacja mthfr A1298C heterozygota. Kompletnie nie wiem o co w tym wszystkim chodzi. Na dzień dzisiejszy że jestem 6t5d serduszko bije. Z leków biorę tylko femibion 1, luteinę 2 *100mg i neoparin 0,4 mg.
Nie wiem czy taki zestaw wystarczy i czy jeszcze coś by pasowało brać. Lekarz nic nie mówi. Czy te mutacje mają wpływ na dziecko. Czy jest jakieś większe ryzyk wad rozwojowych typu zespół Downa. Z jednej strony się cieszę z drugiej strony jestem w niesamowitym dołku i nie wiedzy czy wszystko będzie ok.
Ja moja czwartą ciążę donosilam na takim zestawie i mam zdrowego synka. Teraz natomiast po dwóch kolejnych poronieniach będę brać jeszcze steryd jak się uda.. Nikt Ci nie powie, musisz zaufać lekarzowi.. Ta mutacja czynnika V jest związana z nadkrzepliwością? Jeśli tak, to trzeba kontrolować czy dawka heparyny jest wystarczająca..
 
Do góry