reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Nk to Natural killers, występują w macicy i generalnie chronią zarodek przed złymi rzeczami. Jak jest ich za dużo to niszczą go. Ich liczba rosnue po owulacji wkasnue w celu ochrony komórki jajowej i zarodka, tule, ze nie powinny przekroczyć norm. Norma to ok 11%. Ja miakam 28% i na to brakam wlewy z intralupidu i 15 mg encortonu
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.. :) a czy mogłabyś mi powiedzieć ile kosztuje takie badanie?
 
reklama
Ja na poczatku 2018r płaciłam ok 300 zł chyba. Ale nie pamietam już dokładnie.
No u mnie w okolicy niestety nie wykonują takiego badania :( szukam pod różnymi nazwami... No cóż.. Na razie czekam na wyniki zespołu antyfosfolipidowego a potem zacznę myśleć o kolejnych badaniach.. Dziękuję za pomoc
 
No u mnie w okolicy niestety nie wykonują takiego badania :( szukam pod różnymi nazwami... No cóż.. Na razie czekam na wyniki zespołu antyfosfolipidowego a potem zacznę myśleć o kolejnych badaniach.. Dziękuję za pomoc

Takie badanie możesz zrobić np. w testdna nazywa się immunofenotyp albo w diagnostyce. Te laboratoria maja mnóstwo punktów pobrań.
 
No u mnie w okolicy niestety nie wykonują takiego badania :( szukam pod różnymi nazwami... No cóż.. Na razie czekam na wyniki zespołu antyfosfolipidowego a potem zacznę myśleć o kolejnych badaniach.. Dziękuję za pomoc
@Doradora badanie to Immunofenotyp ja robiłam w Cytolab w katowicach na bocheńskiego 400 zł musisz być na czczo.
Ja robilma po poronieniu wiec nie bylo znaczenia w której czesci cyklu jestem ale wiem że jesli robisz pozniej jak juz sie pojawi miesiaczka to trzeba to zrobuc w okreslinej czesci cyklu chyba w drugiej dziewczyny tutaj może pomogą
 
Dziewczyny pytanie dziwne jak na mój wiek nigdy nie obserwowałam swojego cyklu mniej więcej wiedziałam kiedybsą płodne dni....w ciążę zachodziłam nieplanowo.
Teraz mam odczekać te 3-4 cykle i nie wiem czy stosowac tą samą metodę (unikanie zblizenia w dni plodne) czy się zabezpieczac dodatkowo.
Powiem zaraz dlaczego jakos tego nie ogarniam sciagnelam apke OVU Friend i pisze dzisiaj jestm 9 dzien cyklu i pyta mnie jaki sluz wiec pisze bo tak mi sie wydaje rozciagliwy a tu bach plodne dni ide do wc raz jeszcze kontroluje ten sluz i na bieliznie nic ale na papierze rozciagliwy i sama nie wiem. Nie chcialabym czegos zawalic wiem ze stara jestem i to pytanie glupie ale nigdy tego nie robilam.......badania ni3 skonczone pani dr nie odp jeszcze co w sparwie tyvh NK i sie ciut obawiam ze jak to plodne a wczoraj bylo przytulanie ....dzieki za pomoc
 
To ja się dołączam @Mi80 do Twojego pytania bo tego nie ogarniam, a tez stara jestem. Nie chce się zabezpieczać, bo nie robimy tego od dawna, ale czekałam jeszcze na niektóre wyniki, wiec lepiej byłoby nie zajść.
Ja mam teraz taki chyba mniej przezroczysty ten śluz.
 
To ja się dołączam @Mi80 do Twojego pytania bo tego nie ogarniam, a tez stara jestem. Nie chce się zabezpieczać, bo nie robimy tego od dawna, ale czekałam jeszcze na niektóre wyniki, wiec lepiej byłoby nie zajść.
Ja mam teraz taki chyba mniej przezroczysty ten śluz.
@szkala jak wpisalam ze jest lepki ale nie ciagnacy bo w sumie taki mam wlasnie przezriczysty i lepki i to pisze bezplodne hahaha wogole tego nie ogarniam ale mysle ze skoro okres skonczyl mi sie we wtorek to raczej nie ma sily na plodne 😅 ale chyba wlacze jakies ogumienie chociaz nie lubie zawsze uwazalismy i bylo jak poszalelismy w okolo plodne to bylismy przygotiwani 😆
Musze Wam powiedziec ze w zwiazku z krzepliwoscia i immunologia naturalnie postanowilam sie wesprzec pijawkami ☺ reguluja prace calego organizmu i podnosza poziom estrogenow i wiele innych rzeczy. Dzis mialam 1 zabieg i musze powiedziec ze jest ok nie boli ni patrze na to luz.
 
To ja się dołączam @Mi80 do Twojego pytania bo tego nie ogarniam, a tez stara jestem. Nie chce się zabezpieczać, bo nie robimy tego od dawna, ale czekałam jeszcze na niektóre wyniki, wiec lepiej byłoby nie zajść.
Ja mam teraz taki chyba mniej przezroczysty ten śluz.
@szkala jak wpisalam ze jest lepki ale nie ciagnacy bo w sumie taki mam wlasnie przezriczysty i lepki i to pisze bezplodne hahaha wogole tego nie ogarniam ale mysle ze skoro okres skonczyl mi sie we wtorek to raczej nie ma sily na plodne 😅 ale chyba wlacze jakies ogumienie chociaz nie lubie zawsze uwazalismy i bylo jak poszalelismy w okolo plodne to bylismy przygotiwani 😆
Musze Wam powiedziec ze w zwiazku z krzepliwoscia i immunologia naturalnie postanowilam sie wesprzec pijawkami ☺ reguluja prace calego organizmu i podnosza poziom estrogenow i wiele innych rzeczy. Dzis mialam 1 zabieg i musze powiedziec ze jest ok nie boli ni patrze na to luz.
Gdybyście chciały wesprzeć się wykresem ale bardzie temperatura to podrzuce wam moje dwa wzorcowe wykresy, drugi z ciąży jest
Screenshot_20191028-083754_Samsung Experience Home.jpg
Screenshot_20191028-083940_Samsung Internet.jpg ja polecam choć zdania są podzielone :)
Powiedzcie mi proszę która z was miała zasniad bo pamiętam że było coś... A nie pamiętam kto :)
 
reklama
Gdybyście chciały wesprzeć się wykresem ale bardzie temperatura to podrzuce wam moje dwa wzorcowe wykresy, drugi z ciąży jest
Zobacz załącznik 1051215
Zobacz załącznik 1051217 ja polecam choć zdania są podzielone :)
Powiedzcie mi proszę która z was miała zasniad bo pamiętam że było coś... A nie pamiętam kto :)
@nafoczka dziękuję dla mnie wyglada to jak barfzi skomplikowany schemat elektryczny widze że w ciazy ta temp była wyższa .....na razie to nie chcialabym zajść jeśli mam odczekać 3 -4 cykle ale potem będe solidnie mierzyc tem i sparwdzac sluz bo na razie to tą tem mierze o różnych godzinach.
Nie mam tej odpowiedzi w sprawie komorek NK w razie W co sie na to bierze???
Kiedy sie powinni zacząć?
 
Do góry