reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@nafoczka dziękuję dla mnie wyglada to jak barfzi skomplikowany schemat elektryczny widze że w ciazy ta temp była wyższa .....na razie to nie chcialabym zajść jeśli mam odczekać 3 -4 cykle ale potem będe solidnie mierzyc tem i sparwdzac sluz bo na razie to tą tem mierze o różnych godzinach.
Nie mam tej odpowiedzi w sprawie komorek NK w razie W co sie na to bierze???
Kiedy sie powinni zacząć?
Kochana a czemu 3 - 4 cykle musisx czekac?Jakie robisz jesxcze badania?
 
reklama
Gdybyście chciały wesprzeć się wykresem ale bardzie temperatura to podrzuce wam moje dwa wzorcowe wykresy, drugi z ciąży jest
Zobacz załącznik 1051215
Zobacz załącznik 1051217 ja polecam choć zdania są podzielone :)
Powiedzcie mi proszę która z was miała zasniad bo pamiętam że było coś... A nie pamiętam kto :)

Mnie to przerasta chyba, chciałabym chociaż z tym śluzem ogarnąć, przeczytałam parę artykułów, ale na praktykę nie umiem tego przełożyć.

@Mi80 mnie lekarz powiedział, ze jak wyniki badań na ibfekche wyjdą ok (wczoraj odebrałam i są ok) mamy zielone światło. Choć immunolog chce bym miała jeszcze miała dodatkowe wyniki badań w związku z ta trombofilią, bo niewiadomo, czy nie będę musiała mieć więcej heparyny. Idę na krew w poniedziałek, jak coś wyjdzie nie tak mam pisać maila. Sama nie wiem co robić, a owu miałam chyba już przedwczoraj.

Na NK dziewczyny chyba biorą steryd. Chyba.
 
Na nk jest intralipid, steryd działa pośrednio - nie tyle zmniejsza nk, co zmniejsza agresywność calego układu immunologicznego i tym samym chroni ciążę.
Intralipid zalecany jest na poczatku cyklu, w okolicy owuluaji, a pitem już różnie. Paśnik zaleca dopieto po 2 tyg od pozytywnego testu, czyli miesiąc po owulacji. Ja miałam zalecone prZez innego lekarza co 4 dni od pozytywnego testu do serducha. Potem co 7 dni, potem co 10 i ostatecznie do 14. Łącznie do 16 tc. Ale jestem chyba isobą, która taki schemat miała jako jedyna i najwiecej prEaiedziala pod kroplowkami ;)
 
Kochana a czemu 3 - 4 cykle musisx czekac?Jakie robisz jesxcze badania?
@Luna 33344 lekarka tak mi zalecił i mój gin nie wiem czy dlatego że miałam lyzeczkowanie teraz czy po prostu do zrobienia wszystkich wyników czekam na wyniki z neta glikoprotein i dopiero 16 mam krew na kariokariotypy a potem trombofilie.
No i nie wiem co doktor zalecił na NK czy wlew jak dziewczyny piszą- czekam na odp e-mail.
 
@Luna 33344 lekarka tak mi zalecił i mój gin nie wiem czy dlatego że miałam lyzeczkowanie teraz czy po prostu do zrobienia wszystkich wyników czekam na wyniki z neta glikoprotein i dopiero 16 mam krew na kariokariotypy a potem trombofilie.
No i nie wiem co doktor zalecił na NK czy wlew jak dziewczyny piszą- czekam na odp e-mail.
Po poronieniu owu miałam 9-10 dzień cyklu wiec twój śluz może o niej świadczyć cykle skrócone do 28-26 dni moja rada zabezpieczać się chyba , że chcesz wpaść co moim zdaniem dość nieodpowiedzialne jak już zaczęłaś się diagnozować bo jakby się coś stało to byś sobie wyrzucała , że trzeba było poczekać cykl , dwa.

Co do obserwacji cyklu cóż trzeba się trochę poobserwować żeby wiedzieć co i jak . Mierzyć tem o tej samej godzinie i sprawdzać śluz kurze jajko to najbardziej płodny. Ja swojego byłam na owu friend i nie reklamuje tylko teraz jakoś chyba płatne dużo to jest ale polecam mi to dużo pomogło na początku.
 
Po poronieniu owu miałam 9-10 dzień cyklu wiec twój śluz może o niej świadczyć cykle skrócone do 28-26 dni moja rada zabezpieczać się chyba , że chcesz wpaść co moim zdaniem dość nieodpowiedzialne jak już zaczęłaś się diagnozować bo jakby się coś stało to byś sobie wyrzucała , że trzeba było poczekać cykl , dwa.

Co do obserwacji cyklu cóż trzeba się trochę poobserwować żeby wiedzieć co i jak . Mierzyć tem o tej samej godzinie i sprawdzać śluz kurze jajko to najbardziej płodny. Ja swojego byłam na owu friend i nie reklamuje tylko teraz jakoś chyba płatne dużo to jest ale polecam mi to dużo pomogło na początku.
@Porzeczka1234 dzięki będę pamiętać o kurzym jajku na przyszlosc teraz bede sie dodatkowo zabezpieczac do lutego/marca a potem zobaczymy co los przyniesie jedno na pewno przyniesie u mnie zblizajaca sie 40 ...😥
 
@Porzeczka1234 dzięki będę pamiętać o kurzym jajku na przyszlosc teraz bede sie dodatkowo zabezpieczac do lutego/marca a potem zobaczymy co los przyniesie jedno na pewno przyniesie u mnie zblizajaca sie 40 ...😥
Spokojnie kochana 40 lat to nie koniec świata moja szwagierka urodziła w wieku 45 lat. Czasem warto poczekać cykl aby urodzić dzidziusia chodź wiem jak człowiekowi sie pali. Wierzę , że cierpliwości popłaca trzymaj się ciepło
 
@Mi80 jeszcze w kwestii wieku ja urodziłam Zosię w wieku 32 lat mój mąż miał 42 lata teraz jestem w ciąży 34 mąż 44 lata wcześniej 5 lat staran i nam się nieudawało zajść donosić itd nie zawsze jest tak jak zaplanujemy ale my jesteśmy szczęśliwi ,że ją mamy jesteśmy bardzo świadomi macierzyństwa i to jest plus. Wierzę , że i Ty się doczekasz
 
reklama
Dziewczyny u mnie jednak wizyta xa miesiac i tak sie zastanawiam jak lekarz zapyta sie z kad wiedzialam jakie badania zrobic to co mam powiedziwc ze bylam u u dr Sachy czy co wymyslic?
 
Do góry