reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Cześć jestem po 8 poronieniach biochemicznych w 1 trymestrze zazwyczaj dzieje się to w terminie okresu organizm odrzuca zapłodnienie. Jedno poronienie w 10tc i łyżeczkowanie. Zazwyczaj jednak 4tc 4dc. Mieszkam w Niemczech i tu się lecze wcześniej kilka lat w Gdańsku u dr. Suchanek. Stwierdzono u mnie mutację mthfr c677tt homo zespół antyfosfolipidowy, zespół Willebranda, mam niedoczynność tarczycy. Biorę metyle, Folian, B12, B6, magnez, d3, inositol, choline, teraz na dniach kupiłam tmg i metylowe vitaminy peer two Day. Nie wiem już co robić. Teraz dostałam skierowanie w kierunku tocznia. Ostatnie poronienie wczoraj bóle pachwinowe jakby coś mi przeskakiwało.
A dr suchanek nie skierowala cie na badanie komorek NK czy zespolu antyfosfolipidowego ?
wiem ze ona nie jest chetna przepisywac leki ot tak sobie :( ale mialas jakies leki przy ostatniej ciazy ?
 
reklama
Do Suchanek chodziłam w 2015 roku tak miałam robione badania nk wynik 12 (6-27) teraz mi wyszło 10. Brałam pierwszy raz Encorton 20mg od owulacji i acard 150mg oraz od pozytywnego testu heparyne ale nadal nic.
 
Nie dziękuję żeby nie zapeszycna razie to muszę czekać na obrót spraw:/ choć pierwszy raz miałam tak mocne kreski przy teście zawsze były blade. Dziewczyny czy początku też Was jajniki tak kluly bo się martwię tym
 
Nie dziękuję żeby nie zapeszycna razie to muszę czekać na obrót spraw:/ choć pierwszy raz miałam tak mocne kreski przy teście zawsze były blade. Dziewczyny czy początku też Was jajniki tak kluly bo się martwię tym
Mnie też bolały. Normalnie przed miesiączka nie odczuwałam za bardzo nic. A wtedy to był taki bol jak menstruacyjny ale mocniejszy. Wiec to chyba normalne [emoji6]
 
Dziewczyny zrobiłam dziś test ciążowy wyszedł pozytywny jestem w szoku wszystko mnie boli jak na okres i znowu teraz stres co to będzie.. Szczęście przeplata się że strachem 3majcie kciuki
No to trzymamy kciuki za pozytywny dalszy rozwój [emoji110][emoji109][emoji2935][emoji2936][emoji109][emoji110]

@Inofs nie wiem z którego jest wartość 220, ale ta druga jest w normie. To, że ddimery rosną jest normalne. Muszą rosnąć. One są potrzebne w dużej ilości, by kobieta podczas porodu się nie wykrwawiła. Tak więc spokojnie. Ja ok 20 TC mam je w granicach 1000, więc wartość 320 jest jak najbardziej ok. Dla przykładu ok 5tc moje ddimery to 450 [emoji4]
Może to cię trochę uspokoi
 
No to trzymamy kciuki za pozytywny dalszy rozwój [emoji110][emoji109][emoji2935][emoji2936][emoji109][emoji110]

@Inofs nie wiem z którego jest wartość 220, ale ta druga jest w normie. To, że ddimery rosną jest normalne. Muszą rosnąć. One są potrzebne w dużej ilości, by kobieta podczas porodu się nie wykrwawiła. Tak więc spokojnie. Ja ok 20 TC mam je w granicach 1000, więc wartość 320 jest jak najbardziej ok. Dla przykładu ok 5tc moje ddimery to 450 [emoji4]
Może to cię trochę uspokoi

Właśnie wróciłam od lekarza, dostałam clexane 0,6
 
Bardzo Ci dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, czytałam różne Twoje wypowiedzi i jesteś bardzo pomocna. Czekam na ddimery i spróbuje porozmawiać z lekarzem, bo naprawdę się stresuje. Od 7 tygodni leżę ze względu na krwiaka, do tego dochodzi silna depresja więc jest bardzo ciężko. Boję się zakrzepu, poczytałam w necie o tragediach w 2 i 3 trymestrze i wieku można było uniknąć dzięki heparynie i panicznie boję się, że coś przegapię. Nie wiem co jeszcze mogę sprawdzić by wszystko było ok

Ja straciłam późną ciąże i też leżałam więc cale szczęście , ze dał Ci lekarz heparynę 0,6 teraz doczytałam. Masz dobrego lekarza mój przegapił ten monent

@SheWolf kochana serdeczne gratuluję

@Wikunia7 kciuki!

@diablicasamil witaj przykro mi z powodu twoich strat ! Jakie dawki leków miałaś rozumiem, że obecne poronienie to pierwsze na lekach? Jak z partnerem przebadany? Nie myślałaś aby iść do jakiegoś speca w Polsce jest ich mało ale kilku którzy pomagają donosić upragnioną ciąże
 
reklama
Do góry