reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Masz rację,dalej podtrzymuje że i tak zrobię badanie genetyczne bo inaczej nie zaznam spokoju bo będę gdybać. Teraz 11tydzien, ciąża obumarła w 9tyg.
@Hatice powiem Ci że w porównaniu z tym co mnie spotkało w wojewódzkim to tutaj jest bajka dlatego tak się uparłam na ten szpital i czekałam tydzień na przyjęcie.
Ja tez polecam UCK i czekałam aż dwa tygodnie na termin przy pierwszej stracie. Wtedy jeszcze działali na klinicznej

A co u Ciebie ? Jak minęła noc? Podali tabletki ? Ja jestem akurat blisko Ciebie w laboratorium na glukozie. Gdybys czegoś potrzebowała to daj znać :)
 
reklama
Ja tez polecam UCK i czekałam aż dwa tygodnie na termin przy pierwszej stracie. Wtedy jeszcze działali na klinicznej

A co u Ciebie ? Jak minęła noc? Podali tabletki ? Ja jestem akurat blisko Ciebie w laboratorium na glukozie. Gdybys czegoś potrzebowała to daj znać :)
Dopiero czekam na podanie tabletek, właśnie robili mi USG potwierdzające. Dziękuję Ci bardzo kochana:* czekam na męża zaraz pewnie przyjdzie :)
 
Czy cos Wam wiadomo o zwiazku porodu przedwczesnego z bakteriami w wodach plodowych: gronkowiec złocisty i enterokoki? Czy takie badania w szpitalach podczas porodu sa wiarygodne? Wody byly przezroczyste, dziecko mialo leukocytoze i ujemne crp. Jak zadbac, zeby w kolejnej ciazy tego nie bylo? Posiew z pochwy byl jalowy (tylko paleczki kw mlekowego) miesiac przed porodem. Powiew z pochwy po porodzie (po globulkach) tez. @Destino @Oczekujaca123 Cos Wam wiadomo o posiewach z wód i ich wiarygodności?
 
Czy cos Wam wiadomo o zwiazku porodu przedwczesnego z bakteriami w wodach plodowych: gronkowiec złocisty i enterokoki? Czy takie badania w szpitalach podczas porodu sa wiarygodne? Wody byly przezroczyste, dziecko mialo leukocytoze i ujemne crp. Jak zadbac, zeby w kolejnej ciazy tego nie bylo? Posiew z pochwy byl jalowy (tylko paleczki kw mlekowego) miesiac przed porodem. Powiew z pochwy po porodzie (po globulkach) tez. @Destino @Oczekujaca123 Cos Wam wiadomo o posiewach z wód i ich wiarygodności?
Nie słyszałam o tym, ale znajoma miała poród przedwczesny spowodowany bakteria zapalenia pluc, która wcześniej nie wychodziła z żadnego wymazu A po porodzie naturalnym nagle znalazła się w pochwie (3dni przed wymaz był czysty...) także nie wiem jak to z wiarygodnościa..
 
@monikao777 przy pcos komorki jajowe sa kiepskiej jakosci. Dlatego jesli robic in vitro to tylko pgd.
Ja wyleczylam grzybice, odrobaczylam sie, uzupelnilam niedobory witamin, pilam ziola i bralam suplementy na wyregulowanie cykli. Ujarzmilam tarczyce i prolaktyne, podrasowalam malza, przestalam myslec o staraniach, dzieciach, ciazy (lekarze mnie zmusili), zastosowalam diete, zaczelam cwiczyc, schudlam 15 kg. W koncu odstawilam wszystko i zadzialalo. Nie wiem co zadziala na ciebie
Myślisz że po stymulacji kiedy pecherzyki są ładne i pękają tez są kiepskiej jakości??
 
Destinko, u mnie paskudne pcos ale komorki ladne akurat, zarodki piekne ;)
Nie badalismy zarodkow bo jakos nie mialam sumienia...

@monikao777 chyba faktycznie szkoda czasu. Chociaz piszesz, ze zachodzilas ro tel jakas nadzieja i pocieszenie jest. Ale warto sprobowac, nie takie ivf straszne jak go maluja ;)
To jakie masz amh? Udał się pierwszy transfer? Też nie wiem czy badać czy nie... Sporo kasy to kosztuje...
 
To jakie masz amh? Udał się pierwszy transfer? Też nie wiem czy badać czy nie... Sporo kasy to kosztuje...
Przed drillingiem nie bdałam. Pól roku po zabiegu miałam 5,26 - to było przed pierwsza procedurą. Na 4 transfery (łącznie 6 zarodków) było 3 implantacje, ale roniłam. Przed druga procedurą amh było juz 3,67 ale źle mi dobrali stymulację i nie było w ogóle transferu bo zarodki padły. Z trzeciej procedury jestem w 21tc z bliźniakami :) Z tym, że jestem tez po leczeniu immuno
 
Hej Dziewczyny,
byłam dzisiaj na monitoringu w Salve w Warszawie i jest u mnie jakiś pęcherzyk 17mm. We wtorek jak byłam u swojej Pani dr to widziała pęcherzyk 16mm. I teraz zgłupiałam... Czy jest szansa, że to ten sam pęcherzyk i urósł tylko o 1mm? A może po tamtym wtorkowym nici a ten 17mm to jakiś inny... ? Pani dr powiedziała, że nie na możliwości, żeby ten dzisiejszy 17mm nie urósł... Jutro mam sobie zrobić zastrzyk z Ovitrelle a w poniedziałek się seksić :D Chyba we wtorek muszę iść znowu na monitoring...
Jeszcze trochę i zbankrutuję :O zaczyna mnie już dobijać kwestia finansowa... Na szczęście jeszcze mogę sobie "pozwolić" na te wszystkie monitoringi, leki itd. ale już mam dosyć tego ciągłego ładowania kasy
:(
 
reklama
@dżoasia ciesze sie, ze u was pcos nie niszczylo jajeczek. Mnie tez bylo ciezko myslec o pgd, bo jakby nie bylo to selekcja.

@monikao777 przewaznie pcos podobnie jak endometrioza uposledzaja jajeczka, niszcza ich jakosc. Dodatkowo pcos powoduje, ze niedojrzewaja, przez co brak jest owulacji. I pomimo, ze jest to choroba metaboliczna bardzo wplywa na uklad hormonalny. Moja wiedza nie jest rozlegla w tym temacie, ale wlasnie "slabe" jajeczka powoduja klopoty z zajsciem w ciaze. Wtedy stymulacja nie bardzo sie sprawdza, bo jajeczka i tak sa kiepskie. U mnie stymulacja nie zdawala egzaminu. Jajeczka rosly, a nie pekaly. A jak udalo sie zajsc w ciaze to ronilam. Czy to bylo powodem? Nie wiem i nigdy sie nie dowiem. Wtedy in vitro bez pgd rozmija sie z celem bo mozna miec zarodki, ale to nie wyklucza bledow genetycznych. Mozna zachodzic w ciaze i ronic mimo wydanych pieniedzy. Tak mi to tlumaczyli lekarze.

@Paula919191 [emoji178]

@aspekt czesto przedwczesny porod to wynik infekcji, ale nie zawsze. Umnie mimo podejrzen czyste wody, zdrowe dziecko, czystevposiewy wvtrzech roznych labach przez tydzien. W razie w w szpitalu dostalam i ja i Hela antybiotyk niepotrzebnie. Moja gin mowila, ze w takim przypadku mimo czystych posiewow bedzie dawac antybiotyk. Czy to pomoze? Nie chce sprawdzac. Ona uczy sie na swoich bledach, Helenka zaplaci cene tych bledow. Czasem przedwczesny porod nie ma widocznej medycznej przyczyny. Tak jak pisalam crp moze nie wskazywacc stanu zapalnego, ale bakteryjny posiew z krwi juz tak. Tak sprawdzaja na neonatologii dzieci. Helenka przy sepsie miala czyste crp, a posiew pokazal bakterie

@Nadzieja2018 niestety pecherzyk moze zwolnic przyrost. Ja tak mialam mimo stymulacji. Ostatecznie pekl, ale nic z tego nie wyszlo. Nie wiem, czy lekarze ci mowili, ale plemniki potrzebuja 12h by dotrzec do jajeczka. Lepiej zaczac starania juz jutro, a nawet dzis. Zreszta przyjemnosci nigdy za wiele [emoji12]
 
Ostatnia edycja:
Do góry