reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Beatka a jak tam u ciebie opowiadaj na jakim etapie jestes ?

:) u mnie po drugim ivf nieudanym (to wiesz z Fb), teraz na chwile odpuściliśmy, choć po 2 cyklach (naturalnych z delikatna stymulacja samodzielnie braną) ja już wracam na dawne tory starań i ciśnienia. Aktualny cykl biorę 7 dni immunosupresje, jutro ostatni dzień. I starania naturalne. Następnie spróbujemy jeszcze iui 2 razy i potem ivf. :)

Właśnie dzisiaj byłam u gina, mam 2 pecherzyki w prawym jajniku 11mm (bez stymulacji), endo 8mm (6dc). Także szansa na bliźniaki ;)
A na lewej resztce jajnika wypatrzył potworniaka, brzmi potwornie ale kazał się tym nie przejmować, wiec tak robię.
 
reklama
@eska29044 tutaj chyba wiekszosc ma te mutacje mthfr ;* spokojnie

@mokka25 słońce czekalam na ta wiadomość cały dzień !!! Czyli przy złych cytokinach najpierw jedziesz na encortonie ciąże , jak on nie pomoże to wtedy szczepienia-dobrze rozumiem?? Prócz braku chorób :D jakie masz inne objawy które mogą o tym świadczyć?
 
@eska29044 kochana mutacjami się nie przejmuj , metylowane witaminy i homocysteine pilnować
co do partnera eh aż tak źle ? może jednak nie ?

@bertha piękne wyhodowałaś pęcherzyki ataking faceta :D a co to za potworniak ?
 
dziewczyny jestem załamana, mam mutację MThfr C677t heterozygota natomiast mąż ma też MTHR A1298C homozygota. Do tego Defregmentacja DNA nasienia do niczego. Co mi grozi przez te mutację. Czynnik V leiden miałam wyluczony :-(
Też mam mthfr hetero. Szczęście w nieszczęściu, bo jest to słabsza postać tej mutacji. Na to się łyka metylowany kwas foliowy i jest ona wskazaniem do stosowania heparyny w ciąży. Na pewno dziecko może być podwójnie obciążona w związku z tą mutacją u Was obojga, więc jeśli będzie dziewczynka to w przyszłości musisz jej mówić co i jak jeśli będzie myślała o prokreacji.
 
dziewczyny jestem załamana, mam mutację MThfr C677t heterozygota natomiast mąż ma też MTHR A1298C homozygota. Do tego Defregmentacja DNA nasienia do niczego. Co mi grozi przez te mutację. Czynnik V leiden miałam wyluczony :-(
Grozi Ci branie metylowanych witamin B6, B9 i B12 :) a tak na poważnie, to myślę że nie skłamię jak napiszę że 90% z nas ma tutaj tę mutację :)

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
 
@Porzeczka1234 miód na moje serce ale się rozczuliłam a to zdjęcie jak śpi no słodka Zosieńka ;)

@dżoł ale nas zaskoczyłaś bardzo pozytywnie ;)) Krwiaczek się wchłonie zobaczysz!!!

@olaa90 ja niczego nie podejrzewałam. Chorowałam średnio 2 razy do roku takie zwykłe przeziębienie. U mnie zaczęło się od złych wyników Ana miano 1;160 potem wyszło, ze jednak Ana brak ale po drodze było podejrzenia tocznie (mam rumień na twarzy) na szczęście wykluczone potem podejrzenie hashimoto ale oststecznie też pozostaje w podojrzeniu brak jednoznacznych wyników potwierdzających hashi ale prawda jest taka, że cytokiny miałam skopane co oznacza jakiś stan zapalny i dlatego w obecnej ciąży już przed pozytywnym testem z sikanca brałam encorton 5 mg. Aktualnie jestem w 18 tc ;)
 
@Porzeczka1234 miód na moje serce ale się rozczuliłam a to zdjęcie jak śpi no słodka Zosieńka ;)

@dżoł ale nas zaskoczyłaś bardzo pozytywnie ;)) Krwiaczek się wchłonie zobaczysz!!!

@olaa90 ja niczego nie podejrzewałam. Chorowałam średnio 2 razy do roku takie zwykłe przeziębienie. U mnie zaczęło się od złych wyników Ana miano 1;160 potem wyszło, ze jednak Ana brak ale po drodze było podejrzenia tocznie (mam rumień na twarzy) na szczęście wykluczone potem podejrzenie hashimoto ale oststecznie też pozostaje w podojrzeniu brak jednoznacznych wyników potwierdzających hashi ale prawda jest taka, że cytokiny miałam skopane co oznacza jakiś stan zapalny i dlatego w obecnej ciąży już przed pozytywnym testem z sikanca brałam encorton 5 mg. Aktualnie jestem w 18 tc ;)
Maciejka, i bierzesz tylko ten encorton 5mg? Cos jeszcze z tych wszystkich cudów typu heparyny accofile i te inne czy tylko encorton?
 
@eska29044 tutaj chyba wiekszosc ma te mutacje mthfr ;* spokojnie

@mokka25 słońce czekalam na ta wiadomość cały dzień !!! Czyli przy złych cytokinach najpierw jedziesz na encortonie ciąże , jak on nie pomoże to wtedy szczepienia-dobrze rozumiem?? Prócz braku chorób :D jakie masz inne objawy które mogą o tym świadczyć?

Ola, właściwie oprócz tego, ze nie choruje to innych objawów nie mam. Mój ogranizm nie chroni zarodka, nie widzi go. Mam teraz brac calcort, acard, w ciazy 0,4 clexane i metyle. A i biorę inozytol z cholina na ładniejsza owulacje.

@eska29044 glowa do góry ! Ja mam mthfr 1298, 677 hetero i gratis pai hetero. Z tym się da żyć. Są różne fajne witaminki metylowane i foliany. Zbadaj jeszcze poziom homocysteiny
 
Ola, właściwie oprócz tego, ze nie choruje to innych objawów nie mam. Mój ogranizm nie chroni zarodka, nie widzi go. Mam teraz brac calcort, acard, w ciazy 0,4 clexane i metyle. A i biorę inozytol z cholina na ładniejsza owulacje.

@eska29044 glowa do góry ! Ja mam mthfr 1298, 677 hetero i gratis pai hetero. Z tym się da żyć. Są różne fajne witaminki metylowane i foliany. Zbadaj jeszcze poziom homocysteiny
homocysteinę mam 13,5 niestety dlatego szłam robić te badanie. Dziewczyny ale to co która jest groźniejsza, hetero czy homo. Bo lekarz mówił, że męża jest zła bo homo. A jak wygooglowałam to wychodzi, że heterozygotwa jest gorsza?????
 
reklama
Do góry