reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@Maciejka78 cudownie,czyli szczepień nie miałaś? Tylko steryd tak? Rośnijcie zdrowo;* jak się czujesz ogólnie? To twoja pierwsza ciąża z serduszkiem tak? :)
@mokka25 super wiadomość kochana ☺️ You made my day ;* to kiedy wracacie do staranek? <3
 
reklama
homocysteinę mam 13,5 niestety dlatego szłam robić te badanie. Dziewczyny ale to co która jest groźniejsza, hetero czy homo. Bo lekarz mówił, że męża jest zła bo homo. A jak wygooglowałam to wychodzi, że heterozygotwa jest gorsza?????
hetero jest łagodniejsza, jakby pojedyńcza - taki prezent od jednego z rodziców, homo jest od 2
 
@Maciejka78 coś więcej u Ciebie nawalało czy to było powodem , że ciąże leciały ?
Oj mi stresu nie brakowało przez te lata a przez ten rok już wgl ...

Doczytałam Twoją stopke ;*


@roxie123 trudno powiedzieć może ta prolatyna też swoje robiła bo we wcześniej bromergonu nie brałam ale mój endo raczej tego nie obstawiał jako powód i ja też myślę, ze u mnie to cytokiny i NK ale wiesz jak jest to tylko moje przypuszczenia. Ja na Twoim miejscu obstawiłabym się tym wszystkim co powinnaś a reszta to w rękach Boga. Grunt by zrobić wszytsko co możemy. Trzymam &&& za kariotypy.
 
@gosia321 jezeli jestes z gdanska (jak ja [emoji6] ) to polecam Ci polskiego busa. Jezeli beda miejsca no i godzina podpasi. Przystanek ma tylko w Toruniu i na nastepnym wysiadasz [emoji6] pociag z tego co sie orientuje to przez wawe [emoji57] u mnie godzinowo sie nie zlozylo, bo wyjazd o 5 rano, szczepienie na 15, w domu o 23 no ale wole to niz sie przesiadac w wawie [emoji6]
@bertha kciuki za blizniaki [emoji8]


Wysłane z iPad za pomocą Forum BabyBoom
 
dziewczyny jestem załamana, mam mutację MThfr C677t heterozygota natomiast mąż ma też MTHR A1298C homozygota. Do tego Defregmentacja DNA nasienia do niczego. Co mi grozi przez te mutację. Czynnik V leiden miałam wyluczony :-(
Kochana ta mutacja jest bardziej niebezpieczna dla jej posiadaczy. Masz ta sama mutacje co ja tylko ja mam homozygotyczna. Napewno clexan przy staraniach lub po transderze. Do tego metylowane witamiby bo to jest mutacja ktora zaburza metylacje kwasu foliowego i innych witamin z grupy b. Jest utrudnione oczyszczanie organizmu z toksyn. Grozna jest dla posiadacza poniewaz jestes w zwiekszonej grupie ryzyka osob narazonych na wczesny zawal serca wylew udar czy zakrzepice. Jesli chodzi o ciaze moze utrudniac zajscie w ciaze prowadzic do poronien i zwieksza ryzyko rozszczepu kregoslupa rozszczepu wargi i zespolu downa. Ale tu odrazu mowie zwieksza a nie zapewnia. Jak sama wiesz po sobie twoi rodzice przynajmniej jedno z nich mialo ta mutacje i maja zdrowe dzieci. Musisz zbadac sobie i mezowi homocysteine witamine b12 witamine b6 i kwas foliowy. Jesli homocysteina bedzie powyzej 10 to zalecane jest jej zbicie. Niektorzy mowia ze u kobiety najlepiej zeby poziom homocysteiny przy staraniach byl jak najblizej 7 i mniej ale niektorzy lekarze uwazaja ze 10 tez jest wynikiem dobrym. Homocysteine zbija sie metylowanymi witaminami b6 (p-5-p tak nazywa sie metylowana forma) b12 (metylocobalamina) i kwasem foliowym (5-metylohydrofolic acid) dawki trzeba dobrac indywidualnie w zaleznosci od wynikow dlatego wazne jest zeby przed suplementacja sprawdzic poziomy tych witamin. Z wit b6 nie mkzna przesadzac bo moze prowadzic do zaburzen neurologicznych.
Prawdopodobnie skoro mutacje macie w 2 dziecko moze odziedziczyc conajmniej 1 gen po tacie i byc moze po tobie
Mutacja nie wyklucza ciazy ale moze ja utrudnic. I wazna jest profilaktyka przeciwzakrzepowa w ciazy
Poszukaj sobie u siebie w miescie dobrego hematologa
 
@gosia321 jezeli jestes z gdanska (jak ja [emoji6] ) to polecam Ci polskiego busa. Jezeli beda miejsca no i godzina podpasi. Przystanek ma tylko w Toruniu i na nastepnym wysiadasz [emoji6] pociag z tego co sie orientuje to przez wawe [emoji57] u mnie godzinowo sie nie zlozylo, bo wyjazd o 5 rano, szczepienie na 15, w domu o 23 no ale wole to niz sie przesiadac w wawie [emoji6]
@bertha kciuki za blizniaki [emoji8]


Wysłane z iPad za pomocą Forum BabyBoom
Jestem z Olsztyna niestety :(
Ale narazie marshia sie nie odzywa
 
Kochana ta mutacja jest bardziej niebezpieczna dla jej posiadaczy. Masz ta sama mutacje co ja tylko ja mam homozygotyczna. Napewno clexan przy staraniach lub po transderze. Do tego metylowane witamiby bo to jest mutacja ktora zaburza metylacje kwasu foliowego i innych witamin z grupy b. Jest utrudnione oczyszczanie organizmu z toksyn. Grozna jest dla posiadacza poniewaz jestes w zwiekszonej grupie ryzyka osob narazonych na wczesny zawal serca wylew udar czy zakrzepice. Jesli chodzi o ciaze moze utrudniac zajscie w ciaze prowadzic do poronien i zwieksza ryzyko rozszczepu kregoslupa rozszczepu wargi i zespolu downa. Ale tu odrazu mowie zwieksza a nie zapewnia. Jak sama wiesz po sobie twoi rodzice przynajmniej jedno z nich mialo ta mutacje i maja zdrowe dzieci. Musisz zbadac sobie i mezowi homocysteine witamine b12 witamine b6 i kwas foliowy. Jesli homocysteina bedzie powyzej 10 to zalecane jest jej zbicie. Niektorzy mowia ze u kobiety najlepiej zeby poziom homocysteiny przy staraniach byl jak najblizej 7 i mniej ale niektorzy lekarze uwazaja ze 10 tez jest wynikiem dobrym. Homocysteine zbija sie metylowanymi witaminami b6 (p-5-p tak nazywa sie metylowana forma) b12 (metylocobalamina) i kwasem foliowym (5-metylohydrofolic acid) dawki trzeba dobrac indywidualnie w zaleznosci od wynikow dlatego wazne jest zeby przed suplementacja sprawdzic poziomy tych witamin. Z wit b6 nie mkzna przesadzac bo moze prowadzic do zaburzen neurologicznych.
Prawdopodobnie skoro mutacje macie w 2 dziecko moze odziedziczyc conajmniej 1 gen po tacie i byc moze po tobie
Mutacja nie wyklucza ciazy ale moze ja utrudnic. I wazna jest profilaktyka przeciwzakrzepowa w ciazy
Poszukaj sobie u siebie w miescie dobrego hematologa
dziękuję ci za informację, czyli heterozygota to ta gorsza mutacja, lekarz pomylił moją mutację z mężem, powiedział, że on ma gorszą i jest narażony na zawał, a to ja nie on :-(
 
:) u mnie po drugim ivf nieudanym (to wiesz z Fb), teraz na chwile odpuściliśmy, choć po 2 cyklach (naturalnych z delikatna stymulacja samodzielnie braną) ja już wracam na dawne tory starań i ciśnienia. Aktualny cykl biorę 7 dni immunosupresje, jutro ostatni dzień. I starania naturalne. Następnie spróbujemy jeszcze iui 2 razy i potem ivf. :)

Właśnie dzisiaj byłam u gina, mam 2 pecherzyki w prawym jajniku 11mm (bez stymulacji), endo 8mm (6dc). Także szansa na bliźniaki ;)
A na lewej resztce jajnika wypatrzył potworniaka, brzmi potwornie ale kazał się tym nie przejmować, wiec tak robię.
Kochana no to trzymam kciuki za naturalsika ✊✊✊
 
reklama
@dżoasia nie nie biorę caly żelazny zestaw (encorton+fraxiparinę 0.4+acard). Encorton zaczynałam od 5 mg doszłam do 15 mg po czym znów zmniejszałam dawkę aktualnie już znów jestem na 5 mg. Resztę najprawdopodobniej do końca ciąży będę brać. A inne to metyle + zestaw witamim.
 
Do góry