reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@olaa90 hormony się robi w wyznaczonych dniach , te w Krakowie są genetyczne jakby więc mi lekarz mówił , że kiedy chcemy :) tylko oni robią 2x w miesiącu te badania i dlatego lepiej sie wczesniej zapisac
 
reklama
@eska29044 Badalas krzywe cukrowe, amh i mials moze usg w 4 dc ? Byc moze masz Pco? Bierzesz gluckophage moze?
insulina ok ale krzywej dawno nie robiłam. Amh w ubieglym roku 2,34, W szpitalu wykluczone PCO, mam podwyższony 17 ohp stad wizyta w szpitalu. NIe miałam robionego usg 4 dc. Dlaczego myślisz, że mogłabyć to cukrzyca, jestem ciekawa twojej opini.
 
@eska29044 witaj. Hiperandrogenizm jest jednym z objawów PCOs, nie masz tego w pełni zdiagnozowaego? Jak u Ciebie androstendion, testosteron? Jak owulacje? @pixi.nova już pytała czy masz zrobioną krzywą cukrową i insulinową - może IO do tego?
Co do lekarza - to że kazali ci zrobić badania już po pierwszym poronieniu to niespotykane i za to duży plus dla lekarza. Czasami nawet po drugim i trzecim poronieniu twierdzą że to przypadki i tak zdarza się dużo częściej. Natomiast co do martwicy nowotworu, to absolutnie nie ma to związku z nowotworem. Także w tym zakresie zupełnie możesz się nie stresować. Ja np. dla uspokojenia ciebie powiem że mam 10 000 :) i nie mam raka :).
Poczekaj na razie na te wyniki które już zrobiłaś, wejdź na nasz wątek poboczny i zobacz jakie badania możesz jeszcze zrobić, głównie chodzi o wszelkie przeciwciała I na pewno coś da się z tym zrobić :)
Ile masz lat?
 
@eska29044 Hiperandrogenizm, guzy w piersi, niski estradiol. Tak jakos nasuwa mi sie PCO i choroby metaboliczne. Ja na twoim miejscu bym to zbadala. Choroby metaboliczne niestety niszcza komorki jajowe a to wplywa na jakosc zarodka np. wady lub poronienia. Jedyne co mozesz zrobic w takim przypadku to pilnowac diety, zadbac o ruch i brac gluckophage.
 
@kas90 to jeszcze troche potrwa. A do ubikacji to raczej sama bede chodzic bo m do pracy wrocil i nie bedzie mial wolnego by byc ze mna w szpitalu. No chyba ze bedzie weekend. Tak wiec trzeba bedzie sobie radzic. Jak bedzie zle, to zawsze basenik zostaje

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom

O! M dostał prace? To super!! Jest zadowolony?
 
dziewczyny macie widać doświadczenie, dzięki za sugestie, trochę sie przeraziłam tymi chorobami metabolicznymi. Muszę się pobadać. Ale jeszcze tego by brakowało. Testosteron i andostendrion mam w normie, DHEAS też ale w górnej granicy, jedynie 17 ohp podwyższone. Byłam na diagnostyce 2 lata temu w szpitalu, ale hormony powtarzałam rok temu. Niby wykluczyli PCOS
 
owulacje mam ok, a no i teraz mi się przypomniało, że w szpitalu miałam robioną krzywę cukrową i wyszła też ok
 
@eska29044 a MTHFR robiłaś w pakiecie z Pai 1 i vr2? Czy samo MTHFR? Jeśli strata była tak wysoka, zrozumiałam, ze w 3 miesiącu, tomoze to być kwestia zakrzepowa. A pierwsze poronienie na jakim etapie?
 
@eska29044 witaj. Hiperandrogenizm jest jednym z objawów PCOs, nie masz tego w pełni zdiagnozowaego? Jak u Ciebie androstendion, testosteron? Jak owulacje? @pixi.nova już pytała czy masz zrobioną krzywą cukrową i insulinową - może IO do tego?
Co do lekarza - to że kazali ci zrobić badania już po pierwszym poronieniu to niespotykane i za to duży plus dla lekarza. Czasami nawet po drugim i trzecim poronieniu twierdzą że to przypadki i tak zdarza się dużo częściej. Natomiast co do martwicy nowotworu, to absolutnie nie ma to związku z nowotworem. Także w tym zakresie zupełnie możesz się nie stresować. Ja np. dla uspokojenia ciebie powiem że mam 10 000 :) i nie mam raka :).
Poczekaj na razie na te wyniki które już zrobiłaś, wejdź na nasz wątek poboczny i zobacz jakie badania możesz jeszcze zrobić, głównie chodzi o wszelkie przeciwciała I na pewno coś da się z tym zrobić :)
Ile masz lat?
Lekarz fakt wyczulony, od razu szuka głębiej i robi mnóstwo badań. Specjalizuje się w diagnostyce poronień
 
reklama
Do góry