reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@czarna_mala ja mogłabym napisać Książkę tyle się tego naczytałam i jeszcze ta moja dociekliwość chyba lepiej wiedzieć interesuje się wszystkim co może nam pomóc.

@aga86 na endomendzie się kompletnie nie znam więc nie pomogę.

@Destino kochana moja mała też tak.miedzy 18-21 tygodniem się leniwie ruszała czasem codziennie później 1 dzień nic nie czułam ja ryczałam cóż ci powiem ale... pomyślałam co @Liluli napisała zimną wodą zamroziłam piłam duża szklankę duża kladlam się na lewy bok i czekałam nawet godz. Mnie właśnie po odstawianiu encortonu tsh skakało i z dawki 25 skończyłam na 100 jeśli chodzi o branie mnie moja gin powiedziała że bezpieczna dawka to 5 mg a to placebo a juz wieksza szkodzi dzidzi np obojnactwem itd nie będę straszyć decyzja należy do Ciebie bodajże @strawberka jesli dobrze pamiętam brała dość dlugo gdzieś do 34-35 tygodnia niepamiętam dokładnie

@agatush brała też chyba coś do 25 tygodnia coś kojarzę

Destino nie masz dedektora?
 
Ostatnia edycja:
reklama
@Ag86 to dosc wysokie masz amh. Mozna by powiedziec, ze nieco na granicy pcos. To tez moze wskazywac na slaba jakosc kom jajowych. To wszystko jest do podrasowania. A leku ktory bierzesz akurat nie znam. U nas byla depoprovera. A jak to by nie pomoglo to mialy byc zastrzyki dzialajace na przysadke tak ze wprowadzaly w stan ciazy niestety bez malenstwa. Tu tez juz nie pamietam jak sie nazywaly. Wiem ze jest troche tych lekow. Jak masz dobrego lekarza, to mozesz mu zaufac. Ja mialam dobrego. W zasadzie moja macica miala zostac usunieta, ale on zawalczyl o wszystko bym mogla miec dzieci. Moze nie jest cudotworca, ale wiele mu zawdzieczam. Dlatego wiem, ze dobry lekarz to podstawa.

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@czarna_mala dzięki Kochana :-)
@ destino amh miałam badane i jest wysokie miałam ponad 5. Ana endomende biorę Naltrexone... Mam nadzieję że choć trochę pomaga...
Ooo Naltrexon to cudowny lek [emoji6] po jednym cyklu z nim, zaszła moja koleżanka po prawie 10 latach starań, życzę Ci tego samego cudu [emoji8]
@czarna_mala ja mogłabym napisać Książkę tyle się tego naczytałam i jeszcze ta moja dociekliwość chyba lepiej wiedzieć interesuje się wszystkim co może nam pomóc.

@aga86 na endomendzie się kompletnie nie znam więc nie pomogę.

@Destino kochana moja mała też tak.miedzy 18-21 tygodniem się leniwie ruszała czasem codziennie później 1 dzień nic nie czułam ja ryczałam cóż ci powiem ale... pomyślałam co @Liluli napisała zimną wodą zamroziłam piłam duża szklankę duża kladlam się na lewy bok i czekałam nawet godz. Mnie właśnie po odstawianiu encortonu tsh skakało i z dawki 25 skończyłam na 100 jeśli chodzi o branie mnie moja gin powiedziała że bezpieczna dawka to 5 mg a to placebo a juz wieksza szkodzi dzidzi np obojnactwem itd nie będę straszyć decyzja należy do Ciebie bodajże @strawberka jesli dobrze pamiętam brała dość dlugo gdzieś do 34-35 tygodnia niepamiętam dokładnie
Ja właśnie studiuję "przysadkę mózgową", bo może być winowajcą przy moim niskim endo. Kurcze przydałaby mi się tu rada @fondie bo ona miała zablokowaną przez steryd i ja też raz nieumiejętnie zeszłam i mogę mieć problem :(

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
 
@Destino, mnie skoczyło, jak zaczęłam brać jodid. Może zaczęłaś brać jakiś suplement z jodem?
Właśnie robię twój serniczek. Tylko kupiłam biszkopty języczki i obawiam się, że cały ser mi się nie zmieści (te biszkopty są wyższe)

Wizytuję w najbliższy wtorek o 21.40 :D
 
@czarna_mala na watku ciaza po poronieniu jest dziewczyna o nicku zosiak. Ona studiuje medycyne. Napisz do niej moze ci cos wyjasni.

@Ag86 nie zamierzam, podkreslam nie zamierzam podwazac opinii lekarza ani cudownosci leku, ale troche nie widze zwiazku z endometrioza. Z tego co wiem najlatwiej ta chorobe wyciszyc wylaczajac estrogeny, bo one miedzy innymi wplywaja na jej rozwoj. Stad czesto leczy sie ja duzymi dawkami antykoncepcji, czyli progesteronem w duzych dawkach. Rozumiem lekarza, ktory dal ci ten lek, bo przy problemach z zajsciem w ciaze sie przydaje. Jednak czy w endometriozie tez. Ja pytalam o dzialanie kazdego leku jaki dostawalam. Niech ci wyjasni co ten lek ma zrobic i dlaczego wybral wlasnie ten. Nie chodzi o podwazanie jego kompetencji, ale twoj komfort psychiczny bys wiedziala po co go bierzesz. Ja mialam wielkie restrykcje na czas leczenia nawet w diecie. Pamietaj ze kazdy z nas jest inny i inaczej reaguje na leki. Inne ma dolegliwosci i diagnozy. A niech ten lek zadziala na ciebie tak jak go opisuja i niech przyniesie ci malucha

@kas niestety nie. Jedyna zaleznosc jaka widze to encorton. Jak dlugo bralam 15 to tsh bylo 1. Jak zaczelam zmniejszac dawke to po miesiacu wskoczylo na ponad 4. Zadnego jodu ani zmian specjalnych w diecie. No i mowie te zyly jeszcze sie odezwaly dlatego lacze to ze soba. Przeanalizuje co jadlam i pomysle o jodzie. Moze gdzies byl a nie zwrocil uwagi. Wrecz bym powiedziala ze ostatnio nieco zmniejszylam jego ilosc. No nic. Cos sprobujemy zaradzic.

M od 2 dni nieco lepiej. Dzis obada go rehabilitant, a w przyszlym tygodniu lekarz. Zobaczymy co powie.
Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
@Ag86 dzieki za miłe słowa :) :) :) Co do endometriozy niestety nie pomogę, a AMH - Wow. Ja mam niecałe 2..... s sumie miałam 1,5 roku temu. Teraz nawet nie wiem.
@roxie123 jestesmy w tym samym dniu cyklu :) tez czekam dziś lub jutro. @ovli22 przykro mi z powodu testu. A co do nueregularnych cykli przy pcos - nie chcesz w następnym miesiącu przystymulowac cykl? Bierze się na to clostilbegyt. Ja brałam 2-5 czy 3-5 dc. I wtedy zawsze ok tego 12-13-14 dc jest owulka. Można się skrzyknąc ovitrellem czy pregnylem i szanse zwiększone. Po co się męczyć z niewiadomą? :)
 
@Porzeczka1234 mam detektor gleboko w szafie bo jak chcialam sprawdzic serducho przy krwawieniu to nic nie znalazlam i jeszcze bardziej sie zestresowalam [emoji3] Ostatnio cwicze cierpliwosc.

@marshia ja mam amh 7,2 ,ale tak wysokie wartosci nic dobrego nie wroza. Amh powinno byc miedzy 1-2,5 z tego co pamietam. Powyzej 6 wskazuje na pcos

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Destino dziękuję Ci za wszystkie rady :-) ufam mojemu lekarzowi bo jako jedyny znalazł wiele przyczyn mojej niepłodności w porównaniu z innymi u których się wcześniej leczyłam. Tak jak już pisałam i jak widać po wpisach jest bardzo wiele problemów i rozpoznan u mnie stąd taka trudność w zajsciu. A co do diety to jestem też na diecie od 1,5 roku....wiec to też wdrozylam....

Trzeba wierzyć w cuda, nowenna pompejanska mi pomaga :-) wiem że wiele z Was ja odmawia.
 
@Ag86 to bardzo wazne ze masz zaufanie do gina. Grunt ze trzyma reke na pulsie i pewne kwestie morzesz na niego "zrzucic". Cuda cudenka one naprawde sie zdarzaja [emoji8]

Jak czasem przeczytam to jak pisze i jak slownik zmienia slowa to zastanawiam sie czy kiedykolwiek uczylam sie polskiego?

@Porzeczka1234 dzis wzielam letroks 150. Wreszcie nie jestem glodna. Troche gigantyczna ta dawka.
Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry