reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Bea, tak jak dziewczyny pisały, do całego procesu metylacji który mamy upośledzony przez mutacje mthfr potrzebne sa tez wit b12 i 6 , w formach metylowych.
Dziewczynki a czy przy heterozygocie tez trzeba formy metylowe? Jerzakowa zapisala mi wzmocnionumy kwas foliowy i femibion natal.
 
reklama
Lumia
Ja mam mutację mthfr heterozygotę .
Od trzech mies biorę kwas metyl i b 12 w zastrzykach bo miałam duży niedobór .Teraz mam b 12 super .
Homocysteinę na poziomie 5 .
Ty też ją zbadaj .
Przy leydenie tak jak pisałam nie obejdzie się bez heparyny .
Przysługuje na zniżka na ryczałt .Chyba 12 zł opakowanie 10 sztuk .
Moja ginka mówi że wszystkie ciąże z leydenem się roni do 20 tygodnia jeżeli są bez clexanu .Ja mam 2 synów bez clexanu .Nie wiadomo jakim sposobem .Ginka zdziwiona .
Każe mi brać clexan 0,4 ale ja chyba wezme 0,6 i pogadam jeszcze o tym z jakimś innym ginem bo ostatnio brałam o,4 i się nie udało .
Generalnie jesteśmy skazane na acard całe życie .Mam brać ciągle nawet bez ciąży bo zwiększone ryzyko choroby zakrzepowo - zatorowej udaru zawału .
Susana a czy przy kazdej mutacji Mthfr jest takie samo leczenie?
 
Migaall bardzo dziekuje:) Czyli potwierdza sie to co pisza dziewczyny. A czy wogole Dubr zdiagnozowal kogos na podstawie przyniesionych wynikow, czy zawsze kaze robic komplet od nowa?
Każe wszystkp od nowa robić .niestety .Ja zaniosłam teczkę badań .ale kazał wszystko od nowa u niego robić choć wyniki miałam świeże .Gdyby nie to to byłoby ok .Bardzo dokładnie bada i robi usg dokładne z przepływami
 
Susana a czy przy kazdej mutacji Mthfr jest takie samo leczenie?
Przy homozygocie tylko kwas metylowany trzeba .
Ja mam hetero więc biorę 15 mg zwykłego i. Solgar metafoln .
No i b 12 .Tak samo się leczy u każdego .Trzeba zbadać homocysteinę i zobaczyć czy jest niska .Bo jak za wysoka to żle
 
Każe wszystkp od nowa robić .niestety .Ja zaniosłam teczkę badań .ale kazał wszystko od nowa u niego robić choć wyniki miałam świeże .Gdyby nie to to byłoby ok .Bardzo dokładnie bada i robi usg dokładne z przepływami
Dziekuje. W takim razie rzeczywiscie slabo to wyglada. Oj wykorzystuja lekarze jak moga sytuacje zdesperowanych kobiet...A czy kaze robic badanie nasienia ?
 
reklama
Do góry