reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
Czy one mogą być malo objawowe? Gdy mialam ureaplasme mialam bardzo silne nawracajace krwiomocze. Obecnie nic mi nie dolega. Myko i chlamydi nie mialam. Dziekuje za ten trop. Na pewno poproszę lekarkę o to.

Faktycznie ciezko z suplementacja czegokolwiek. Ja mam ciagle probkem z niedoborem żelaza. Przeszlam juz ich kilka. Jakie było moje zdziwienie ze bedac w coazy zazywalam taki specjalny w fiolkach, plynny. Podobno najlepiej przyswajany i po miesiącu okazało się że zelazo ihemoglobina na tym samym poziomie. Zalecona wieksza dawka. A ja w koncu doczytałam co moze byc przyczyną i to naturalnie byky za małe odstepny pomiedzy żelazem a magnezem, który bralam 3x2 tabletki. Wydłużyłam czas pomiędzy przyjmowaniem lekow i wyniki od razu sie poprawiły. Ja wiem ze lekarze nie maja wiedzy na temat wszystkiego. Ale trochę bylam zaskoczona ze mi lekarz tego nie powiedział. 🤔No chyba ze dla niego to było tak oczywiste ze nie pomyślał aby mi powiedzieć 😅 z witaminą d3 tez jest roznie. Z tego co czytalam to wiele osób ma problem z niedoborami. Ja zawsze jak robilam to byl w normie. Ba! Moja corka jak byla malutka (tak do roku, to zawsze jej robiąc d3 miala ponad norme.) Nie suplementowalam jej nigdy osobno d3. Fakt jest na piersi i sporo wiatmin bierze ode mnie. Ale gdy norma dla dziecka byla do 60 jednostek to Miłka miała 90 bez suplementacji. Potem to sie wyrównało.


Dzieki dziewczyny za odzew !
przykro mi, że tak się u Ciebie stało. Kiry raczej nie będą miały tu znaczenia, o jednak masz donoszoną ciążę. Ja mimo dobrych kirów brałam accofil. On tez jest dobry chyba na rozjechane cytokiny i generalnie zwiększajac populacje neutrofili dobrze działa na rozwój zarodka. Przy biochemicy często się go podaje, może zapytaj doktor Janosz.

Ale pisze przede wszystkim w związku z kp. Temat mnie interesuje, chociaż nie wiem, czy zdecyduje się na kolejna ciąże. Ale na grupie na fb Udane karmienie piersią, znalazłam wiele wypowiedzi dziewczyn, które były po poronieniach i leczeniu niepłodności, a w kolejnej ciąży nadal karmiły piersią i wszystko skończyło się dobrze. Chyba jedynie skurcze macicy byłyby przeciwwskazaniem.
 
Czy one mogą być malo objawowe? Gdy mialam ureaplasme mialam bardzo silne nawracajace krwiomocze. Obecnie nic mi nie dolega. Myko i chlamydi nie mialam. Dziekuje za ten trop. Na pewno poproszę lekarkę o to.

Faktycznie ciezko z suplementacja czegokolwiek. Ja mam ciagle probkem z niedoborem żelaza. Przeszlam juz ich kilka. Jakie było moje zdziwienie ze bedac w coazy zazywalam taki specjalny w fiolkach, plynny. Podobno najlepiej przyswajany i po miesiącu okazało się że zelazo ihemoglobina na tym samym poziomie. Zalecona wieksza dawka. A ja w koncu doczytałam co moze byc przyczyną i to naturalnie byky za małe odstepny pomiedzy żelazem a magnezem, który bralam 3x2 tabletki. Wydłużyłam czas pomiędzy przyjmowaniem lekow i wyniki od razu sie poprawiły. Ja wiem ze lekarze nie maja wiedzy na temat wszystkiego. Ale trochę bylam zaskoczona ze mi lekarz tego nie powiedział. 🤔No chyba ze dla niego to było tak oczywiste ze nie pomyślał aby mi powiedzieć 😅 z witaminą d3 tez jest roznie. Z tego co czytalam to wiele osób ma problem z niedoborami. Ja zawsze jak robilam to byl w normie. Ba! Moja corka jak byla malutka (tak do roku, to zawsze jej robiąc d3 miala ponad norme.) Nie suplementowalam jej nigdy osobno d3. Fakt jest na piersi i sporo wiatmin bierze ode mnie. Ale gdy norma dla dziecka byla do 60 jednostek to Miłka miała 90 bez suplementacji. Potem to sie wyrównało.


Dzieki dziewczyny za odzew !
pytałaś o infekcje bezobjawowe. Nie wiem jak myko, ureo, czy chlamydia, bo ich nie miałam, za to tysiące innych infekcji owszem. I tak, bywały bezobjawowe
 
dziewczyny, wiem, ze nie piszemy posta pod postem, ale na tablecie nie potrafię z edytować. Kiedyś umiałam 🤷🏻‍♀️
Czy miałyście może problem z pozytywnym wynikiem testu MAR? Mój mąż ma MAR 90% i duże nieścisłości lekarzy. Urolog mówi że tylko in vitro, a immunolog i ginekolog mówią, że skoro zachodzę w ciążę, to że jest to nieistotne...
Mój partner w teście mar miał 80% w klasie igg, dodatkowo mocno podwyższone ASA w nasieniu i w krwi. Przed leczeniem byłam 3 razy w ciąży, później brał medrol i zaszłam w kolejna, niestety straciłam ja z powodu zespołu Turnera, później powtarzał badania i dzięki lekom w obu klasach w teście mar wyszło 0% a w krwi i nasieniu były w górnej granicy normy. Gdy przyszły wyniki byłam już w ciąży, wiec do starań i tak brał medrol. Nasz synem ma już ponad pol roku.
 
Cześć jest nowy na forum. Od kilku lat staramy się o dziecko. Byliśmy 5 razy w ciąży biochemicznej. Stosowany Neoparin. Dochodzi do owulacji. Badania hormonalne, pełny pakiet badań IHIT, Posiew URO 11, badania genetyczne, HSG wyszły ok. Żona ma V Laiden typ heterozygota, HLA C1C2, ja C1C1, KIR Bx (z implementacyjnych tylko wyszedł 2DS2), Cukrzyca typ II, nadwaga BMI 35,., ALLO MLR 0%, test cytotoksyczny - nie stwierdzono obecności przeciwciał przeciwko moim limfocytom test LCT, Liczba NK 30 a po dodaniu IL-2 =56 NK, NK wykonywane dzień przed owulacją, brak autoprzeciwciał tj ASA, AOA, ANA, AZA, ANC, APA, toczeń, P/c B2, P/c antykardiolipinowe, toxoplazmoza, kiła, homocysteina, pylorii. Seminogram i test MAR, posiew ok., AMH 0,3. cytokiny TH1/Th2 TNF alfa 5126, Interferon gamma 878, IL-10 =767, IL 2 =156 , Opinia Immunologa zaburzony stosunek Th1/Th2 prawdopodobnie z powodu cukrzycy i nadwagi, 2 krotnie nie udana inseminacja. Nie leczymy się immunologicznie.
Czy warto zapisać do Mirosława Szlachcica lub Pituch-Noworolska z Medistika?

Nie przyjęliśmy szczepionki mRNA - mogło by to podwyższyć NK?
 
Ja szczerze nie polecam dr Szlachcica, dr Pituch to immunolog wiem, ze wspolpracuja, jezeli jestescie z Krakowa z calego serca poekcam ginekolog dr Knafel, immunologa dr Sydora lub immunologa z Lodzi dr Pasnika
 
Jesteśmy z Warszawy. Jestem sceptyczny do szczepień limfocytami. ALLO MLR po ciąży biochemicznej powinno być wyższe niz 0? poniżej ciekawy link
allow rośnie w ciąży, ale dopiero od ok 5tc, więc przy ciąży biochemicznej może, ale nie musi wzrosnąć. By to sprawdzić można zrobić badanie. Trzeba też wiedzieć , że im więcej czasu mija od ciąży, to allow spada. To nie jest stała wartosc
 
reklama
ALLO MLR robione było 5 mcy po ciąży biochemicznej. Podobno ALLO utrzymuje sie 6mcy. Zastanawiam się czy któryś z immunologów leczy tylko Acofilem i intrapilidem, tj bez szczepien i imunoglobulin? Niektórzy nie zalecają szczepień a immunoglobuliny cieżko dostać.
 
Do góry