reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Ja akurat byłam po pierwszym poronieniu u ginekologa immunologa i przyszłam juz z badaniem zespołu antyfosfolipidowego. Do tego zlecila mi komorki nk aby miala pelny obraz. Mialam wczesniej robione wiele badan. Zespół na trombofili, wszystkie hormony, tarczyce ponownie bo mam niedoczynność, caly pakiet na choroby jak toxoplazmoza, mykoplazma, ureaplazma itp. Ale to były te dodatkowe które wcześniej robilam. Robia tez chyba kiry ale nie wiem czy to akurat u immunologa. Miala o tyle latwoej ze moja Pani ginekolog ma specjalizacje immunologiczna. 😉
to faktycznie miałaś od razu szersze spojrzenie na temat i nie tracilas czasu
 
reklama
Hej dziewczyny😊jestem umówiona na pierwsza wizytę do immunologa. Czy są jakieś badania, które przy takiej wizycie są zlecane jako standardowe-wyjściowe na poczatku diagnostyki? Pytam, żeby je zrobić jeszcze przed spotkaniem z lekarzem, żeby nie tracić czasu. Mój przypadek to poronienie ciąży naturalnej, dwa nieudane invitro, 40 lat i amh ok 0,4🥺
a ile jestes po ostatnim poronieniu i kiedy ta wizyta?
 
Witajcie mam pytanie ! Zwapnienie łozyska w wyniku histopatologicznym czy to może mieć coś wspólnego z inmunologia ? Jakie badania powinnam zrobić w tej sytuacji
 
to faktycznie miałaś od razu szersze spojrzenie na temat i nie tracilas czasu
Staraliśmy się 2 lata o pierwsza ciaze. Na nfz lekarze kazali czekac, wiec poszlam do kliniki. Tak zlecili sporo badan. Ale po pierwszym poronieniu, które bylo dla mnie szokiem sporo czytałam. Szczególnie tutaj na forum dziewczyny mi pomogły. Woedzialam dzieki ich historiom jakie badania jeszcze zrobić.
to faktycznie miałaś od razu szersze spojrzenie na temat i nie tracilas czasu
 
neli78 fajnie że sie odezwałaś:) Robiłam ANA1, antykoagulat toczniowy, zespół antyfosfolipidowy, kariotyp, mutację genu protrombiny - wszystko ujemne, mutacje czynnika V-Leiden (coś tam podobno wyszło ale nie mam jeszcze wyników w formie papierowej, dr genetyk przez telefon powiedziała że to nie powinno być przyczyną poronień). Jutro mam zamiar zrobić p/c przeciwplemnikowe i p/c p. antygenom łożyska. Badania jaki zlecił mi lekarz w Gamecie ale nie zrobiłam bo zaryzykowałam jeszcze jeden, nieudany raz: test CBA - cytokiny Th1,Th2, test IMK, białko C, białko S.
Jeszcze zanim zaszłam w ciążę brałam acard, później duphaston i brałam je aż do stwierdzenia spadającej bety i obumarłej ciaży.U mnie to nie pomogło. Nie dostałam Clexane bo żaden lekarz nie chciał mi jej przepisać. Więcej nie zaryzykuję bez leczenia.
Niestety jeśli chodzi o koszty leczenia jest tak jak mówisz ale jesteśmy z mężem na to przygotowani.W tym momencie jestem w stanie wydać oststnią złotówkę żeby tylko nie przechodzić tego kolejny raz i mieć upragnione dziecko;-)
U mnie sprawa jest o tyle utrudniona że mój mąż pracuje za granicą i musimy jakoś te wizyty i przyszłe szczepienia zgrać w czasie ale damy radę. Mam ogromną nadzieję że w wakacje już będziemy próbować. Do tej pory będę broniła się przed ciążą rękami i nogami bo na 100 % skończy się tak jak poprzednie.
Póki co boję sie cholernie bo nie zgodziłam się na podanie Arthrotecu w szpitalu i łyżeczkowanie (jedno już miałam), wypisałam sie do domu i czekam aż się zacznie.
Ja robilam badania genetyczne pai1 itp wyszly mi 3 nieprawidlowosci i duzo podwyzszone przeciwciala anty b2 mialam wczesniej 3 poronienia teraz ciąża rozwija sie prawidlowo ksiazkowo na lekach progresteronie ,acard,heparyna i kwas foliowy metylowany .
 
Ja robilam badania genetyczne pai1 itp wyszly mi 3 nieprawidlowosci i duzo podwyzszone przeciwciala anty b2 mialam wczesniej 3 poronienia teraz ciąża rozwija sie prawidlowo ksiazkowo na lekach progresteronie ,acard,heparyna i kwas foliowy metylowany .
który to już tydzień?
 
reklama
Do góry