reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

moim zdaniem też, ale specjalistą nie jestem. Miałam w 23tc ok 1400 na dawce 0,6 z APS.
dziękuję Ci za uspakajające słowa, pamiętałam z Twoich dawnych postów te normę 2000, więc nie panikowalam a te mruki specjalisty to mi się wydawały jakoś rzucone nie konkretnie do mojego ciążowego przypadku
 
reklama
dziękuję Ci za uspakajające słowa, pamiętałam z Twoich dawnych postów te normę 2000, więc nie panikowalam a te mruki specjalisty to mi się wydawały jakoś rzucone nie konkretnie do mojego ciążowego przypadku
pamiętaj, że nawet dla spokojnosci głowy, bo to w ciszy najważniejsze można dawkę zmienić.
 
dziękuję Ci za uspakajające słowa, pamiętałam z Twoich dawnych postów te normę 2000, więc nie panikowalam a te mruki specjalisty to mi się wydawały jakoś rzucone nie konkretnie do mojego ciążowego przypadku
Aspekt tez mialam ok 1000 i lekarka mowila ze w ciazy moze być ;) ale tego badania co pisałyście wczedniej nie robilam. 27tc to juz bardzo ładnie :)
 
Cześć dziewczyny.
Piszę z pytaniem o interpretacje kirow.
Czy jest az tak tragicznie jak myślę?
Czy któraś z Was ma podobnie ? Jakie zalecenia do tego?
Dodam że jestem po jednym poronieniu zatrzymanym w 12 tyg, ciąży biochemicznej i pustym jaju płodowym.
Mam też stwierdzoną trombofilie.
Z góry dziękuję za odpowiedź 💚
 

Załączniki

  • Screenshot_20220711-101916_Office.jpg
    Screenshot_20220711-101916_Office.jpg
    132,2 KB · Wyświetleń: 49
Cześć dziewczyny.
Piszę z pytaniem o interpretacje kirow.
Czy jest az tak tragicznie jak myślę?
Czy któraś z Was ma podobnie ? Jakie zalecenia do tego?
Dodam że jestem po jednym poronieniu zatrzymanym w 12 tyg, ciąży biochemicznej i pustym jaju płodowym.
Mam też stwierdzoną trombofilie.
Z góry dziękuję za odpowiedź 💚
Mam taki sam brak KIRów implantacyjnych i też 3 poronienia za mną.
 
A czy o tym ,,zestawie " dowiedzialas się po stratach? Czy miałaś wprowadzone jakieś leki?
Dowiedziałam się o tym po pierwszej stracie. Miałam zaplanowany wlew domaciczny Accofilu a od owulacji co 3 dni podskórnie. Jednakże lekarzowi się uznało, że w danym cyklu mam za cienkie endometrium i w ciążę i tak nie zajdę, więc miało to być od przyszłego cyklu. Jednakże akurat w tym cyklu mu zaskoczeniu lekarza zaszłam w ciążę. Od razu miałam wprowadzone leki, ale nic to nie dało. Trzecia ciąża to była wpadka, więc nie było jak wjechać z lekami. Znaleźliśmy z mężem nową Panią doktor i jak tylko poczuję się na siłach, to będziemy od nowa próbować. Jednakże ta Pani doktor powiedziała, że druga ciąża nie miała szans, bo był nieprawidłowy obraz pęcherzyka i to zapewne była jakaś wada genetyczna i nawet wprost powiedziała, że dobrze, że to dziecko umarło. Natomiast z 3 ciążą to było tak, że to była wpadka miesiąc po poronieniu drugiej ciąży i mój mózg tego nie przetrawił i wypiłam dużo alkoholu w sylwestra. A w pierwszej ciąży miała covida - dwa pozytywne testy w jednym tygodniu. A w każdej z tych ciąż miałam zgorzel zęba - bardzo bolał mnie ząb, tylko było to promieniowanie z zęba obok i dentystka cały czas mówiła, że wszystko ok, dopiero zmiana dentysty przyniosła odpowiedź, dlaczego mnie tak boli. Wspominam o tym tylko dlatego, że po każdym poronieniu uaktywniał mi się ten ząb i umierałam z bólu, więc może też to miało jakiś związek... Suma summarum nie wiem, czy to nie działam Accofil za późno włączony, czy po prostu jest to kwestią zbiegu okoliczności. W każdym bądź razie teraz odpoczywam. Po takiej historii ciążowe myślę, że powinnaś też zrobić allo mlr.
 
Dowiedziałam się o tym po pierwszej stracie. Miałam zaplanowany wlew domaciczny Accofilu a od owulacji co 3 dni podskórnie. Jednakże lekarzowi się uznało, że w danym cyklu mam za cienkie endometrium i w ciążę i tak nie zajdę, więc miało to być od przyszłego cyklu. Jednakże akurat w tym cyklu mu zaskoczeniu lekarza zaszłam w ciążę. Od razu miałam wprowadzone leki, ale nic to nie dało. Trzecia ciąża to była wpadka, więc nie było jak wjechać z lekami. Znaleźliśmy z mężem nową Panią doktor i jak tylko poczuję się na siłach, to będziemy od nowa próbować. Jednakże ta Pani doktor powiedziała, że druga ciąża nie miała szans, bo był nieprawidłowy obraz pęcherzyka i to zapewne była jakaś wada genetyczna i nawet wprost powiedziała, że dobrze, że to dziecko umarło. Natomiast z 3 ciążą to było tak, że to była wpadka miesiąc po poronieniu drugiej ciąży i mój mózg tego nie przetrawił i wypiłam dużo alkoholu w sylwestra. A w pierwszej ciąży miała covida - dwa pozytywne testy w jednym tygodniu. A w każdej z tych ciąż miałam zgorzel zęba - bardzo bolał mnie ząb, tylko było to promieniowanie z zęba obok i dentystka cały czas mówiła, że wszystko ok, dopiero zmiana dentysty przyniosła odpowiedź, dlaczego mnie tak boli. Wspominam o tym tylko dlatego, że po każdym poronieniu uaktywniał mi się ten ząb i umierałam z bólu, więc może też to miało jakiś związek... Suma summarum nie wiem, czy to nie działam Accofil za późno włączony, czy po prostu jest to kwestią zbiegu okoliczności. W każdym bądź razie teraz odpoczywam. Po takiej historii ciążowe myślę, że powinnaś też zrobić allo mlr.
Dziękuję za odpowiedź 💚
 
Hej dziewczyny😊jestem umówiona na pierwsza wizytę do immunologa. Czy są jakieś badania, które przy takiej wizycie są zlecane jako standardowe-wyjściowe na poczatku diagnostyki? Pytam, żeby je zrobić jeszcze przed spotkaniem z lekarzem, żeby nie tracić czasu. Mój przypadek to poronienie ciąży naturalnej, dwa nieudane invitro, 40 lat i amh ok 0,4🥺
 
reklama
Hej dziewczyny😊jestem umówiona na pierwsza wizytę do immunologa. Czy są jakieś badania, które przy takiej wizycie są zlecane jako standardowe-wyjściowe na poczatku diagnostyki? Pytam, żeby je zrobić jeszcze przed spotkaniem z lekarzem, żeby nie tracić czasu. Mój przypadek to poronienie ciąży naturalnej, dwa nieudane invitro, 40 lat i amh ok 0,4🥺
Ja akurat byłam po pierwszym poronieniu u ginekologa immunologa i przyszłam juz z badaniem zespołu antyfosfolipidowego. Do tego zlecila mi komorki nk aby miala pelny obraz. Mialam wczesniej robione wiele badan. Zespół na trombofili, wszystkie hormony, tarczyce ponownie bo mam niedoczynność, caly pakiet na choroby jak toxoplazmoza, mykoplazma, ureaplazma itp. Ale to były te dodatkowe które wcześniej robilam. Robia tez chyba kiry ale nie wiem czy to akurat u immunologa. Miala o tyle latwoej ze moja Pani ginekolog ma specjalizacje immunologiczna. 😉
 
Do góry