reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Cześć dziewczyny! Na wstępie bardzo gratuluje nowych ciąż i trzymam kciuki za powodzenie. I witam serdecznie na świecie nowe maleństwo! :)

Miałam się odezwać jak otrzymam wyniki badań DNA. U dziecka wyszła monosomia hromosomu X czyli zespół Turnera. A u mnie MTHFR_677C>T i PAI-1 4G. Zrobiłam wszystkie wskazane przez was badania krwi po poronieniu tj, przeciwciała antykardiolipidowe, ANA, p/c p. antygenom łożyska itd. Wszystkie te badania nie wykazały nic, wszystko w normie.
No ale jeśli chodzi o ostatnie poronienie to tu nie ma się czego doszukiwać.. naturalne wyeliminowanie chorego płodu. Jednak fakt, że było to już trzecie z rzędu daje do myślenia. Teraz żałuję, że już po pierwszym nie badałam DNA dziecka. Ale cóż...
27 maja idę na konsultację do dr. Małgorzaty Jerzak, o której tutaj pisałyście. I mam nadzieje, że kolejna ciąża szczęśliwie dobiegnie końca.

Tu faktycznie, żadne leki i tak by nie pomogły. A badaliscie z mężem kariotypy żeby wiedzieć czy ta wada była przypadkowa?
 
reklama
Cześć dziewczyny! Na wstępie bardzo gratuluje nowych ciąż i trzymam kciuki za powodzenie. I witam serdecznie na świecie nowe maleństwo! :)

Miałam się odezwać jak otrzymam wyniki badań DNA. U dziecka wyszła monosomia hromosomu X czyli zespół Turnera. A u mnie MTHFR_677C>T i PAI-1 4G. Zrobiłam wszystkie wskazane przez was badania krwi po poronieniu tj, przeciwciała antykardiolipidowe, ANA, p/c p. antygenom łożyska itd. Wszystkie te badania nie wykazały nic, wszystko w normie.
No ale jeśli chodzi o ostatnie poronienie to tu nie ma się czego doszukiwać.. naturalne wyeliminowanie chorego płodu. Jednak fakt, że było to już trzecie z rzędu daje do myślenia. Teraz żałuję, że już po pierwszym nie badałam DNA dziecka. Ale cóż...
27 maja idę na konsultację do dr. Małgorzaty Jerzak, o której tutaj pisałyście. I mam nadzieje, że kolejna ciąża szczęśliwie dobiegnie końca.
Kosmki parafinowe które pobiera się do histpat są przechowywane 10 lat bodajże więc można też badania zrobić wstecz o ile są wystarczającej jakości. Jeśli nie to je odesla i nie będzie opłaty
 
@dagmarie25 - z calego serca gratuluje! Cieszcie sie sobą a mlekiem sie nie martw. Po cc czesto pojawia się po paru dniach dopiero. Mialam 2 ciecia. z córką nie mialam mleka i mimo ze pilam herbatki laktacyjne, odwiedzalam poradnie laktacyjna i cuda wianki to byla lipa i praktycznie byla karmiona mm. Z synem za to mleko mialam juz dobe po cc i to tyle ze z dwojke glodomorkow bym wykarmila. Niestety karmilismy sie tylko tydzien ze wzgledu na moj rezonans kontrast i inne leki.
Najwazniejsze, ze masz swój skarb przy sobie a reszta jest mniej ważna. Świat sie nie k9nczy na kp, wazne by maluszek byl najwdzony. Trzymam kciuki za Was. Magiczny czas przed Wami [emoji846]
 
Witajcie, slowem przypomnienia zapraszam was dziś o godzinie 15:00 na rozmowę z prof. dr hab. n. med. Arturem Jakimiukiem - szefem Kliniki Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej i Prezesem Warszawskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników. Powie czy starania się o ciążę w czasie koronawirusa jest bezpieczne oraz jakie postępowanie jest w tej sytuacji najrozsądniejsze. Co z in vitro? Jak wyglądają teraz porody? Profesor odpowie również na zadawane pytania. Znajdziecie webinar tu:
:
 
Hej dziewczyny, ja tytułem update'u. Po tym jak doktor P. z Krakowa/Tarnowa strzelił że chyba nam się czas kończy bo coś jajniki małe, to udało mi się wbić do Maliny (dzięki @szkala za cynk ;) Pojechaliśmy z moimi badaniami i na wizycie doktor stwierdził że późne poronienia/wczesne porody to w większosći przypadków trombifilia i tu rozszerzył mi diagnostykę. Stwierdził ze sprawdzi też immuno ale co ciekawe nie przepisał nam kirów. Niestety nie zdążyłam zapytać, bo się zorientowałam dopiero jak pielęgniarka pozwoliła mi szybko zrobić zdjęcie tej listy z badaniami które przepisał. Generalnie stwierdził że rokowania są dobre i jego zdaniem wyjdzie coś z tej trombofilii. Stwierdził że mam sporo badań dobrze zrobionych, więc na szczęście wiele nie mieliśmy zleconych nowych. Teraz czekamy na wyniki i wizytę mamy 22.06
Wtedy się okaże czy coś wyszło i co dalej. Generalnie wzbudził we mnie dużo zaufania - nie błądził po badaniach, nie był "zaskoczony" czemu tak późno straciliśmy syna (co się zdarza często). No i do sedna - mam nadzieję że dzięki Wam i waszym opiniom znalazłam kogoś komu mogę w końcu zaufać... Kamień z serca trochę choć oczywiście badania od dr P na płodność zrobię bo ziarno zostało zasiane ;)

Tyle ode mnie, dziękuje że jesteście
 
reklama
Do góry