reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

U mnie każdy lekarz mówił, aby brać koniecznie na noc Acard, a heparynę rano. Ale w szpitalu widziałam, że tylko ja miałam zastrzyki z rana, większość dziewczyn miała wieczorem. Więc z tego co kojarze, to znaczenie ma pora brania Acardu, kiedy przyjmujesz jeszcze heparynę. Musi być 12 h różnicy od podania jednego i drugiego. :) więc @roki_1991 myślę, że ma jak najbardziej rację:)
Nie przyjmuje heparyny A to trzeba razem ? Podobno acard wpływa na owulacja czy to prawda?
 
reklama
Nie przyjmuje heparyny A to trzeba razem ? Podobno acard wpływa na owulacja czy to prawda?
Pisałam o heparynie, aby uargumentować, że jak przyjmujesz sam Acard to może brać rano lub wieczorem. Jeżeli miałabyś wskazania do heparyny, wtedy trzeba by było zachować odstęp.
Acard jest na to aby krwinki się nie sklejały, to duża dawka aspiryny. Heparyna na rozrzedzenie krwi (trzeba mieć już szerszą diagnostykę).
U mnie Acard nie powodował problemów z owulacją, brałam go cały czas, w staraniach i potem do 34 tc.
 
U mnie każdy lekarz mówił, aby brać koniecznie na noc Acard, a heparynę rano. Ale w szpitalu widziałam, że tylko ja miałam zastrzyki z rana, większość dziewczyn miała wieczorem. Więc z tego co kojarze, to znaczenie ma pora brania Acardu, kiedy przyjmujesz jeszcze heparynę. Musi być 12 h różnicy od podania jednego i drugiego. :) więc @roki_1991 myślę, że ma jak najbardziej rację:)
A mi Profesor mówił, że nie ma znaczenia czy się je bierze jednocześnie czy nie i ja od ponad pół roku acard zażywam o 22 i zaraz po nim robię zastrzyk z heparyny :)
 
U mnie z tych pięciu poronień to trzy biochemiczne, jedno zatrzymane serduszko u zdrowego synka w 9 tygodniu (robiłam badania) i ostatnie poronienie też w 9 tygodniu, ale nie było widać serduszka w ogóle. U mnie tylko mutacja MTHFR 677 homozygota i niedoczynność tarczycy (zdiagnozowana właśnie przed 4 ciąża) - właściwie nic innego nie wyszło. Ale jak cztery lata temu chodziłam do immunolog, to nie zleciła mi w ogóle badania NK (ani innych szczegółowych badań, które tu dziewczyny robią). Byłam tylko badana w kierunku trombofilii na każdą stronę, sprawdzano nasze kariotypy z mężem, mąż badał nasienie, ja jeszcze w kierunku zespołu antyfosfolipidowgo, Hashimoto, miałam posiewy Chlamydia itd. Immunolog nawet wypisała mi, że nie zaleca stosowania u mnie heparyny (podali mi ją w szpitalu kiedy trafiłam tam z krwawieniem w 8 tygodniu tej czwartej ciąży i odkąd zaczęłam ją brać przestałam krwawić i plamić). Przed czwartą ciąża miałam bardzo ładny poziom homocysteiny 3.8, teraz przed ciążą nr 7 też pilnowałam własnie poziomu homocysteiny (ok 5 przed staraniami), kwasu foliowego, witaminy B12. Przed tymi poronionymi ciążami nie sprawdzałam tego. No i faszerowalam męża selenem, cynkiem i witaminą D, bo trzy miesiące przed staraniami wyszły mu średnie wyniki badania nasienia.. Także ja dalej nie wiem co jest u mnie przyczyną, ginekolog twierdzi, że na 100% immunologia, bo niestety to nie może być przypadek.. Teraz mam oprócz heparyny i progesteronu encorton 5 mg, więc niby mała dawka, tylko lekarz mówił że będę go brała praktycznie do końca.. Ja czytając mnóstwo literatury naukowej na temat poronień nawykowych o nieznanej etiologii mam takie obserwacje, że przy takich problemach jak moje - donoszenie ciąży to troszkę kwestia losowa, a leki są bardziej dla głowy, choć oczywiście nie zdecydowałabym się na ciążę bez leków już nigdy..
@sówka91 bardzo dziękuję za odpowiedź śliczne dzięki ja zrobiłam wszystkie badania tyle że mój partner zastrajkowa) nie chce się starać ale szukam dla siebie drogi jeśli zmieni zdabie 😔
 
A mi Profesor mówił, że nie ma znaczenia czy się je bierze jednocześnie czy nie i ja od ponad pół roku acard zażywam o 22 i zaraz po nim robię zastrzyk z heparyny :)
:O mogliby się lekarze zdecydować :D bo już sama nie wiem. U mnie za każdym razem mówili aby osobno 🤷‍♀️ może będzie to np zależeć od wyników badań? 🤔
 
Hej mam pytanie .
Pierwsza ciąża pozamaciczna A druga poronilam w 5 tygodniu . Lekarz bez badań zalecił mi acard trochę bałam się to brać Ale zdecydowałam że ok zaufam mu . Tylko mam pytanie czy jego się bierze o jakiejś konkretnej porze dnia ? W trakcie posiłku? Nic nie powiedział jak dawkowac .
U mamyginekolog czytałam, że powinno się brać na wieczór/na noc, ze względu na mechanizm działania i jak tak brałam 😉
 
reklama
U mamyginekolog czytałam, że powinno się brać na wieczór/na noc, ze względu na mechanizm działania i jak tak brałam 😉
O widzisz , ja biorę bromergon jeszcze myślicie że nie ma problemu z łączeniem ? Wiem że panikuje Ale jakoś boję się leków jakikolwiek nawet przeciwbólowych 🤦‍♀️
 
Do góry