reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@ovli22 - to ja nie znam go :)

@Oczekujaca123 - no co Ty!!! Zobacz ile przeszłaś!!! Jesteś na pewno CUDOWNĄ mamą! A zjazd formy każdej kobiecie się zdarza, depresja poporodowa często czycha tuż za rogiem! Nie daj się jej. Nie pozwól sobie tak myśleć! Skup się na zadaniu, nie rozważaj czy robisz to źle czy dobrze - to Twój czas, i Twoich maluszków. W końcu macie je przy sobie i to się tylko liczy. Wszystko inne przejdziecie, tymbardziej jeśli udało Ci się donosić tak trudną i wymagającą ciążę!
Dziękuję za informacje o cukrach ;* A pamiętasz w którym tc Ci się unormowało?

@Malinkaa123 - Witaj, ja mam Encorton na podstawie Hashimoto i wyników immunologicznych. ANA 1 chyba miałam też 1:320 czy 1:1320 jakoś tak.
Po postawieniu metforminy [emoji14]
Teraz do tego doszłam, bo chciałam napisać właśnie, że ok 12tc A cukrzyce miałam stwierdzoną chyba w 6tc czy 7

Dziękuję dziewczyny za wsparcie. Mąż wrócił po pracy ja poszłam spać... W nocy nie wstałam ani razu on wstawal mimo że dziś znów szedł do pracy. Wstałam.po 6 i jest lepiej. Fakt kryzys przychodzi jak dzieci płaczą A ja nie wiem jak im.pomoc... szczególnie mecza nas odparzenia pupy i brzuszki choć z tym drugim powoli sobie radzimy ...
Szkoda, że nigdzie się nie mówi jak wygląda macierzyństwo.przez co ja czuje się do niczego.. A być może tak to wygląda naprawdę i nie ma się czym martwić
 
reklama
Po postawieniu metforminy [emoji14]
Teraz do tego doszłam, bo chciałam napisać właśnie, że ok 12tc A cukrzyce miałam stwierdzoną chyba w 6tc czy 7

Dziękuję dziewczyny za wsparcie. Mąż wrócił po pracy ja poszłam spać... W nocy nie wstałam ani razu on wstawal mimo że dziś znów szedł do pracy. Wstałam.po 6 i jest lepiej. Fakt kryzys przychodzi jak dzieci płaczą A ja nie wiem jak im.pomoc... szczególnie mecza nas odparzenia pupy i brzuszki choć z tym drugim powoli sobie radzimy ...
Szkoda, że nigdzie się nie mówi jak wygląda macierzyństwo.przez co ja czuje się do niczego.. A być może tak to wygląda naprawdę i nie ma się czym martwić
Kochana to właśnie macierzyństwo . Zmeczenie , bezradności brak czasu na cokolwiek np umycie włosów u nas ale jednocześnie wielkie szczęście i radość. Bedzie dobrze jesteś super mamą.

@Marthi u mnie dziś cukiet na czczo 93 ale glukometr lekko zawyża jutro idę zrobić na czczo w labie
 
@Malinkaa123 - ja miałam sporo badań robionych, musiałabym poszukać, ale miałam na pewno nieco podwyższone NK (ok 17-18%) i inne. Ja jestem na początku 4 ciąży. Dziś 6+3 tc. Encorton jeszcze nie wiem, immunolog mówił, że chyba 12-13 tc... ale nie wiem do kiedy pociągnę, myślę, że może znacznie dłużej, nawet do około 20 tc jak inne dziewczyny. Niemniej, na razie o tym nei myślę i nie wybiegam tak daleko. Skupiam się na tym, co tu i teraz... a dziś wizyta, na której mam ogromną nadzieję zobaczyć serduszko.

@Oczekujaca123 - no właśnie też tak myślałam czy po odstawieniu mety nie jest lepiej. Myślę, że nie masz się czym martwić - macierzyństwo chyba takie trudne jest i już ;) 2,5 roku i będzie ok :p A swoją drogą - wstaw na zamknięty fotki Twoich kluseczek :)))

@Porzeczka1234 - Ja cukry wczoraj na czczo ładne 88,87, ale po I i II śniadaniu wysokie (w pracy), potem znów popołudniu i wieczorem w domu mierzyłam z 4-5 razy i zawsze ładne (100-115). Dziś na czczo po wstaniu od razu 92, a po godzince (przed śniadaniem jak dojechałam do pracy) 91. Po posiłkach dziś super, np. po śniadaniu 102. Próbuje, staram się i kombinuję by było ok. Dziś wyczytałam, że migdały obniżają cukier na czczo. Muszę kupić i jeść przed snem - może pomoże ;)
Ja dziś chciałam iść na badania, ale stwierdziłam, że odpuszczam. Idę dziś na tę wizytę i jak będzie serduszko itd. to robię resztę badań (jak policzyłam to wyjdą ponad 350 zł więc najpierw usg i jak będzie ok, to pon lub wtorek ide robic badanka wskazane przez gina + oczywiscie glukoze i mocz znowu zbadam + krzepliwość).
PS. Chciałabym, żeby okazało się, że mój glukometr też dużo zawyżał :p a co jadlas na kolacje wczoraj? o ktorej i ile przerwy do bycia na czczo mialas?
 
@Malinkaa123 - ja miałam sporo badań robionych, musiałabym poszukać, ale miałam na pewno nieco podwyższone NK (ok 17-18%) i inne. Ja jestem na początku 4 ciąży. Dziś 6+3 tc. Encorton jeszcze nie wiem, immunolog mówił, że chyba 12-13 tc... ale nie wiem do kiedy pociągnę, myślę, że może znacznie dłużej, nawet do około 20 tc jak inne dziewczyny. Niemniej, na razie o tym nei myślę i nie wybiegam tak daleko. Skupiam się na tym, co tu i teraz... a dziś wizyta, na której mam ogromną nadzieję zobaczyć serduszko.

@Oczekujaca123 - no właśnie też tak myślałam czy po odstawieniu mety nie jest lepiej. Myślę, że nie masz się czym martwić - macierzyństwo chyba takie trudne jest i już ;) 2,5 roku i będzie ok :p A swoją drogą - wstaw na zamknięty fotki Twoich kluseczek :)))

@Porzeczka1234 - Ja cukry wczoraj na czczo ładne 88,87, ale po I i II śniadaniu wysokie (w pracy), potem znów popołudniu i wieczorem w domu mierzyłam z 4-5 razy i zawsze ładne (100-115). Dziś na czczo po wstaniu od razu 92, a po godzince (przed śniadaniem jak dojechałam do pracy) 91. Po posiłkach dziś super, np. po śniadaniu 102. Próbuje, staram się i kombinuję by było ok. Dziś wyczytałam, że migdały obniżają cukier na czczo. Muszę kupić i jeść przed snem - może pomoże ;)
Ja dziś chciałam iść na badania, ale stwierdziłam, że odpuszczam. Idę dziś na tę wizytę i jak będzie serduszko itd. to robię resztę badań (jak policzyłam to wyjdą ponad 350 zł więc najpierw usg i jak będzie ok, to pon lub wtorek ide robic badanka wskazane przez gina + oczywiscie glukoze i mocz znowu zbadam + krzepliwość).
PS. Chciałabym, żeby okazało się, że mój glukometr też dużo zawyżał :p a co jadlas na kolacje wczoraj? o ktorej i ile przerwy do bycia na czczo mialas?
Moja codzienna kolacja jesli jest lenistwo to kanapka chleb żytni posmarowana białym serkuem typ almette nie jem masła w ogóle , 2 liście sałaty , plaster szynki 3 plastry pomidora , 4 plastry ogórka zielonego , avokado posypane szczypiorkiem ona jest dość wysoka zeby nie głodować duzo warzyw. 2 dni temu sałatka pomidorki koktajlowe , truskawki ok 8 szt. rukola, szynka szwardzwaldzka , ser feta troszkę, avokado wszystko polane oliwa i trochę octu balsamicznego pyszne cukier 85 rano. Ja jem kolację ok 19:00-19:30 ale chodzę spac ok 21:30- 22:00. Jesli mam na coś chęć to szklanka wody z limonka , cytryna +wlasnie slonecznik dynia migdały na podjadanie. U mnie na razie sie to sprawdza po pisilkach cukier 110 max jem bardzo duzo sałatki 1/2 talerza troche wegli i mięso.


ps piję duzo wody z cytryna limonka pokrzywa ok 3 litry dziennie
 
@Marthi A masz już dzieci czy wszystkie wcześniejsze poronienie? Moja to jest 5 ciąża, wszystkie wcześniejsze poronione . Serduszko na szczęście widziałam w 5+5 tyg. Życzę pięknie bijacego serduszka na dzisiejszym usg ;-) ;)
 
@Malinkaa123 - ja miałam sporo badań robionych, musiałabym poszukać, ale miałam na pewno nieco podwyższone NK (ok 17-18%) i inne. Ja jestem na początku 4 ciąży. Dziś 6+3 tc. Encorton jeszcze nie wiem, immunolog mówił, że chyba 12-13 tc... ale nie wiem do kiedy pociągnę, myślę, że może znacznie dłużej, nawet do około 20 tc jak inne dziewczyny. Niemniej, na razie o tym nei myślę i nie wybiegam tak daleko. Skupiam się na tym, co tu i teraz... a dziś wizyta, na której mam ogromną nadzieję zobaczyć serduszko.

@Oczekujaca123 - no właśnie też tak myślałam czy po odstawieniu mety nie jest lepiej. Myślę, że nie masz się czym martwić - macierzyństwo chyba takie trudne jest i już ;) 2,5 roku i będzie ok :p A swoją drogą - wstaw na zamknięty fotki Twoich kluseczek :)))

@Porzeczka1234 - Ja cukry wczoraj na czczo ładne 88,87, ale po I i II śniadaniu wysokie (w pracy), potem znów popołudniu i wieczorem w domu mierzyłam z 4-5 razy i zawsze ładne (100-115). Dziś na czczo po wstaniu od razu 92, a po godzince (przed śniadaniem jak dojechałam do pracy) 91. Po posiłkach dziś super, np. po śniadaniu 102. Próbuje, staram się i kombinuję by było ok. Dziś wyczytałam, że migdały obniżają cukier na czczo. Muszę kupić i jeść przed snem - może pomoże ;)
Ja dziś chciałam iść na badania, ale stwierdziłam, że odpuszczam. Idę dziś na tę wizytę i jak będzie serduszko itd. to robię resztę badań (jak policzyłam to wyjdą ponad 350 zł więc najpierw usg i jak będzie ok, to pon lub wtorek ide robic badanka wskazane przez gina + oczywiscie glukoze i mocz znowu zbadam + krzepliwość).
PS. Chciałabym, żeby okazało się, że mój glukometr też dużo zawyżał :p a co jadlas na kolacje wczoraj? o ktorej i ile przerwy do bycia na czczo mialas?

@Marthi trzyma kciuki ;) i oczywiście czekam na to wielkie wydarzenie serduszkowe [emoji173]️

@Malinka123 moja to tez 5 ciąża i zero dzieci .
Uważam , że powinnaś mieć encorton z góry założony ! samo to ze miałaś tylke poronień. On ci nie zaszkodzi a może pomóc !
Porozmawiaj z lekarzem ! Tutaj na forum każda z nas ma steryd .
 
@Porzeczka1234 - kochana a szynkę szwardzwaldzką możemy? Kurcze ja jak jem więcej warzyw to rano mam wyższy cukier chyba, z tego co na ten moment zaobserwowałam... ale testuję codziennie. O której rano mierzysz cukier? Ja w tygodniu jak chodzę do pracy to między 6 a 7 rano. Cukry maszp piękne ogółem, jakby Cię ten problem nie dotyczył :))!

@Malinkaa123 - nie mam, wcześniej 3 poronienia. Wszystko masz w mojej stopce/sygnaturce napisane (ale widać ją chyba tylko na komputerze). A który masz obecnie tc? Ja byłam w 5+4 i niestety serduszka nie widziałam jeszcze, choć niby wszystko w normie. Oby dziś było...

@ovli22 - nie dziękuję by nie zapeszyć. Dam znać po...
 
@ovli22 tylko teraz to chyba i tak byłoby za późno na włączenie sterydu? Większość dziewczyn jak czytam zaczynają brac przed staraniami albo od pozytywnego testu. U mnie już 7+3tyg serduszko pięknie bije więc może steryd nie potrzebny ? W sumie u mnie wyszły tylko ANA 1:100 ANA2 graniczne.
@Marthi obecnie mam 7+3 tyg :-)
 
@ovli22 tylko teraz to chyba i tak byłoby za późno na włączenie sterydu? Większość dziewczyn jak czytam zaczynają brac przed staraniami albo od pozytywnego testu. U mnie już 7+3tyg serduszko pięknie bije więc może steryd nie potrzebny ? W sumie u mnie wyszły tylko ANA 1:100 ANA2 graniczne.
@Marthi obecnie mam 7+3 tyg :-)

Ja tez miałam tylko ANA 1:1000, ANA 3 wszystko ujemnie i dostałam encorton. Jakoś z nim czułam się bezpieczniej, odstawiłam koło 20tc.
 
reklama
Do góry