reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Byłam raz u immuno na Grabiszyńskiej, wiem że kolejki tam były przeogromne, ale jakoś po znajomościach udało mi się załatwić termin na „już”. Mi zależało akurat na skierowaniu na badania za free, nie dostałam ich, bo immunolog stwierdził, że może warto przestać się starać. Bo skoro tyle razy nie wychodzi i jeszcze mam SM to może powinnam odpuścić. Bo po co dziecku niepełnosprawna matka. Zapytałam czy uważa, patrząc na mnie, że jestem niepełnosprawna? Więcej się tam nie pojawiłam.
serio ale skandal :( tez bym tam nigdy wiecej nie poszla :( masakra jaka znieczulica :(
 
reklama
@porzeczka nie sanowite że tak wcześnie już detektor wykrył tętno . @marishia jak to badanie się nazywa na krzepliwośc bo koleżanka mówiła że Inr i tam są 3 czynniki . Ona to robi . Ja mam dawkę 0.4 heparyny i acard 150 więc nie wiem czy nie za mała i muszę zrobić badanie .
 
@marzycielka81 to normalne w naszym przypadku ściskam bądź czujna z umiarem na ile się da.

@Marthi mi tą dawkę dał Malina i fraxi 0,4 ale ja biore 0,6 tak ustalilam z moja lokalną gin Malina nic nie wie cóż taki klamczuszek ze mnie ale na 0,4 mi sie nie udawało. 3 tygodnie temu zrobiłam zespół antyfosfolidowy u maliny bo miałam dodatni w zeszłej ciąży powiedział ze jak wyjdziesz znow dodatni to da mi 0,6 to biorę juz 0,6 haha bo u mnie wyniki w ciąży zawsze do dup... ze tak powiem. To na pewno od acardu i 2 też mam stres no ale z natura nie wygrasz zresztą zatwardzenia też niedobre. I koło sie zamyka. Nie idę do kontroli bo to był brąz z luteina ze 3 godziny . Wiesz ja nawet w tej ciazy nie zrobiłam bety wychodzę z założenia ze głowa muru nie przebije biore leki to wszystko co moge zrszta w rekach Boga. Dziś poszedl w rych dedektor serce bije znalazłam po 1 minucie

@marshia walnieta baba współczuję. Slychaj ty sie leczysz ?w Kato w szpitalu na Ochojcu leczą sn " eksperymentalnie tzn badawczo lekami niedostenymi w Pl" ale tylko wtedy gdy człowiek jest sprawny super 3 lekarzy jest od sn dzwoniłam tam w sprawie ciotki . Moze to info Ci sie przyda

Kochana dzięki za info ♥️ Nie leczą się, bo zdiagnozowali mi to jak już się staraliśmy. A starania wykluczały leczenie. Po lekach trzeba odczekać minimum osiem miesięcy żeby się znów starać. No a że zeszło tyle lat na staraniach, to stwardnienie poszło w odstawkę. Tym bardziej że mi nic nie jest. Zostało zdiagnozowane pięć lat temu i odpukać to wszystko. Przy karmieniu piersią też pewnie nie można się leczyć, ale jak skończę to na pewno będę szukać co z tym fantem zrobić. A międzyczasie sobie tam zadzwonię i o wszystko wypytam. Dziękuję ♥️♥️
I to cudowne, że usłyszałaś znowu serduszko. Ja już tęsknię za tym dźwiękiem, chociaż nie miałam detektora i słyszałam to tylko podczas usg :)
 
@kasiula222 - jak pytasz o krzepliwość to pewnie mnie, a nie Marshię:)
Ja badałam:
1. APTT
2. INR (i w tym miałam PT czyli czas protrombinowy)
Będę też badać za jakiś czas:
3. D-dimery,
4. Anty X - on najlepiej pokazuje, czy dawka heparyny jest ok!
 
@Auri_a to aptt im wyższe tym lepsze? Myślałam, ze im niżej tył lepiej :O Tak, mam 0.6 dawkę. A przy tym aptt ok 24 to zmieniali heparynę na większa czy mniejsza?
 
Ostatnia edycja:
@kasiula222 - jak pytasz o krzepliwość to pewnie mnie, a nie Marshię:)
Ja badałam:
1. APTT
2. INR (i w tym miałam PT czyli czas protrombinowy)
Będę też badać za jakiś czas:
3. D-dimery,
4. Anty X - on najlepiej pokazuje, czy dawka heparyny jest ok!
Tak miało być do cb pomyliłam się . Muszę sobie zapisać i zrobić w poniedziałek to badanie . Bo już drugie opakowanie kończę 0.4 .
 
@Marthi Attp im wyżej tym lepiej oznacza, że krew jest rozrzedzona . Ale malina zawsze mowi , ze jak w normie to nie ma co wymyślać :p ;) . Zmienia sie najwyższa ale robi sie jeszcze cały panel na krzepliwość, bada przepływy maciczne itd

@Auri_a ♥♥♥♥. Jak córeczki? Co u Ciebie?

Kto pytal o dedektor? Bo sie zgubiłam
 
@Porzeczka1234 - dziękuję za doprecyzowanie[emoji8] ja aptt mam bliżej tej niższej normy wiec mogłoby być w sumie lepiej.... Co się wtedy jeszcze bada?
O detektor tętna ja pytałam :) i prosiłam o link do Twojego skoro taki czuły na priv.
 
reklama
Do góry