reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@marshia to niestety mam podobny schemat co Ty, na szczęście u Ciebie z hapy endem. Też zachodze co cykl i po 3 tyg koniec. Nie rozumiem jak było u Ciebie po acofilu, też miałaś wlew w intralipidu i zaszłaś czy bez wlewu się udało? po pozytywnym teście jak często miałaś wlewy i do którego tyg ciąży? a co do wieku to się nie wypowiadam bo dla mnie to już też ostatnia szansa. Kolki chyba po prostu muszą przejść u nas dobrze sprawdzały się masaże brzuszka w drugą stronę co wskazówki zegara i machanie nóżkami jakbyć robiła rowerek, fajne są też ciepłe okłady na brzuszek. U mnie żadne kropelki nie pomagały, nawet te z niemiec.

@dżoasia najważniejsze, że się udało, też uważam, że ciąże bliźniacze są wyjątkowe i wymagają podwójnej opieki a z Twojej strony niestety spokoju, bo spokojna mamusia to szczęśliwe dzieci ;)) musi być dobrze !!

@kampina to ładnie spadły, chociaż widzisz ja wyjściowe mam dużo wyższe niż twoje bo aż 32% a te wlewy miałaś raz z miesiącu przed zajściem w okolicach owu, a później kontynuowałaś czy nie? a acard ile i do kiedy ? przepraszam, że tak wypytuję ale nie ma tu wielu osób po wlewach więc mogę w tym temacie liczyć na Ciebie i marshie

Ja miałam intralipid w lutym w owulacje i zaszlam w biochem. W marcu 5 dni przed owu miałam wlew domaciczny z accofilu i intra teoretycznie w owu (ale bez monitoringu, a badanie proga 7 dni po wskazywało, ze owu nie było). Na poczatku kwietnia nie miałam wlewu z intra, bo monitoring pokazał, ze żniw po accofilu nie ma owu - nie pękły pecherzyki. Pod koniec kwietnia byl wlew w owulacje i cykl nieudany. A w maju dzień po owulacji wlew i 10dpo test z lekką kreską. 11 dpo zrobilam betę :) - piątek. W pon jak się potwierdził wzrost od razu wlew i co 4 dni do usg które pokazało serduszko. Potem co 7 dni fo 11 tc, potem co 10 do 14 tc. I między ostatnimi 2 wlewami miakam 14 dni przerwy. Skończyłam w 16 tc. Łącznie na 10 w tym szczesliwym
Czasie od maja.
Nie robiłam wlewow na poczatku cyklu, tylko wyłącznie podczas owulacji. Nk tez nie powtarzałam od lutego, wiec w sumie nie wiem na jakim poziomie były w maju.
Wlewy robiła mi pielegniarka w domu, placilam 50 zł + koszt intra, soli i wenflonow. Razem ok 100 za każdy wlew.
 
reklama
Dr Janosz jest super, mi też zlecila wlewy z intralipidu
Możesz coś więcej powiedzieć? Jak to wygląda? Ile na cykl i jaki koszt?
Gdzie chodziłaś do niej na konsultacje? Katowice, Ruda śląska czy Zabrze? :)
28 marca mam z nią spotkanie w celu ustalenia leczenia. I chce się trochę przygotować. Bo z mojego doświadczenia wynika, że lepiej wiedzieć coś na temat. A co ze sterydami? Niektóre dziewczyny mówiły, że przyjmowały. Czy zaszłaś w ciąże po tych wlewach? Jak szybko spadły komórki nk?

Wiem, że dużo pytań, ale mam tyle niewiadomych, że zwariuje. A na necie nie ma za dużo :D
 
Możesz coś więcej powiedzieć? Jak to wygląda? Ile na cykl i jaki koszt?
Gdzie chodziłaś do niej na konsultacje? Katowice, Ruda śląska czy Zabrze? :)
28 marca mam z nią spotkanie w celu ustalenia leczenia. I chce się trochę przygotować. Bo z mojego doświadczenia wynika, że lepiej wiedzieć coś na temat. A co ze sterydami? Niektóre dziewczyny mówiły, że przyjmowały. Czy zaszłaś w ciąże po tych wlewach? Jak szybko spadły komórki nk?

Wiem, że dużo pytań, ale mam tyle niewiadomych, że zwariuje. A na necie nie ma za dużo :D
Niestety nie byłam u niej na wizycie bo mieszkam za daleko, zgodziła się na konsultacje przez email. Na razie czekam aby sprawdzić czy w tym cyklu się udało parę stron wcześniej pisałam ile i jak często zlecila mi wlewy. Steryd biorę 10 encorton do tego acard 2x1 glucophage 500 2x1, duphaston 2x1 a po dodatni teście mam zrobić wlew z intalipidu i włączyć luteine ale ile to muszę sprawdzić w notatkach
 
Niestety nie byłam u niej na wizycie bo mieszkam za daleko, zgodziła się na konsultacje przez email. Na razie czekam aby sprawdzić czy w tym cyklu się udało parę stron wcześniej pisałam ile i jak często zlecila mi wlewy. Steryd biorę 10 encorton do tego acard 2x1 glucophage 500 2x1, duphaston 2x1 a po dodatni teście mam zrobić wlew z intalipidu i włączyć luteine ale ile to muszę sprawdzić w notatkach
Hej. Znalazłam :) Niestety od stycznia jestem na forum i nie wszystko jeszcze ogarniam a wiadomości przybywa bardzo szybko i musiałam przeoczyć coś :) Dzięki za informację i w takim razie trzymam mocno kciuki!
A skąd miałaś intralipid? Bo w klinikach drogie i tutaj dziewczyny (czy na innym forum) pisały, że podobno można znaleźć pielęgniarkę, która to zrobi.
 
reklama
Hej. Znalazłam :) Niestety od stycznia jestem na forum i nie wszystko jeszcze ogarniam a wiadomości przybywa bardzo szybko i musiałam przeoczyć coś :) Dzięki za informację i w takim razie trzymam mocno kciuki!
A skąd miałaś intralipid? Bo w klinikach drogie i tutaj dziewczyny (czy na innym forum) pisały, że podobno można znaleźć pielęgniarkę, która to zrobi.
Intralipid przepisuje Ci ginekolog kupujesz sól kroplówki itd dostajesz na to recepty jeśli lekarza masz fajnego załatwisz sobie pielegniarkę ktora to miesza i podłącza Ci kroplówę
 
Do góry