reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Yyyyyyy. A mnie jeszcze jednym newsem zabili..... mam mieć zaświadczenie od neurologa, ze nie ma przeciwwskazań do CC i znieczulenia. @tęczowa89 @kasiula222 jakie miałyście znieczulenia i miałyście zaświadczenia jakieś? Czy to był problem dla anestezjologów?
Marshia ja nie miałam zaświadczenia bo dostałam SM rok po porodzie ale teraz jak miałam dwa zabiegi to też nic nie chcieli odemnie ...
 
reklama
@marshia ja nie mialam zaswiadczenia. Tylko w karcie ciazy mialam adnotacje, ze mam Sm I nikt o nic nie prosil. Jestem na jednej grupie o sm I tam babki pisaly, ze czesc lekarzy ze wzgledu na Sm podaje znieczulenie ogolne, znow inni nie patrza na to I zzo.. Takze nie ma jasnych wytycznych. Jesli chodzi o mnie to ja sie cieszylam, ze mialam ogolne, bo panics nie boje sie zzo. Boje sie momentu wklucia zebys wzgledu na historie, która przesylam gdy pobierali mi plyn mozgowo rdzeniowy. Piec razy probowali, tak mnie wymeczyli, ze na sama mysl jestem przerazona...
 
@tęczowa89 a ja właśnie chciałabym zzo, bo chcę wszystko wiedzieć, słyszeć. Też miałam płyn pobierany, ale jakoś przeszło ok. Gorzej było po z uszami i głową ;).
Problem z kolei w tym, ze nie mam prowadzącego neurologa :( :(, bo skupiłam się na ciąży i nie było głowy do łażenia do neuro :(. Buuuuu. I teraz będę sobie pluć w brodę.
 
Ja tez nie mialam. Zreszta co niby w ciazy ten neurolog mialby Ci doradzic? Nic, bo jedynie moglby zapytac o samopoczucie I sprawdzic odruchy. Powiedz, ze nie masz jak zdobyc takiego zaswiadczenia I niech sie sami martwia. Przeciez musza Ci jakies podac to znieczulenie [emoji6]
 
@tęczowa89 no zasugerowała mi taka młoda lekarka, ze dadzą mi ogólne raczej. Złapałam jeszcze na korytarzu anestezjologa i nakreśliłam sprawę, on mówi, ze dobrze mieć zaświadczenie od neurologa. I ze 2 tyg to dużo czasu. Buahahahaha..... jasne - jakiś obcy człowiek zobaczy mnie raz i ma ocenić czy moj stan zdrowia pozwala na podpajęczówkowe. Machnęłam ręką i wygooglalam parę art medycznych i prac gdzie jest napisane, ze to nawet mniejsze obciążenie dla SM niż ogólne, a chorym się po prostu źle kojarzy ze względu na mrowienie i drętwienie. Także jutro drukuję i z tym idę :) :) :)
 
@marshia - ja bralam clexane do samego konca. Ostatni zastrzyk o polnocy a ciecie w poludnie. I to bylo planowe cc w 37tc wiec mieli czas by mi ewentualnie kazac odstawic. Po cc pionizacja o 20. I o 24 znow clexane takze bez zadnej przerwy. Cesarka dluzej trwala bo usuwali mi zrosty po pierwszej cesarce i "robili porzadek". Wiec lezalam na stole podobno 2 razy dluzen. Ale bez problemow. Mialam znieczulenie w kregoslup
 
reklama
@Kitki ale brałaś 0,4 czy więcej? Bo generalnie zastrzyk ostatni ma być 24h przed. Tyle, ze teraz ordynator zasugerował zmniejszanie dawki na 0,4. Aptt w sobotę norma od 21, ja 22. INR 0,8. A norma od 0,9. Wiec słabe wg mnie już teraz zmniejszanie dawki.
 
Do góry