reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@burczuś na bakteryjne zapalenie, to niestety tylko antybiotyk. Doraznie probiotyki, @Oczekujaca123 pisala o wlewach z wody utlenionej, podmywanie sie sokiem z zurawin. Tylko zakarzenie jest w srodku, a to tylko dziala na zewnatrz. Najlepiej by zrobila, gdyby od razu do lekarza poszla, bo niestety bakterie w ciazy sa niebezpieczne. A za granica jest ciezko, ale tez mimo wszystko lecza
 
Ostatnia edycja:
reklama
@olaa90 - dziekuje za doprecyzowanie. [emoji8] Zeschizowalam się bo ja łykam sobie femibion1, gdzie jest mieszanka syntetyk+metyl i do tego b-complex metylowane. Ale właśnie słyszałam opinie podobne do dr P, zs jak homocysteina ok, to warto brać te mieszane syntetyk + metyl i ja tez tak biorę z uwagi na mona homocysteine.
 
@olaa90 - dziekuje za doprecyzowanie. [emoji8] Zeschizowalam się bo ja łykam sobie femibion1, gdzie jest mieszanka syntetyk+metyl i do tego b-complex metylowane. Ale właśnie słyszałam opinie podobne do dr P, zs jak homocysteina ok, to warto brać te mieszane syntetyk + metyl i ja tez tak biorę z uwagi na mona homocysteine.
Marthi potwierdzam. U mnie mthfr, ale homocysteina była w normie na syntetykach. Jak sie przerzuciłam na metyle to mi wywaliło w kosmos na 15,2. Wróciłam do syntetyków (w sumie do mieszanki) i od razu zaczęła ładnie spadac. W sumie od roku nie sprawdzałam poziomu, ale wiem po swoim samopoczuciu, że jest ok.
 
ja w poprzedniej ciąży miałam hiperhomocysteinemie i homocysteina była około 18-20. Mi zbijają homocysteine dobrze tylko metyle.... mam mutacje hetero.
Teraz brałam femibion i niestety znowu homocysteina 11. Malinowski dorzucił mi do tego 800 b9 metylowanego. Zobaczymy czy się zbije. Nie wiem jak brać te wszystkie witaminy by było dobrze, hematolodzy w trojmiescie to w ogóle maja odmienne zdania, jeden by dał 15mg syntetyka a drugi miesza syntteyki z metylowanymi. Gubię się w tym.
U mnie jak się złe wchłaniają to zmienia się zapach moczu na taki ,, babciny „. I wtedy od razu wiem ze homo poszła do góry. Tzn ze się kwas nie wchłonął i krąży sobie

A ja chciałam dać znać ze byłam dziś na usg i maluszek pięknie wyglądał i jest wszystko bardzo dobrze :) :) co za ulga......
 
Ciekawe to co piszecie, nawet się aż tak w to wczesniej nie wgryzałam. Ja na femibionie miałam homocysteine 8,9. Jak dołożyłam 0,4 folianu, b6 i b12 met spadło w miesiac do 6,8.
Badałam homocysteinę jeszxze teraz w grudniu i na femibionie 2, co 3/4 dni b12 i co 3/4 dni 1 mała b6 miałam 4,8. Także pomimo MTHFR metylacja i przyswajanie ok.
A co do omega i dha. Oprócz femibionu 2 od poczatku 2 trymestru biorę pregnaDHA250.
 
Ja przy homo c677t na femibionie 2 tez mialam homocysteine ok. 4,5. Takze sama mutacja jeszcze nie musi wymagac specjalnych supelemntow
 
Monika, z moich niezbyt bogatych obserwacjach wynika, że ciąże po accofilu są, ale z IVF, kiedy się jest na cyklu sztucznym, czyli niezależnym od owulacji. Sama jestem w 3 ciąży na accofilu. Wcześniej mialam go domacicznie przed transferem i od transferu do bety podskórnie (ale i tak roniłam), a teraz domacicznie + po transferze, do końca 6tc. Czy pomogło to czy coś innego - nie wiem, bo teraz miałam sporo zmienione w lekach. Póki co jestem na razie najdalej.
Trzymamy kciuki żeby się udało :) sama nie wiem już co robić.... :(
 
@dżoasia - dzięki. U mnie homocysteina tez ok, wyjściowo była ok 10, ale po 3 tyg metyli mialam już 5 czy 6, natomiast poziom kwasu foliowego czy biorę syntetyk czy metyl mam zawsze za wysoki :/
 
reklama
Do góry