reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@olaa90 - Chyba coś mi umknęło :( Mogłabyś doprecyzować ten wątek odnośnie grupy MTHFR na Facebooku i ich zaleceń? Oraz tej szkodliwości mieszanych form (syntetyk-metyl)?

Cytuje:
@zosiak ta wit b 12 to miałam przy górnej granicy ale niestety tez nie odstawione witaminy te z prenatal uno..bo jeszcze tego nie wiedziałam wtedy, o mutacji wiem od 4tygodni -4tygodnie temu zaszłam w ciąże :( wiec to jest wynik niemiarodajny, i tak jestem w czarnej du... :/ :( teraz jem metyl 400 plus 4tabletki optimal prenatal czyli w sumie mam 800 mg metylu i inne wit dostarczam -nie wiem czy kojarzycie ten preparat on jest polecany w tej grupie Mthfr polska na Facebooku. Zapłaciłam za niego 239 zl;/ ale już się wszystkiego chwytam, nie chce wogole syntetyku a w preparatach dostępnych w Polsce jest tylko wersja mieszana ;/ a ja wiem ze to jest szkodliwe... nie dla mnie, to dla dziecka... o ile będę je wogole mieć....
 
reklama
@Marthi tak, zaraz po zrobieniu tego mthfr czułam się jak bym się z choinki urwała. Zapisałam się do tej grupy na Facebook. Tam wiekszosc osób pisała, ze osoby przy mthfr nie powinny w ogóle przyjmować syntetyku, bo on krazy po organizmie i się nie wchłania. Tam co chwile wstawiali jakieś amerykańskie badania, sposoby tej metylacji itp. Ja tego już nie pamietam,bo już tam nie jestem. Dr P mi to tłumaczył, ze jeśli homocysteina jest ok (ja miałam 4,9) to organizm radzi sobie z metylacja,z tym syntetykiem... szczerze? Teraz to ja podeszłam do tego wszystkiego bardzo na chłodno,na polecenie Przybycienia łykałam prenatal uno (metyle+syntetyk)+kwasy dha a przed ciąża właśnie dokończyłam to opakowanie optimal prenatal bo organizm ponoć korzysta z zapasów przed ciąża... minusy tego suplementu to cena : 230 zł , ok jest 240 tabletek ale pełna porcja to aż 8 tabletek! Wiec pewnie gdzieś na miesiąc to starczy, ja tyle aż nie jadłam...
60E8DCC5-F8B3-4FD2-8EE3-D4C4BC75B01E.jpeg
38B306A2-0A78-4351-AA45-0283C4BA15FF.jpeg
60E8DCC5-F8B3-4FD2-8EE3-D4C4BC75B01E.jpeg
 
@bertha oh, gdyby miala troche czasu chetnie bym sie z toba spotkala. Kiedy bedziesz w Krakowie?
Kochana, bede 2-3.02 w Krakowie oraz tydzien pozniej 9-10.02. o 19 koncze zajecia w sobote w Jubilat w ten weekend a za tydzien mam zajęcia w NOT. Ale to pewnie pozno dla Ciebie na spotkanie o 19?

@bertha Poszłam do tego lekarza, o którym pisałaś. Oczywiście było niekończące się gadanie o wietrzeniu. Niestety zrył mi trochę psychikę, bo wyszło na to, że to moja wina, że mam 2 wcześniaki. Kompletnie mnie nie wysłuchał, miałam wrażenie, że mógłby sobie filmik nagrać i puszczać to każdej pacjentce. Niby optymistycznie stwierdził, że pod jego pieczą to jeszcze i 3 ciąże donoszę, ale ja raczej mam ochotę pas cnoty założyć.
No to prawda, on ma swoja wizje i ją zawsze glosi wszystkim. Teraz jak sie wglebiam w medycyne chinska, to mysle, ze to i nawet dobry sposob jego, ale na leczenie jednak objawow, a nie przyczyn. zeby wszystko dobrze dzialalo, bez tych objawow, to trzeba doprowadzic organizm do rownowagi i wtedy tego wietrzenia i spania w kokonie nie bedzie potrzebne (choc swoja droga wietrzenie zawsze wskazane [emoji4] ).
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny z góry przepraszam,że nie odniósł się do postów,ale potrzebna Wasza rada. Co robić gdy w 14 tc ma się zapalenie bakteryjne pochwy?? Zanim leki dotrą do osoby potrzebującej to muszę dać jej jakieś pomysły,bo inaczej spanikuje. Dziewczyny ratujcie!
 
Nie ma nic innego na bakteryjne zapalenie jak antybiotyk. Ale można sobie kupić tantum rosa do podmywania o ile tam mają globulki z probiotykiem.
 
reklama
Udało się jak bralas podskornie? To znów dr paśnik mówił że ma 8/10...nie kojarzę które to te kiry. A jaki masz genotyp?
Monika, z moich niezbyt bogatych obserwacjach wynika, że ciąże po accofilu są, ale z IVF, kiedy się jest na cyklu sztucznym, czyli niezależnym od owulacji. Sama jestem w 3 ciąży na accofilu. Wcześniej mialam go domacicznie przed transferem i od transferu do bety podskórnie (ale i tak roniłam), a teraz domacicznie + po transferze, do końca 6tc. Czy pomogło to czy coś innego - nie wiem, bo teraz miałam sporo zmienione w lekach. Póki co jestem na razie najdalej.
 
Do góry