reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@Porzeczka1234 to znaczy że zaczynałam od 29 a teraz mam 27 i coraz mi bliżej żeby być poniżej normy. Jak widzisz ze wynik cały czas spada to się zastanawiasz kiedy jest moment żeby zareagować jakoś mimo wszystko....
 
reklama
@Porzeczka1234 kochana ja całe życie (to przed ciążami) miałam aptt ponad normę a ostatnio miałam właśnie 26 a norma jest od 27... d-dimery 80. Jak zapytałam Przybycienia o to aptt to mówił , ze progesteron tez zagęszcza krew ale to d-dimery są dla niego miarodajnym badaniem bo one odpowiadają za te zakrzepy. Idę na badania końcem tyg mam nadzieje,ze nic tam niepokojącego nie wyjdzie... a co do allo-mlr to u Przybycienia są pary, którym się trzyma po szczepieniach więcej niż w jednej ciąży :) ostatnio było małżeństwo właśnie ona w 2 ciąży , odstęp między pierwsza a druga prawie 2 lata, szczepienia mieli przed ta pierwsza szczęśliwa - wiec Twoja gin może mieć racje, ze to hop siup się nie zmienia
 
Kochana ile tego accofilu Ci przepisał ? od Kiedy do kiedy ?" Cukierków" moim zdaniem 10 mg maławo min 15 mg. Wiesz co moja lokalna gin mówi, że teraz jedni będą podważać leczeniem drugich jeden będzie szczepił i mówił że tylko to działa drugi że accofil i tylko tym będzie" leczył" . Kulczyk podobnie jak Przybycień proponuję accofil przed owu później po pozytywnym do 12 tygodnia.
Moja gin mówi że mam zbadać mrl jeśli będzie ok 40 % przyjąć intralipid i brać encortonu heparynę jej zdaniem immunologię nie zmienia się co godzinę miesiąc i uważa że szczepienia u mnie jeszcze działają. ... i co ty na to ?

Accofil 30 - 5 dni przed FET jako wlew domaciczny, to już miałam w dwóch cyklach. Ładnie endometrium po nim wyglada.
Accofil 30 - co 3 dni podskórnie, pierwsza dawka 2 dni po FET. Potem w zależności od wyników morfologii utrzymanie dawki, lub jej zmniejszenie. Jak długo mam brać? Dobre pytanie....tego jeszcze mi nie powiedział [emoji51]Jeżeli będzie ciąża to nie wiem czy Jarek zleci do 12tc.... ale generalnie planuje tak długo brać, wtedy jako 1/2 dawki i rzadziej ;) ot takie marzenie mam [emoji2960]

A gdyby ktoś chciał wiedzieć jakich KIR mi brakuje to wrzucam wynik. Tak jak pisałam Bx nie koniecznie jest lepszy od AA... zależy od tego czego brakuje... a u mnie jak widać brakuje ważnych...

IMG_1882.jpg


O heparynie nie wspominam, bo nad tym rękę ma moj gin i od niego dostaje od 1-2dc w cyklu z transferem.

MLR nie mam co badać, bo po roku od szczepień z 70 na pewno zeszło na 0, i to jeszcze po braniu encortonu przez dwa cykle z crio w dawce 20mg...

NK mam niecałe 8%

Nie wiem czy coś powtarzać z badań, czy zdać się na los.... chociaż ten okrutny jak widać jest....
 

Załączniki

  • IMG_1882.jpg
    IMG_1882.jpg
    12,9 KB · Wyświetleń: 672
Dziewczyny,
Dziekuje Wam pieknie za wszystkie kciuki!!! [emoji173]️
Wczoraj wybudziłam sie po narkozie bardzo szybko, jako jedyna. Po 2h od operacji czułam sie świetnie (oprócz bolu tych ranek). Potem jednak kazali mi spac. Jak sie obudziłam koło 17 to zaczal sie Meksyk po wstaniu z lozka. Poszłam siku i jak wróciłam to czarno przed oczami i rzyganko. Dzisiaj wstałam tez, ale nie weszłam pod prysznic. Bałam sie bo ciagle mi sie kręciło i czarno robiło przed oczami wiec myłam sie przy zlewie. Wczoraj nic Wam nie pisałam bo nic nie wiedziałam. Nikt nie przyszedł powiedziec jak zabieg. Przed chwila był jednak u mnie profesor na wizycie. Mowi, ze przegroda usunięta, zrosty z otrzewnej tez bo jakies miałam, jajowody drożne oba. Zapytałam go jak ze staraniami a on mowi „pani droga, w następnym cyklu działacie, chce by Pani odrosła ta przegroda? Ale szybko do starań[emoji6]” takze to co wczesniej mi ta inna dr mowila, ze 3-4 mies odczekać to nieprawda i wg niego dzialac od następnego cyklu!!!! [emoji7][emoji7][emoji7][emoji6][emoji6][emoji6] Była fizjoterapeutka u mnie, później ma byc kolejna i po 10 decyzja czy dzis do domu czy jutro. Ufff zjadłam czekoladę bo jeszcze śniadania nie było a wczoraj mezulek mi przyniósł i mi sie humor poprawił [emoji846] Generalnie w niedziele miałam tu tez problemy z cukrem od niejedzenia. O 13 dali nam tylko zupę i do 22 mogłam pic wodę albo gorzka herbatę. O 15 jak mi zmierzyli cukier to miałam 66. O 17 przyjechali do mnie rodzice i mimo ze miałam juz zakaz jedzenia to postanowiłam zjesc na własna odpowiedzialność ciastko czekoladowe i dobrze mi to zrobiło!!! :) cukier juz potem miałam na poziomie 80-87 wiec git. Dzisiaj mi nie mierzyli, ale zjadłam te czekoladę od Mężulka i wywalone :p raz sie żyje. Takze - przeżyłam :) teraz tylko rekonwalescencja. Zrobili mi jednak 4 dziury a nie 3. Bola dosc mocno ale nie biore juz przeciwbólowych. Nie chce sie tak faszerować. Wczoraj nam dali kroplówki na noc a wczesniej kazali wkładać sobie czopki w dupke, ale ze sie boje takich akcji to nie wsadzilam i żyje :p
 
Super @Marthi ,ze się wszystko udało [emoji8] Tutaj chyba właśnie kiedyś @mała79 pisala, ze ta dziada jej odrosła... ciekawe czy zdarzylo się, ze komuś w ciąży odrosła :confused2: wracaj szybko do sił ! [emoji8]

@Porzeczka1234 a czy Ty kochana orientujesz się do którego tyg ten mlr posrany może wyrządzić krzywdę?
 
@Marthi kazdego dnia bedzie lepiej. Trzymam kciuki, zebys dzis wyszla bp nie ma to jak w domu i ciesze sie, ze zabieg udany.

Mi ginekolog zmienil lek na siofor 3x1/2 pytalam czy mam mierzyc cukry on twierdzi, ze nie musze. W poniedzialek ide do endokrynologa to go zapytam jeszcze.
 
@roki_1991 jeśli attp spadnie Ci poniżej normy to można zrobić to badanie antyxa i ono powie prawdę czy krew Ci za szybko krzepnie i trzeba zwiększyć dawkę heparyny. Jeśli jest w normie to nie analizuj czy jest 29 czy 27 norma to norma bo jesli bys zrobila 2 badania w jedbym dniu to na pewno wyszłyby Ci 2 różne wyniki.

@olaa90 o dziekuje Ci za informacje no zobaczymy co z tym mrl . Kochana ja nie wiem do kiedy mrl może wyrządzić szkodę w ciąży ale są tu dziewczyny co z mrl 5% zachodzą donoszą i rodzą zdrowe dziecko nasz organizm to zagadka!

@edloteh dziękuję za info. Jeśli się nie zdecyduje na wizytę u Maliny chcesz mam 28 ?

@Marthi super cieszę się to niedługo sexy do woli :p:)
 
reklama
Do góry