reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@JoannaRak nie wydaje mi się że za dużo. Mam wrażenie że te leki mają trochę inne działanie. Naprotechnolog chciał mi dać encorton, ja go chętnie przyjęłam, bo chciałam na nim ciążę spróbować. Plaquenil był dodatkiem zasugerowanym przez reumatolog, odniosłam wrażenie że mam go brać po prostu do końca życia... Brałam 4 miesiące, ale tak jak pisałam - morfologia spadała. Fakt że po pół roku powtórzyłam ana i miano wyszło 1:320 czyli spadło bo było 1:640, a do tego ana3 miałam wszystko ujemne. Może to ten lek spowodował? Nie mam pojęcia i tego się już nie dowiem. Ale jest generalnie taka opcja
 
reklama
Witam, jestem nowa na forum w skrócie przedstawie swoją historię. Jestem po 5 porobieniach:
1) zarodek - tetno plodu w 7 tygodniu ciaza młodsza niż z miesiączki w 9 tyg brak tętna
2) ciaza biochemiczna
3) puste jajo
4) ciąża biochemiczna
5) zarodek tetno plodu 8 tydzień ciaza młodsza niż z miesiączki (wyglądała na 6 tydz) 10 tydzień brak tętna
Zrobiłam cały panel badań i praktycznie wszystko ok oprócz mlr 0. Teraz wysłaliśmy zarodek na badania genetyczne. Zastanawiam się nad wlewamy lub szczepieniami ale się tego strasznie boje jestem jak dziecko we mgle.
 
Nie wiem po co dokładnie robić te wlewy jest tyle sprzecznych informacji na ten temat każdy lekarz mówi co innego a byłam już u 2 immunologow i chyba z 15 różnych ginekologów. Z tego co zdążyłam się zorientować to wlewy są bardzo drogie 8 tys za dawkę a trzeba mieć kilka.
 
Pai? Robiliśmy kariotyp i genetyk powiedziała że badania plemników nie trzeba robić. Mój ginekolog nic nie wspominał o badaniach nasienia dodam że w ciążę zachodzę bez problemu
 
Pai? Robiliśmy kariotyp i genetyk powiedziała że badania plemników nie trzeba robić. Mój ginekolog nic nie wspominał o badaniach nasienia dodam że w ciążę zachodzę bez problemu

To może napisz co masz zrobione. Bo skoro mutacje nie, homocysteina jak sądzę nie, to wychodzi ze podstawowych badań przy problemach immuno nie masz zrobionych. APS? Przeciwciała?
Ja niestety na pierwszy ogien obstawiam PAI1 4g - moich 5 ciąż tez się na takim etapie wyłożyło. Tez zachodzę bez problemu.
 
A kto Cię w ogole prowadził?
Do polowy tej ciazy Corfamed (bylam ich pacjentka od 2004 i nie mam ochoty sie tam juz nigdy pojawic,chociaz pasowali mi oferta), od polowy lekarka z Kamienskiego, ale ginekologiczne nie chce u niej zostawac. Przyjmuje daleko ode mnie i rzadko, profil ustawiony raczej na diagnostykę plodu.

Jak mi sie nie wyciszy teraz to plamienie (moze to na koniec pologu jakies takie), to myślę o DCG albo Mediconcept.
 
Mam zrobione następujace badania:
Zespół antyfosfolipidowy
Mutacje czynnika V i PT 202010
Białka C i S
P. Ciała plemnikowe
Allo mlr - 0
Kariotyp
Atg
Atpo
Elektrofereza białek w surowicy
Przeciwciała ANA
 
reklama
Do góry