reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@Paulina_merysiejka zbadaj homocysteine. To wazne bafanie. Norma jest do 10, ale do staran najlepiej 5-7max. Tak samo tsh do staran najlepsze w okolicach 1-1,5. No i xnajdz dobrego lekarza. Mutacje mhtfr sa wazne, zwlaszcza ta c-t, v-laiden, p/protrabinie i pai, bo wskazuja na problemy zakrzepowe. Do tego dobry wywiad o chorobach w rodzinie wiele objasnia
 
reklama
No całkiem sporo...teraz moja gi

Dziękuję, właśnie nie wiem czy robić mthfr bo mój genetyki powiedział że nie ma to żadnego znaczenia. Szczerze mówiąc już sama nie wiem co robić chodzę do tylu lekarzy a tu każdy co innego mówi.
Tak jak @Destino pisze zerknij tutaj na badania
Link do: Ciaze po poronieniach zakonczone sukcesem- badania, przebieg

Jak dla mnie MTHFR i PAI to jedne z podstawowych badań. Tez moje ciążę z zarodkiem zatrzymywały się na takim etapie
 
Tsh ok teraz ginekolog zalecila zrobienie badań pod kątem insulinooporość bo za każdym razem w ciazy mam zła glukozę. Czy któraś z was miała problemy z cukrem?
Ja mialam teraz w ciąży poronionej podwyższony cukier i cukrzycę ciążowa lekarz stwierdził . Robiłam test i był za duży cukier
A jaka ta glukozę miałaś ?
 
A chodzisz do kogoś kto zna się na immunologii? Czy do zwykłych ginekologów. Tacy zwykli powiedzą, ze to w ogoke przypadek i próbuj dalej. Także zależy czy chcesz wierzyć lekarzom, którzy immunologii nie uznają czy doświadczeniu tutaj.
Radzę osobiście zbadać na testdna.pl mutacje. Jaką miałaś dawkę heparyny? Jedli masz PAI, to 0,4 jest za nuską dawką kuedy dodatkowo zagęszczacz krew duphastonem lub luteiną. To kosztuje 330 zł. Mi dopiero ciąża na 15 mg sterydu i 0,6 clexane zaskoczyła. Na 0,4 i 10 mg miakam puste jajo i biochem. Nie mówiąc o 3 wcześniejszych w ogole bez diagnozy i leków.
Bralam właśnie 0,4 byłam u 2 immunologów jedna nie zalecił nic bo po moich wynikach stwierdziła że na 99 % nie mam żadnej choroby immunologicznej a druga zaproponowała badania genetyczne plodu i ciążę na clexane. Nic więcej o dodatkowych badaniach nie wspominały a szczerze mówiąc to pierwszy raz słyszę o PAI.
 
reklama
Do góry