reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
Hej Dziewczyny,

czy któraś z Was miała dodatnie p.ciała antykardiolipinowe (ACA) IgG? Wychodzi na to, że ja mam :p
Mój wynik to ↑ 36,5 GPL-U/ml (widełki <15,0 - ujemny; 15,0 - 22,5 - wątpliwy; >22,5 - dodatni)

To jest równoznaczne z podawaniem heparyny od pozytywnego testu?
 
@Nadzieja2018 wazniejsze sa w klasie igm. Wynik watpliwy i dodatni powtarza sie po 12 tygodniach. A poza tym by srwierdzic aps trzeba miec minimum jedno badanie pozytywne i dokegliwoaci. Tak wiec to nie takie proste. Inaczej sie na ro patrzy jak masz dobrego gina i starasz sie o ciaze
 
reklama
@maria88 czeac nie jestem z tych okolic, wiec nic nie polece, powiem Ci ttylkojak wyglada moja ciaza z przeciwciałami anty ro 52 bo takowe mam, jednak ssa i ssb ujemne Na szczescie znalazłam Reumatologa ktory dokladnie wiedzial jakie jest ryzyko. Po 16 tc przeciwciala moga przenikac do lozyska i powodowac blok serca. Dlatego jak ktos to ogarnia to daje skierowanie na badanie czasu av i echo serca. Ja robilam to w wawie. Przez 8 tyg co tydzien badanie czasu av( jak wpiszesz w Google znajdziesz fajna pracke co to jak to sie bada jak interpretuje) w 20 tc mialam echo serca. U mnie na szczescie wszystko bardzo dobrze, po 24 tc ryzyka ponoc juz nie ma ale mam detektor i patrze czy serduszko nie zwalnia. To bylby juz blok II stopnia jakby serduszko zwolnilo ponizej 120 uderzen. A dzieki badaniu czasu av mozna juz wykryć blok I stopnia i podac leki i szybko to "naprawic". Po porodzie konieczne badanie kardiologa i powtorka po 6 mcach. Oczywiście dzidzi. Ja jestem w 25 tc w razie czego pytaj:) ja u immunologa nie bylam nigdy bo w moich okolicach nima...ale na szczescie mamy dobrych reumatologow:)

Właśnie tak się narazie plątam..dostalam skierowanie na patologie ciąży i byłam u immonologów i nadal nic Spróbuje we wtorek dostac sie do reumatologa Totois a bierzesz jakieś leki? np sterdydy? proponowali Ci może immunoglobiny? w ogóle dziękuje bardzo dużo się dowiedziałam od Cb :*
 
Do góry