reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
A co do kremów na brzuch - one serio działają? W sensie te na rozstępy, ciążowe itp... nie chodzi po prostu o to, żeby smarować to ciało regularnie czymkolwiek, żeby po prostu było
nawilżone i elastyczne? A mustele itp po prostu wyciahają kasę z kieszeni, bo kobiety łapią się na chwyt marketingowy?
Mam takie wlasnie zdanie na ten temat. Ale o olejkach slyszalam ze dzialaja i tu bardziej chodzi o po prostu dobry sklad tych olejow, wiec lepiej kupic z firmy produkującej kosmetyki naturalne. Jak juz w ogole jestesmy przy takich tematach to moge tez polecic, chyba od 36tyg, olejek do masazu pochwy. Regularne stosowanie dziala cuda [emoji6]
 
Magda mi tydzień temu wyszło ft4 1,9 - norma do 1,7. Po tygodniu w innym labie wyszło 1,5 - norma do 1,5 (diagnostyka robi z podziałem na trymestry ciąży). I nie dostałam tabletek. Mam powtorzyc badanie za 10 dni. Tsh mam w dolnej granicy 0,04. I wszystko pozostaje tylko do kontroli.

Ja też na początku miałam złe wyniki ale endokrynolog kazał czekać bo brałam encorton .Później w normie a teraz znowu to FT4 poniżej.
 
@marshia z rozstepami to jest tak, ze jak masz genetyczne, to tona kremow nie pomoze, bo sie zrobia i nawet duzo nie trzeba przytyc.

Ja przytylam 20 kg smarowalam tak jak mowisz po to by bylo nawilzone. Na brzuchy zero rozstepow, a na piersiach sie zrobily male bo zbyt szybko przybieraly. A mam predyspozycje genetyczne. Moja siostra smarowala i cudowala, a rozstepy ma. Na to zadne kremy nie dzialaja. Mnie sie tez wydaje, ze to taki chwyt reklamowy. Jak w szpitalu gadalam z dziewczynami to tez mowily jedne ze cudowaly i poryte cale, inne ze zapominaly i ladne brzuszki. Trzeba tez pamietac, ze jak sie uzywa krwmow czesto to skora traci naturalna jedrnosc i szybcij wysycha. Znaczenie tez ma w czym sie myjemy, a nie tylko smarowanie. To oczywiscie moje zdanie z roznych obserwacji, prob i bledow
 
@marshia z rozstepami to jest tak, ze jak masz genetyczne, to tona kremow nie pomoze, bo sie zrobia i nawet duzo nie trzeba przytyc.

Ja przytylam 20 kg smarowalam tak jak mowisz po to by bylo nawilzone. Na brzuchy zero rozstepow, a na piersiach sie zrobily male bo zbyt szybko przybieraly. A mam predyspozycje genetyczne. Moja siostra smarowala i cudowala, a rozstepy ma. Na to zadne kremy nie dzialaja. Mnie sie tez wydaje, ze to taki chwyt reklamowy. Jak w szpitalu gadalam z dziewczynami to tez mowily jedne ze cudowaly i poryte cale, inne ze zapominaly i ladne brzuszki. Trzeba tez pamietac, ze jak sie uzywa krwmow czesto to skora traci naturalna jedrnosc i szybcij wysycha. Znaczenie tez ma w czym sie myjemy, a nie tylko smarowanie. To oczywiscie moje zdanie z roznych obserwacji, prob i bledow
Rozstępy sa oczywiście genetyczne, ale w wysokiej ciazy skora potrafi byc tak napięta, ze mimo wszystko nawet jak ktos nie ma takich sklonnosci to i tak bym się smarowala. Moze nie wybieralabym kremow na podstawie, ze sa dla kobiet w ciazy, ale moim zdaniem trzeba uwazac na sklad, bo w ciazy wiele rzeczy potrafi uczulic, tak nagle. Kremy dla niemowląt sa delikatniejsze od tych 'normalnych', wiec moze to?
 
To prawda , ktoś kto jest podatny na rozstepy będzie je miał nawet jak kupi coś za miliony monet . Ja mam mustele bo zamówiłam ja dawno temu, glownie ze względu ze nie barudzi ubran więc mogę smarować kiedy chce , nie ma zapachu więc mnie nie drażni jak przykładowo palmers , ktory dalam kolezance , fajnie nawilża i wchłania się od razu w skórę, nie wysusza jak inne tego typu . Oliwki i te bio oile wszystko się strasznie tlusci wedlug mnie więc nie chciałam . Dziecku oliwki też nie kupię na pewno bo ich nie cierpię .
No i jest bardzo wydajny . Jeszcze mi pewnie zostanie po a smaruje czasami i 2 razy dziennie .
Co do mycia to ja się myje balsamem bambino do kapieli dla dzieci bo tak jak Destino pisze te żele dla kobiet w większości wysuszaja
 
Mam predyspozycje do rozstępów juz mi sie pojawiaja na piersiach. Mam tez juz zagojone na boczkach i tyleczku. W sumie ich juz prawie nie widać. Stosowanie kremow choc nieskuteczne sprawia ze czuje się jakos zadbana dlatego chyba to robie :p
 
Dziewczyny,

jestem przerażona. Zrobiłam posiew z pochwy i wyszło mi to dziadostwo "nieliczne kolonie streptococcus agalactiae". Już się naczytałam i mam wrażenie, że doszedł mi kolejny problem, który będę miała w ciąży:(

Czy któraś z Was miała to cholerstwo? Czy przed staraniami powinnam wziąć jakiś antybiotyk, żeby to załagodzić? Czy tylko pod koniec ciąży skontrolować, żeby podać antybiotyk?
Mialam na poczatku iv ciazy w zwyklym posiewie z szyjki lub pochwy nieliczne kolonie. Nie pamiętam czy dostałam globulki, na pewno stosowalam potem jedno opakowanie gyn acti gel i cala ciaze dopochwowo bakterie kwasu mlekowego. W zadnym wymazie potem nie bylo tych bakterii chorobotworczych, co potwierdzilo celowane badanie na gbs w 36 tc (wymaz z pochwy i odbytu). Dziecko mialo kontrolowane crp w szpitalu, bylo ok. W obecnej ciąży na początku wyszły mi staphylokoki, rowniez obralam strategie wspierania zlych bakterii dobrymi, a w 24 tc musiałam wziac antybiotyk doustny z powodu zapalenia zatok. Posiew z pochwy mam ujemny (tylko paleczki kwasu mlekowego). Dziewczyny juz Ci napisaly, ze nosicielami gbs jest duzo kobiet i ginekolodzy wiedza co robic. Jesli ktos nie chce kroplowki z antyb do porodu (bo np. rodzi w domu), to moze w iii trymestrze brac antyb doustnie - ale tu musi znalezc gina, ktory mu to wdrozy.
 
@marshia tak jak pisze Destino - mają być to będą -ale te apteczne kosmetyki mają trochę ujędrniających składników np wyciąg z bluszczu - może i coś to daje
Najwięcej i tak w każdym składników nawilzajaco- natłuszczających- typu olejek z avokado, wosk pszczeli, masło shea.
@magda1208 polecają Mustelle bo taka niby w 100 % naturalna
Ja mam bio oil bo się szybko wchłania moim zdaniem- stosuje raz na 2 tyg ;)
Na nogi polecałabym Acerin Coolfresh spray lub zel- w skladzie kasztanowiec, arnika, mentol
O taki
Link do: Obrzęki w ciąży - sposoby na problemy z nogami w ciąży
 
reklama
@Zzzzzz grunt to dobre samopoczucie [emoji1] ja sie juz nie przejmuje rozstepami. Troche waga tylko. To moja 4 ciaza. Nie tak duzo, ale jak wczoraj na wizycie o tym wspomnialam, to serce zakulo bolem. Jeszcze lekarz dodal z prawdopodobnym poeodem. Taka prawda, coz zrobic.
A to nasza betka, troche rozmazana, bo sie wiercila
1533366841344.jpg
1533366817799.jpg
 

Załączniki

  • 1533366841344.jpg
    1533366841344.jpg
    24,9 KB · Wyświetleń: 309
  • 1533366817799.jpg
    1533366817799.jpg
    50,4 KB · Wyświetleń: 312
Do góry