reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@Konwalijka89 Ja akurat tarczyce mam OK, ale nie wyłapałam z Twoich postów sprawy diety - próbowałaś jakąś "tarczycowa"?

@Oczekujaca123 Wykorzystałabym na Twoim miejscu te wyniki trombofilne oraz aktualne objawy i wzielabym skierowanie do naczyniowca z mysla o badaniu dopplerowskim nóg, może i naczyn w obrebie miednicy.
 
reklama
Nie nie diety nie próbowałam. Teraz myślę o suplementacji selenu oprócz jodu który już długo przyjmuje... A tak to nie wczytywalam się w te tematy...
 
@Oczekujaca123 - jeśli Cię uraziłam stwierdzeniem, że "Właściwie, jeśli nic się nie dzieje to możesz też poczekać do wizyty u lekarza i najlepiej z nim to skonsultować" - to przepraszam, nie to miałam na celu. Wywnioskowałam po prostu, że na co dzień czujesz się ok i nie przypominam sobie byś wcześniej pisała o tych opuchliznach, itd.

@mała79 - moim zdaniem Twoja insulinka jest bardzo ładna :) A jeśli chodzi o wit. D to jak ja miałam poziom ok. 60 to lekarz (endokrynolog) kazał mi ten poziom utrzymywać. Na Twoim miejscu nie przestawałabym brać suplementu, ewentualnie brałabym co drugi dzień. Ostatnio czytałam na grupie na FB, że u osób z hashi (ja je mam) to wit. D, powinna mieć poziom nawet bliski 100... Aczkolwiek mój endo twierdzi, że te 60 co mam jest idealne.
Jaki koenzym lykasz dokładnie? :)

@Konwalijka89 - odnośnie tego TSH niech wypowie się może @roxie123, bo o ile dobrze pamiętam, jej na początku też skakało w ciąży nawet do 10, ale nie pamiętam jak było z jej ft3 i ft4. Ty to masz w normie jakby nie było, co jest dobrym znakiem, ale na TSH trzeba i tak moim zdaniem popracować. Prolaktyna może być wysoka jeśli jeszcze nie doszło do poronienia bo ona chyba mocno w ciąży wzrasta (tak coś mi świta, ale lepiej dopytaj lekarza bo to może być jakaś hiperprolatynemia czy cos w tym stylu). Homocysteina ok, ale musisz jej pilnować, żeby nie wzrastała. A jeszcze odnośnie tsh, ja np. mam wrażenie, ze mi TSH wzrazsta też po encortonie, ale zdanie lekarzy jest takie - że to głównie beta hcg je podnosi...
Absolutnie nie urazilas. Bo ja do 4 miesiaca zle sie czulam, le wtedy mnie tu nie bylo w sensie lekarze mowili ze bole to normalne wiec zaakceptowalam tragedii nie bylo. Ta opuchlizna o ten ogolny zly stan w ostatnich dniach sie nasila. Wczesniek troche mnie tu bolalo troche tam alr wiadomo porod, polog, stres itp wiec jakos tego nie laczylam i tez uznałam za normalne i nie pisalam ;)
 
@Konwalijka89 Ja akurat tarczyce mam OK, ale nie wyłapałam z Twoich postów sprawy diety - próbowałaś jakąś "tarczycowa"?

@Oczekujaca123 Wykorzystałabym na Twoim miejscu te wyniki trombofilne oraz aktualne objawy i wzielabym skierowanie do naczyniowca z mysla o badaniu dopplerowskim nóg, może i naczyn w obrebie miednicy.
Sprobuje. Mam tez pakiet Luxmed sprobuje uderzyc tam :)
 
Konwalijka doczytałam Twoja wiadomość ale pozwól odp tutaj [emoji4]
Więc tak przed planowaną ciąża ze względu na mamę która ma guza na tarczycy sprawdziłam i ja , ale wyniki byly ok .

Zaszłam w ciążę poszłam na usg w 8tc , poronilam ciaza zatrzymała sie w 6tc+3d . Później zrobiłam badanie TSH - 10.5 ... ft3 i4 było ok , ponadto anty TPO dobre , anty TG bardzo wysokie ale tutaj lekarze mówią że niby się zbić tych przeciwciał nie da ( nie prawda ) .
Poszłam na usg ewidentnie pokazało przewlekłe zapalenie tarczycy , niedoczynność tarczycy . Wywołane ciąża,wcześniej było ok ale hormon zaczął wariowac .
Od tamtego momentu letrox w dawkach zależnych od wyniku .
Kolejna ciąża tylko na letroxie ale jak zaszłam to zwiększyłam dawkę no ale ciaza poleciała , kolejne dwie ciaze na acardzie heparynie encortonie metylkach z letroxem dobranym do wyniku polecialy obie , przy czym tarczyca nie była jakaś zła wtedy ... co lepsze anty TG spadło do norm po encortonie po 3 ciąży więc w tej 4 straconej już miałam dobre .
Tabletki na tarczyce oczywiście już do końca życia nieustannie .
Obecna ciąża od początku start z tsh ok. 0.80 pozytywny test tarczyca w górę lekko i ft4 letrox zwiększony spadło do norm , i tak cały czas biorę letrox 1.5 tabl 0.75 , i tarczyca współpracuje

Czy tarczyca jest przyczyną poronienia... uważam ze sama w sobie nie jednak .
Ona może się przyczyniać ale myślę , że coś więcej tutaj ma wpływ . TSH w ciąży nie jest tak istotne poznałam dziewczyny co miały TSH po 22 i dzieci mają .
W ciąży ważne jest Ft4 i całość badania aby nie było wad rozwojowych bo temu można ciążę stracić . Unornowanie hormonu jest o tyle ważne żeby zajsc wgl, bo czasami są problemy . Także ja bym tutaj szukała dobrego endokrynologa i często badała ta tarczyce . Ja w ciazy raz na miesiąc badam do końca 1trym co 2 tyg robiłam.
Jak masz takie skoki to tutaj musisz mieć dobrego lekarza, który dokładnie zbada dlaczego tak się dzieje . U mnie tylko w ciąży skakalo tak jak zbilam to utrzymywalam na tym samym poziomie około .
Prolaktyna do zbicia ja bym zrobiła też po obciążeniu czy jest ok czy nie, bo jak ktoś wspominał trzeba wykluczyć guza przysadki i to nie jest tak że zabrałaś raz było ok to teraz też jest , lepiej zobaczyć .
Ja miałam hiperprolaktynemie ale po obciążeniu brałam dostinex obecnie najlepszy na rynku w zbijaniu tego dziadostwa .


Co do zbijania homocysteiny ja miałam 10.5 po miesiącu metylkami zbilam do 5 i utrzymywała się już tak cały czas 4/5 . Przy czym w tej ciąży nie jadłam już metylkow . Wraz z testem przerzucilam się na prenatal i dobra moja decyzja była, magnez biorę slow mag bez B6 bo tej mam w wit wystarczająco . Nadmiar witamin szkodzi trzeba sobie kontrolować czy nie ma się ponad stan szczególnie szczuple osoby . U mnie metylki przedobrzyly i już ich nie brałam później . Prenatal ma zastosowanie folianow i odpowiednio dobrane dawki wszystkiego dla dzidzia i to nam wystarcza [emoji4]


Oczekujaca moje zdanie jest takie że dzidzia byla niedotleniona , przepływy w ciazy sa podstawą a mikroskrzepu czy mini zatoru Ci lekarz nie stwierdzi ... W ciąży rośnie progesteron sam w sobie zageszcza krew . Ty masz mnóstwo mutacji i to nie takich lekkich , także to jest głównym powodem według mnie . Skracanie szyjki też mogło mieć podłoże w krążeniu w bakterii bo to wszystko ma na siebie wpływ ale skracanie szyjki raczej jest następstwem cZegoś niewydolności spowodowanej czymś.
My tutaj wszystkie na heparynie ciągle siedzimy nosem w labie i badamy krzepliwosc ... U Ciebie skoro nikt tego nie sprawdzał cyferki mogły sobie wojowac a Ty byłaś bez leków nie mówiąc o zwiększaniu dawki . Oczywiście bakterii nie można lekceważyć trzeba wyleczyc , ale według mnie nie ona zabiła dziecko tak do końca, ewentualnie przyczyniła się ale przy bakterii często są wady w rozwoju ona uderza w narządy czy cokolwiek u dziecka tak myślę . Przy krzepliwosci zaburzonej dziecko się dusi serduszko staje po prostu chyba Marshia już o tym pisała i jestem tego samego zdania . Także popatrz na to od strony ze masz wroga łatwy nie jest bo to nie jest tak ze wezmę sobie zastrzyk i jest super tylko tutaj potrzebujesz tez specjalisty nie pseudo gina .
Przepraszam że pisze otwarcie ale mało się tu pokazuje i chciałabym tak bez owijania napisać swoje zdanie może ciut podpowiedzieć oczywiście nie musisz mojej wypowiedzi brac pod uwagę [emoji4]

W każdym razie dziewczyny badajcie sie i wszystkiego dobrego dla Was ;* jeszcze się uda !

Ja acard rano , zastrzyk wieczorem [emoji4]
 
@roxie123 nie zgodze sie z tym ostatnim kiedy mutacja zadziała szczególnie vleiden to dziecko jest mniejsze, a obumarcie z powodu mutacji nagłe a tam się poród już zaczynał 3 dni.
Oczywiscie mutacje są bardzo wazne i trzeba nastepna ciaze na heparynie ale jest bardzo wazna sprawa niewydolnosc szyjki o której tu na forum niewiele mówilysmy bo nikt nie miał a ja znam temat bo siostra miała - nagły poród w 28 tyg
@Oczekujaca123 to samo- już się nie dało powstrzymać porodu
 
Ja heparynę rano wieczorem acard 150g.
Miałam was zapytać czy w ciąży pobolewały was nogi od kolan w dół.
Mnie bolą i zastanawiam się czy to w związku z upałem czy krzepnięciem krwi.
Czasami przy kostce.
 
@roxie123 nie zgodze sie z tym ostatnim kiedy mutacja zadziała szczególnie vleiden to dziecko jest mniejsze, a obumarcie z powodu mutacji nagłe a tam się poród już zaczynał 3 dni.
Oczywiscie mutacje są bardzo wazne i trzeba nastepna ciaze na heparynie ale jest bardzo wazna sprawa niewydolnosc szyjki o której tu na forum niewiele mówilysmy bo nikt nie miał a ja znam temat bo siostra miała - nagły poród w 28 tyg
@Oczekujaca123 to samo- już się nie dało powstrzymać porodu


Kurcze ta niewydolność szyjki .
 
reklama
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi[emoji8] zanotowalam sobie i raczej też będę tak brac. A co robicie w przypadku krwawien? Odstawiacie acard lub heparyne, zmniejszacie dawki czy starcie sie oszczedzac biorac leki dalej w takiej samej dawce? Boje sie, nigdy nie bralam heparyny, a juz przy 100 acardu mam plamienia. W pierwszej ciazy przy 50 zrobił mi się krwiak...
 
Do góry