reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@Marthi skarbie ja nie brałam gluko ani nie miałam jakieś ścisłej diety, to nie jest mój schemat leczenia choć świetnie napisany :) tylko mojej dobrej znajomej która korzystała ze świadczeń prof Jerzak. Ja ją poprosiłam o tą rozpiskę i część rzeczy u siebie stosowałam z diety np wybrałam parę rzeczy których się trzymałam ale nie była to ścisła dieta... w ciąży to już w ogóle żadnej diety nie trzymałam :/
 
reklama
Dziewczyny, bo juz nie rozumiem, to jak wiekszosc z Was bierze heparyne i acard? A te z Was ktore chodzą do Maliny to jak on Wam kazal?
 
@Marthi skarbie ja nie brałam gluko ani nie miałam jakieś ścisłej diety, to nie jest mój schemat leczenia choć świetnie napisany :) tylko mojej dobrej znajomej która korzystała ze świadczeń prof Jerzak. Ja ją poprosiłam o tą rozpiskę i część rzeczy u siebie stosowałam z diety np wybrałam parę rzeczy których się trzymałam ale nie była to ścisła dieta... w ciąży to już w ogóle żadnej diety nie trzymałam :/
Moglabys mi tez wyslac rozpiske na maila? Bede wdzieczna :)
 
Dziewczyny, a na co dokładnie u nas jest ten koenzym Q10?
Jaki koenzym przyjmujecie i w jakich dawkach?

@Auri_a - skąd czerpałaś wiedzę o diecie, w Twoim przypadku? Czy wcześniej miałaś złe wyniki krzywej glukozowej i insulinowej (przed ciążą), że zaczęłaś glucko przyjmować?

@marshia - Jak Auri Ci wyśle te zapiski odnośnie diety, to podziel się proszę ze mną też :)

@Oczekujaca123 - problem zakrzepowy...bez clexane i acardu lub tym podobnych się nie obejdzie + warto wdrożyć witaminy metylowane b6, b9 i b12 już przed staraniami, acard podobnie. Homocysteina też za wysoka :( - na etapie starań dążymy do tego by nie przekraczała 8! Zbijesz ją jednak na pewno dobrze metylami. U mnie dobrze działały też buraki czy sok z kiszonych buraków, ale jeśli masz problem z insuliną to polecam je ograniczyć. Sama dużo ich jadłam dopóki nie wyszła mi hiperinsulinemia... teraz wiem, że już nie mogę sobie tak na nie pozwalać jak wcześniej. Na Twoim miejscu wybrałabym się do dobrego hematologa, niekoniecznie do genetyka, bo on Ci ciąży nie poprowadzi.

@magda1208, @Porzeczka1234 - większość lekarzy już teraz sugeruje by heparynę przyjmować rano, a acard wieczorem ze względu na jakieś tam różnice w działaniu. Są oczywiście lekarze, którym to obojętne, ale ja również w tej biochemicznej tak brałam. Poczytałam na ten temat kilka artykułów i choć wygodniej byłoby mi kłuć się wieczorem to i tak robiłam to rano (w pracy w toalecie;p)

@nafoczka - nie obrazimy się z Marshią jak nas obie popozdrawiasz;p
Dzieki dziewczyny !

Witaminy metylowane biore, zakwas jak tylko bede u siebie w domu to zrobie.

Wizyte u ginekologa bede miala dopiero w polowie miesiaca.
Nie wiem czy profilaktycznie juz zaczac brac acard czy lepiej poczekac do konsultacji?

Diete z IO stosuje ale oczywiscie bez pomocy lekarza, bo diabetolog odeslala mnie z kwitkiem twierdząc ze nie widzi problemu, bo cukier ok !
Czekam na wizyte w poradni chorob metabolicznych.
Poki co biore glucophage 500 z zaleceń ginekologa, ale teraz juz bede szla do innej lekarki.

Po jakim czasie skontrolować poziom homocysteiny ?
 
@Auri_a - ajjj wybacz, myślałam, że to Twoje dawkowanie ;) Coś przez ten upał mi nie stykają chyba kabelki w mózgu ;p

@anna_kat - był taki czas, że większość brała heparynę na noc, a acard rano, ale mam wrażenie, że teraz większość bierze na odwrót ;)

@Oczekujaca123 - to Twoja decyzja z tym acardem, aczkolwiek dawka 75mg nie powinna zaszkodzić przy takich mutacjach (ja biorę codziennie a mam "tylko" PAI-1 homo i MTHFR hetero. Właściwie, jeśli nic się nie dzieje to możesz też poczekać do wizyty u lekarza i najlepiej z nim to skonsultować :) Mi homocysteina po metylach spadła już ładnie po 3 tyg. brania więc myślę, że po 3-4 tyg. możesz śmiało skontrolować.
 
@Auri_a - ajjj wybacz, myślałam, że to Twoje dawkowanie ;) Coś przez ten upał mi nie stykają chyba kabelki w mózgu ;p

@anna_kat - był taki czas, że większość brała heparynę na noc, a acard rano, ale mam wrażenie, że teraz większość bierze na odwrót ;)

@Oczekujaca123 - to Twoja decyzja z tym acardem, aczkolwiek dawka 75mg nie powinna zaszkodzić przy takich mutacjach (ja biorę codziennie a mam "tylko" PAI-1 homo i MTHFR hetero. Właściwie, jeśli nic się nie dzieje to możesz też poczekać do wizyty u lekarza i najlepiej z nim to skonsultować :) Mi homocysteina po metylach spadła już ładnie po 3 tyg. brania więc myślę, że po 3-4 tyg. możesz śmiało skontrolować.
Nic sie nie dzieje to duzo powiedziane, bo ja nie wiem czy cos sie dzieje. Zdarza sie , ze noga mi puchnie i czuje bol silny w okolicy pachwin , podbrzusza. Poki co rodzinny dal skierowanie na usg jamy brzusznej bo ja juz sama nie wiedzialam.co mnie boli.
Tera tak mysle co z tym puchnieciem nogi, w zasadzie tylko kostki...i to tylko lewej nogi. Jakos tego nie laczylam wczesniej. Nie wiem czy to wogole moze miec cos wspolnego z krzepliwoscia, zatorami itp.

Czuje sie juz jak wariatka jak ide do lekarza i usiluje mu wytlumaczyc co mnie boli... bole mialam takie do 4miesiaca ciazy (plecy, brzuch, pachwiny, noga ale tylko lewa strona ciala - mowili ze to normalne) po ciazy zaczelo sie od nowa.... lekarz myslal na początku, ze to od jelit wiec dostalam jakies tabletki, ale bol nam wrazenie zszedl nizej...

Zwariuje...
 
@Oczekujaca123 ja mam świeżo zbadaną homocysteine - sprzed tygodnia - 5,94. W lipcu zeszłego roku zaczynałam od 8,98. Brałam tylko metyle i zbiłam do 6,80 przez 3,5 tygodnia. W kwietniu-maju miałam przerwę, bo mi się skończyły i kupiłam dopiero niedawno. Teraz biorę co 2 dzień, bo ciąża. Ale poziom idealny. Mam taki zestaw
Zobacz załącznik 884394

Przy IO z burakami nie przesadzaj, bo to cukier. Sam zakwas jest ok.

@marshia
Przed ciążą ciażą brałaś po 1 tabletce dziennie?
 
reklama
Do góry