reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

dziewczynki mam wyniki insuliny:
na czczo
:7,57 po 60 minutach:15,74 po 120 min:12,45
glukoza :
na czczo:81/po godzinie :70/po dwóch godzinach; 64/po trzech godzinach :61
biorę glucophage xr 500 do kolacji
czy jak 25OH D3 wyszła mi 55 jest sens się suplementowac dalej jak myślicie???
@Marthi koenzymQ bierzemy na poprawę jakości komórek jajowych
 
reklama
dziewczynki mam wyniki insuliny:
na czczo
:7,57 po 60 minutach:15,74 po 120 min:12,45
glukoza :
na czczo:81/po godzinie :70/po dwóch godzinach; 64/po trzech godzinach :61
biorę glucophage xr 500 do kolacji
czy jak 25OH D3 wyszła mi 55 jest sens się suplementowac dalej jak myślicie???
@Marthi koenzymQ bierzemy na poprawę jakości komórek jajowych

Nie wiem jak glukoza, ale insulinę masz książkową. Po 1 godzinie powinna być 2 x większa niż na czczo, a po 2 h powinno się zbliżać do pierwszej wartości. Także insulina lodzio miodzio. Na ile dni wcześniej odstawiłaś gluko?

Co do heparyny - tez biorę rano. Po pierwsze że takie są zalecenia tak jak @Marthi napisała, Po drugie jest tak wygodniej dla lekarzy. Bo mają średnio 24-h odstęp od ostatniej heparyny do porodu. I krew ich tak nie zalewa jak po 12 h. Tak mi powiedział lekarz. :D
 
Witam, ja mam juz kilka swoich wyników pomóżcie kochane... zaczne od odchyleń (zaznacze ze to 8tydz 6dz a zarodek zatrzymał się 6tydz 1 dz i jeszcze czekam na poronienie samoistne)
prolaktyna 3724 norma do 496
tsh 9.67! 2 tyg temu miałam 6...przed ciaza 3.3 - ogólnie mam stwierdzone "nieadekwatne wydzielanie tsh"
ft3 4.61 N 3.9-6.8
ft421.9 n 12-22
anty tg 70.2 n <18 przed ciaza 28
anty tpo 36.4 n <34 przed ciaza w normie, i pRTSH przed ciaza w normie, teraz nie badalam
zelazo 40 norma od 60
ferrytyna na dolnej granicy
kw foliowy 14.8 n od 4.8-37
b12 641
homocysteina 8
fibrynogen 289 n 203 - 472
ddimery 376 n <500

co z ta tarczyca??!!:(:(:(:(:(
zaznacze tez ze bromergon bralam przed ciaza, kazano mi juz z testem ciazowym odstawic od razu, ja jeszcze przez tydzien bralam 1/2 tabl. przed ciaza wynik 1200 - a po bromergonie 1 tabl ladnie spadł do 200.
 
dziewczynki mam wyniki insuliny:
na czczo
:7,57 po 60 minutach:15,74 po 120 min:12,45
glukoza :
na czczo:81/po godzinie :70/po dwóch godzinach; 64/po trzech godzinach :61
biorę glucophage xr 500 do kolacji
czy jak 25OH D3 wyszła mi 55 jest sens się suplementowac dalej jak myślicie???
@Marthi koenzymQ bierzemy na poprawę jakości komórek jajowych
insulina super a D3 już suplementować nie musisz ale ja bym chyba brała pregne plus tam jest w niewielkiej ilosci tak dla podtrzymania :) gloko ja odstawiałam przed badaniem conajmniej na 14 dni
 
@Konwalijka89 TSH w ciąży powinno być ok 1 musisz iść do dobrego endo i jakoś to obniżyć bo sama tarczyca może być przyczyną tego co się dzieje
Na prolaktynie się zupelnie nie znam
Pozostałe wyniki sa dobre
 
tylko to moje tsh to w jednym tygodniu jest 6, w drugim 1.5, a w trzecim 9.... byłam z tego tytułu hospitalizowana... z drugiej strony podwyzszenie dawki euthyroxu tak mi podwyzszy ft4 ze bede miala nadczynnosc, juz mam taka pikawe, pobudzenie, chuda jestem....
a kojarzycie czy przy kolejnej ciazy przy wysokich pc tarczycowych mozna/ trzeba encorton? sama ciaza mi chyba podwyzsza te przeciwciała, bo przed nie bylo tak zle....dawke euth przy 6 mialam podwyzszona do 125ug... i teraz tsh 9 ;/
 
@Konwalijka89 ja mialam lekko podwyzszona prolaktyne i dostalam bromergon 2,5 2x1. W przeciwnym razie endo mowi, ze nie ma sensu brac. Prolaktyna trzycyfrowa kwalifikuje do dalszej diagnostyki by sprawdzic, czy nie ma guza.
Nie wiem tez co masz za endo, skoro przy atpo i atg nie sprawdzil, czy masz haszimoto. Poza tym masz niedoczynnosc tarczycy. Tsh ok 10 potrafi zabic ciaze. Zadko lekarze o tym mowia. Zacznij od dobrego endokrynologa
@Konwalijka89 skoro eutyroks nie stabilizuje ci tarczycy niech sprobuja letroksu. A jak to nie pomoze, to trzeba sprawdzic nadnercza. One moga powodowac takie skoki tsh
 
ok 6 lat temu zaczela sie diagnostyka hashimoto, mialam mri przysadki nic nie wykazała, testy z roznymi lekami w klinice w gdansku i diagnoza - nieadekwatne wydzielanie tsh... samo tsh skacze mi jak nie wiem... te tpo juz mialam ok a w ciazy mi sie tak rozregulowało, obraz tarczycy w usg to bardzo malo zdrowego miazszu tarczycy i troszke zwiekszona aktywnosc naczyniowa... zauwazylam ze przy braniu bromergonu ladnie mi tsh spadlo i sie trzymalo... a jak w ciazy odstawilam tro nagle juz kolo 7.... usg tarczycy kolejne mam za tydzien. oczywiscie sama na wlasna reke. Moze jednak cos z tym bromergonem. moze faktycznie letrox... moze tedy droga, dzieki. Skonrtaktuje sie z moja endokrynolog i musze podzialac. A znacie dziewczyny ktore przy 2 poronieniach i wysokich anty tpo i tg braly encorton w ciazy?
 
nie mam aktualnie za dobrej endokrynolog to prawda... przed przeprowadzka mialam endokrynolog z cmi w gdansku, moze sie z nia skontaktuje bo mam namiary...
 
reklama
@Oczekujaca123 - jeśli Cię uraziłam stwierdzeniem, że "Właściwie, jeśli nic się nie dzieje to możesz też poczekać do wizyty u lekarza i najlepiej z nim to skonsultować" - to przepraszam, nie to miałam na celu. Wywnioskowałam po prostu, że na co dzień czujesz się ok i nie przypominam sobie byś wcześniej pisała o tych opuchliznach, itd.

@mała79 - moim zdaniem Twoja insulinka jest bardzo ładna :) A jeśli chodzi o wit. D to jak ja miałam poziom ok. 60 to lekarz (endokrynolog) kazał mi ten poziom utrzymywać. Na Twoim miejscu nie przestawałabym brać suplementu, ewentualnie brałabym co drugi dzień. Ostatnio czytałam na grupie na FB, że u osób z hashi (ja je mam) to wit. D, powinna mieć poziom nawet bliski 100... Aczkolwiek mój endo twierdzi, że te 60 co mam jest idealne.
Jaki koenzym lykasz dokładnie? :)

@Konwalijka89 - odnośnie tego TSH niech wypowie się może @roxie123, bo o ile dobrze pamiętam, jej na początku też skakało w ciąży nawet do 10, ale nie pamiętam jak było z jej ft3 i ft4. Ty to masz w normie jakby nie było, co jest dobrym znakiem, ale na TSH trzeba i tak moim zdaniem popracować. Prolaktyna może być wysoka jeśli jeszcze nie doszło do poronienia bo ona chyba mocno w ciąży wzrasta (tak coś mi świta, ale lepiej dopytaj lekarza bo to może być jakaś hiperprolatynemia czy cos w tym stylu). Homocysteina ok, ale musisz jej pilnować, żeby nie wzrastała. A jeszcze odnośnie tsh, ja np. mam wrażenie, ze mi TSH wzrazsta też po encortonie, ale zdanie lekarzy jest takie - że to głównie beta hcg je podnosi...
 
Do góry