reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Witam się po weekendzie!

@anna_kat - zgadzam się z Twoim zdaniem odnośnie adopcji, tu w książce też nieraz padło podobne stwierdzenie i też, można je było wywnioskować, między słowami. :)
Co do heparyny, ja w ciąży biochemicznej brałam 0,4. Teraz wyszła mi mutacja Pai-1 homo i gin od razu przepisał mi 0.6, w razie gdybym zaszła. Niedawno wklejałam to link do obliczania dawki heparyny Clexane jaka powinna być zastosowana.
Wcześniej myślałam, że do mojej wagi (47kg) dobra jest 0,4. A jednak po obliczeniu w tym kalkulatorze wyszło, że 0.6 to dobra dawka. Ja jeśli znowu zajdę to zaczynam od 0,6. Ale racja, że krwawienia się po Clexane zdarzają. Mi się akurat nie zdarzyły, ale brałam ją tydzień czasu tylko...

@Oczekujaca123 - na homocysteinę polecam metylowane b6, b9 i b12. Ja wczoraj zamówiłam sobie z mężem (bo on też ma mthfr hetero) po paczce b-complex ze Swansona.
Do tej pory kupowałam zawsze b6, b9 i b12 osobno, ale teraz spróbuję na tym zestawie Podaję przykładowy link: Link do: SWANSON Activated B-Complex 60 weg.kaps. - SKLEP Odżywki Suplementy Strefa Mocy Warszawa

@basiawol - ja tak jak @Zzzzzz piję kawę z expressu (ale cappucino, albo latte) 1-2 dziennie i nie wpływało to na homocysteinę.

@edloteh i @Oczekujaca123 - jeśli wyszedł Ci problem z tą insuliną to też ostrożnie w burakami, przy cukrach ponoć nie są już tak wskazane... Ja jadłam dużo buraków, a odkąd mi wyszły te jaja z insuliną i glukozą ograniczyłam.

@olaa90 - ja to samo: 1 i 2 ciąża w 1 cyklu straraniowym, może druga była w max drugim cyklu, a na 3 czekałam 5 lub 6 cykli...

@marshia - ja na tym samym zestawie metyli byłam do tej pory ;) Jedynie B12 czasem zastępowałam inną firmą - by tabletusie miały smak wiśniowy ;p ale idę teraz w B complex Swansona ;)

@Beciiia-87 - udanego wyjazdu i dużej regeneracji :)
 
reklama
@Marthi drogie te metyle ale też sobie zamówię bo od porodu średnio z witaminami u mnie. Dlaczego badaliście męża pod względem mthfr ? Teraz się zastanawiam bo mój mąż się nie badał . Czy to może mieć jakiś wpływ na nasze ciążę masz takie informacje?
 
@Porzeczka1234 - myślę, że ten b-complex wcale tak drogo nie wychodzi w porównaniu do tego jak kupowałam osobno b9, b6 i b12... Ten zestaw kosztuje 69 zł +kw, a jak kupowałam osobno to: folian ok 26 zł + B6 ok 18 zł + Jarrow B12 ok 40 zł + do wszystkiego dolicz osobno koszty przesyłki, bo nigdy mi się nie udało kupić wszystkiego w jednym e-sklepie... to wychodzi nawet taniej ten B-complex, a jest więcej witaminek ;) Co prawda B12 brałam większą dawkę, ale jak zacznę brać ten Femibion to się wyrówna i wszystkie dawki mi będą odpowiadać temu co brałam wcześniej.

A co do MTHFR u męża... :) Nikt nie kazał nam tego badać i nie mam też informacji jakoby to wpływało na ciążę, ale! Ja, jako jego naczelna Pani doktor, zauważyłam, że ma podobne wyniki do mnie - podwyższoną homocysteinę i coś tam jeszcze i zasugerowałam mu by sobie zbadał to mthfr, ale zostawiając mu wolną furtkę, że nie musi... No, ale jak ja mu coś powiem, że warto zbadać to mój M. leci na badanka jak szalony (wiem, mam to szczęście;p, ale on jest po prostu też przewrażliwiony na punkcie zdrowia, przez pewne życiowe sytuacje) więc zbadał i wyszło to samo co mi - MTHFR A1298C (heterozygota), dlatego też teraz grzecznie łyka witaminki, sam z siebie:)
 
@Marthi dziękuję za info. Tak masz rację zawsze kwas + b12 zamawiałam w jednym a b6 musiałam osobno.

@burczuś ja pacjętka Gyncentrum polecam ! A konkretnie kogo szukasz gonekologa?Ja tam jezdze 3 lata bo moja gin sie tam przeniosła wizyty w miare tanie bo 120 zł usg 80 zł robią prenatalne anevivo i cuda cudeńka mnie się tam w miarę podobna wszystko względnie szybko. ps masz tam świetny dojazd z Opola zjezdzasz z autostrady na trasę średnicową i nie wyjeżdżasz do Katowic bo klinika przed Katowicami a przy okazji pijemy kawkę w Gl
 
A po jakich lekach ci się udało,,? Jaki miałaś problem?
trudno do końca powiedzieć. Doktor podejrzewał wady hromosomów ale nie udało mi sie zrobić badań genetycznych zarodka. Postanowił więc podrasować wszystko począwszy od jajka a skończywszy na zarodku przez lamette i ovitrele. Poza tym zwiekszyłam dawki sterydu i heparyny (sama) oraz dorzuciłam metyle (bo wyszło MTHFR) oraz gluko (IO) ale też sama. Udało się przy pierwsze pozytywnej próbie :)
 
Ehh a ja dziewczyny odchodze od zmysłów wiedziałam że bedzie ciezko ale obiecywalam sobie ze tym razem lajtowo podejde do ciazy i nie bede panikować. Nie mam żadnych objawów. W pierwszej ciąży czulam dziwny posmak w ustach i bylam zmeczona. W 2giej rzygalam jak kot a teraz nie mam zadnych objawow i piersi jakby mniej pobolewaja. W ogole nie bola sa lekko twarde. No i bach czarne mysli, zalamka.
 
reklama
Ehh a ja dziewczyny odchodze od zmysłów wiedziałam że bedzie ciezko ale obiecywalam sobie ze tym razem lajtowo podejde do ciazy i nie bede panikować. Nie mam żadnych objawów. W pierwszej ciąży czulam dziwny posmak w ustach i bylam zmeczona. W 2giej rzygalam jak kot a teraz nie mam zadnych objawow i piersi jakby mniej pobolewaja. W ogole nie bola sa lekko twarde. No i bach czarne mysli, zalamka.
Wiesz co po naszych przejściach ciężko jest podejść do ciąży na luzie i bez strachu...
Pozostaje Ci spróbować się zająć czymkolwiek innym,abyś nie myślała. Buziak;*
 
Do góry