reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@Marthi fajny ten artykuł. Kochana a ja Ci powiem tak ja straciłam dwie ciążę wysokie bety super wszystko dobrze dziewczynki zdrowe i serca przestały bić dlaczego? Wiele razy zadaje sobie to pytanie nigdy się nie dowiem też nie badałam Pai ale mam heterozygoty 677 i 1298 a teraz czytam o łożysku w tym artykule może to to bo żaden lekarz pomimo badań nie potrafił mi powiedzieć co było przyczyną ja zachodzie w ciążę mój organizm szaleje wyniki do góry nogami bez ciąży wyniki nie najgorsze i jako tako niektórzy lekarze podważają zasadność heparyny u mnie . Cieżka sprawa reasumując wywód ja bym przez tydzień stosowała 0,4 zrobiła badania i przerzuciła się na 0,6. A już kiedyś pisałam że 2 ciążę pierwsze z krwiakami pierwsza bez leków druga z dawkę 0,2 ostatnia na dawce 0,6 skończyłam na 0,8 zasada, że heparyna =krwiak u mnie zaprzeczenie
 
reklama
@Dżoana1234 mi tez udaje sie utrzymac brzuszek bez szczepien ale ze sterydem w dawce 15 mg + fraxiparina 0.4 zwiekszone potem do 0.6 + acard+ metyle.
Co mi dolega zobacz u mnie w sygnaturze aktualnie jestesmy w 32 t.c wiec jak widzisz szanse sa i tej mysli sie trzymaj :) ja chodzilam do Pasnika jestem zadowolona ale liczac ile i tak wydalam osobno na gina to chyba teraz z perspektywy czasu wybralabym Malinowskiego.
No wlasnie Dziewczyny co taka cisza? Kto testuje i brzuchatki @matylda23 @bobasek1990 @Asia2104 co u Was?
U nas wszystko ok w niedzielę zaczynam 30tc za tydzień jadę ostatni raz do Malinowskiego a powiedz cie acard kiedy odstawialyscie i czy odrazu czy lepiej zejść z dawki ja biorę 150
 
@Maciejka78 , dziękuję ,że pytasz :) ale jesteś już daleko! Teraz jak kompletujesz wyprawkę, czas pewnie leci jeszcze szybciej.
U mnie..różnie. Po ostatniej wizycie zaczęłam spacerować,bo łożysko już wysoko. Marcelka trochę mało przybrała w miesiąc i tętno było 170mimo że nie szalała podczas usg, ale niby jeszcze wszystko w normie. We wtorek mega zaczął mi twardnieć brzuch i skończyły się spacerki. Byłam na dodatkowej wizycie, Malutka ładnie przybrała i ważyła 1013g. Na twardnienia poza asmag forte 3x2,który biorę już jakiś czas, mam dołożony aspargin 3x1 i nospe, choć wiem że zmiękcza szyjke, więc nie chce brać na stałe, odstawie jak się brzuch uspokoi. Szyjka się trochę skróciła. Poza tym od soboty chodzę siku co 5minut...lekarka podejrzewała zapalenie pęcherza, ale wyniki mam ok. Jelita też się mają różnie, hemoroidy się dają we znaki. Cukrzyce ciążową co mi sie wydaję, że okiełznałam, to znowu zaskakuje. Najgorzej, ze chudne i już czekam na zjebke od diabetolog. Dopiero wyleczyłam grzybice, a dziś znowu pieczenie. Szczerze mówiąc, odliczam już dni do jakichś bezpieczniejszych tygodni...żeby choć trochę odetchnąć. Twardnienia, jakieś kłucia, pobolewania w pochwie, brzuchu, wzgórku.. mega mnie to stresuje..ale do końca jeszcze sporo czasu. Mam też ciągle dylemat co do dawki clexane. Badam te ddimery, układ krzepnięcia. On zawsze w normie, a ddimery z 550 w miesiąc skończyły na 812. Na razie nie panikuję, ale... na lipcowych mamach na fejsie jedna dziewczyna miała kiepskie przepływy. Zbadali jej białko s i c i były za niskie i w związku z tym dostała clexane 0,6. I ja..durna... stwierdziłam,że zbadam sobie zamiast ddimerów (moja lekarka się nimi zbytnio nie przejmuje,bo norma do 2500) te białka. I dziś odebrałam wynik białka s i mam 28% przy normie od 60. Zapytałam lekarki czy zwiększamy clexane, odpowiedź negatywna. Potem znalazłam artykuł, że białka w ciąży bywają niskie, podobnie przy braniu heparyny. Przed ciąża były w normie. Także chyba niepotrzebnie to badałam, bo tylko sie zdenerwowałam. A jak Twoje samopoczucie @Maciejka78 ? Masz stawiania macicy? Jak szyjka?
Za wszystkie staraczki mocno zaciskam kciuki :* poczytuje Was, choć siedzę w krzaczorach. Nie chce Wam tu zbytnio narzekać :p bo wiem, że macie gorsze problemy i bardzo bym chciała,żeby u każdej z Was się skończyły..
 
@Marthi narazie 0,4 a nie wiem kiedy 0,6 musze dopytac na wizycie ale napewno nie teraz jak juz bedzie potwierdzine ze ciaza tak mi sie wydaje ciagle czegos zapominam sie zapytac.
 
Marthi, ja byłam tylko raz w ciąży i tez miałam serduszko, a Pai mam hetero. Także to chyba nie ma takiej zależności.
I tez licze na to ze właśnie z heparyna krwiaka nie będzie, tak jak go miałam w tej ciąży. Wtedy brałam 90mg acardu czy acesanu (to samo co acard), chyba winie jego właśnie za krwiaka wiec z acardem będę ostrożna, albo wdrożę ten acc optima.. jego chyba dziewczyny brałyście na krwiaki?
 
@Marthi u mnie tak jak u Ciebie zarodek zawsze za mały do wieku ciązy ale raz miałam serce do 13 tyg.
Mam PAI i teraz bralam Clexane kilka dnii po owu juz. 60 odpowiednio do wagi.
Pierwszy raz rozmiar jest zgodny z wiekiem ciązy i uwazam ze to nie przypadek.
@kas90 przy tej mutacji tez brala clexane od owu
Mi genetyk na konsultacji tel pow ze to mało istotna mutacja i to powtorzyłam Malinie a on że bardzo wazna zakrzepowa i na zagniezdzanie dobre.
 
@matylda23 koniecznie odzywaj się częściej i pisz co u Ciebie. To bardzo ważne a forum nie po to żeby słodzić o nie wiadomo czym ale też dzielić się swoimi obawami
Cieszę się że pomino tak wielu przeszkód mała rozwija się dobrze a Ty coraz bliżej szczesliwego finału :)
 
reklama
Do góry