reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
@iveo - PAI vr2 nie badałam, V leiden mam ujemne. Nie wiem jakie jeszcze są te zakrzepowe...
@Marthi ja tylko w drugim poronieniu mialam przeciwciala przeciw beta2 glikoproteinie i tez sie balam, ze dawka 0.4 bedzie za mala a na start wystarczyla tylko potem i tak doszlam do 0.6 jak podskoczyly d-dimery. Moja waga przed ciaza 51 kg w ciazy 7 kg poki co przybylo. Powiem tak moim zdaniem 0.6 nie powinno zaszkodzic wiec ja bym tym torem raczej szla jesli masz zgode gina (ja takiej zgody nie mialam). Opcja nr 2 zaczela od 0.4 i co 3 tyg w ciazy badala wyniki krzepliwosci jak bedzie potrzeba zwiekszysz.
 
@zosiak w sobote jade do novum i po usg decyzja o podejsciu na stymulowanym cyklu. Tylko nie wiem jak to jest z Lewym bo sb go nie ma i czy on podstawie usg wypisze potem leki i wysle recepty poczta? Niestety w tygodniu nie moge jechac mam targi @bertha?

Wiesz co, nie miałam takiej sytuacji. Ja robiłam rzeczywiście usg we wro, ale leki już miałam w domu wykupione. Ale skoro już ci wysyłał poczta to na pewno uda się to tak załatwić.
 
Dziewczyny, Dzieki za Wasze odpowiedzi. Mam dzisiaj szalony dzien, wiec pewnie odniosę sie do wszystkiego jutro. Niemniej - moja gin i tak w systemie bedzie widziała, ze byłam na konsultacji u tego drugiego gina bo to ta sama klinika niestety... mam okropny metlik w głowie.

Odpowiem na reszte jutro, teraz chciałam Wam zostawic tylko te screeny, poniżej...

poczytajcie, ciekawa osoba i podejście, znalazłam tego nanoprotechnologa przypadkiem na Facebooku.

IMG_8293.JPG
IMG_8294.JPG
 

Załączniki

  • IMG_8293.JPG
    IMG_8293.JPG
    290,7 KB · Wyświetleń: 652
  • IMG_8294.JPG
    IMG_8294.JPG
    293,8 KB · Wyświetleń: 660
Dziewczynki byłam dziś w nowej klinice :) Plan jest taki, że teraz się szczepimy i wracamy do gry!
Ten dr przynajmniej akceptuje wszystkie zalecenia Paśnika, kazał przywieźć dokładną rozpiskę co i jak będziemy stosować i tego się będziemy trzymać. Dodatkowo w temacie heparyny (@Marthi) on powiedział, że mocno w nią wierzy (jakieś nowe wyznanie chyba :D :D :D) i będziemy stosować duże dawki. Nie wiem jak duże, bo durna pała nie dopytała, ale raczej na pewno 2 razy dziennie po ampułce. Szczepienia zaczynam w przyszłym tygodniu i kończę 7 czerwca. Mam nadzieję, że i moje cykle durne jakoś się do tego dostosują :laugh2: i nie będę potem musiała długo czekać na @. A odnośnie wskazań do heparyny to u mnie de facto ich nie ma, bo oprócz tego mthfr hetero, które jakoś nie bruździ, bo syntetyki na mnie dobrze działają to wsio pozostałe jest ok (V-Leiden, mutacja protrombiny ujemne, choć pai1, ddimerów i tych innych, o których piszecie nie badałam, bo Paśnik uznał, że jak te są ujemne to nie trzeba). Czytam Was cały czas, ale mało piszę. Pozdrawiam cieplutko i trzymam kciuki za wszystkie :)
@magda1208 mam nadzieję, że u Ciebie juz lepiej :*
 
Dobra, mam chwile dla siebie w wannie to nadrabiam[emoji6]

@burczuś [emoji8][emoji7]

@zosiak - zdrówka! Co do heparyny - przez ile masz brac 0.4 a od kiedy 0.6?

@agatush - przestań;) zreszta fraciparyne chyba dawki sie inaczej liczą troche niz clexane, prawda?

@olaa90 - Kurcze, No moze faktycznie... to tak jak mowia o sterydzie, ze 5mg to placebo.

@marshia - vleiden ujemne ale nie mam zbadanego PAI i vr2, wiec... sama nie wiem. Moze powinnam zbadać to PAI... ale fakt, ze u mnie zawsze zarodki z serduszkiem były wiec tu chyba nie mam problemu...

@Funia90 - Dziekuje kochana, ze napisalas bo pewnie nie było to teraz łatwe[emoji6] Ahh moze faktycznie warto zaczac od 0.4 i wejsc po np 2 tyg na 0,6? Sama nie wiem....

@zosiak - ciekawy temat w sumie z tymi osłonowymi przy sterydzie. Jestem zainteresowana tym. Jakbys sie cos dowiedziała - dawaj znac! [emoji8]

@marshia - ciocia Marthi Ci ten potop przepowiedziała [emoji28] taka zła wiedźma ze mnie [emoji12]

@Porzeczka1234 - w sumie to do gin 1 nie mam teraz po co isc, a ona smsem mi na ten temat nie odpisze na bank... poza tym nie moge sciemniac o innym lekarzu bo ona i tak widzi chyba nawet jego notatki w systemie. To ta sama klinika...

@Maciejka78 - kochana a jakie mutacje masz stwierdzone? No mi ten nowy gin od razu sam z siebie zapropnowal 0.6 i wystawił na to receptę. Pytanie czy tak duzo faktycznie tych ciąż leci na poczatku po heparynie? Ktos tak mowil tu kiedys.

@dzoasia - super ze masz plan!!! Teraz tylko trzymac kciuki nam pozostaje [emoji173]️[emoji173]️[emoji173]️
Kurde widzisz co lekarz to opinia odnoście clexane. Ciekawe jakie dawki miał odnosnie Ciebie na mysli... ja tez nie badałam PAI I VR2... buziaki dla Ciebie. Wszystkiego dobrego! Cieszę sie ze masz w sobie nowe siły!!![emoji8]
 
@dżoasia trzymam kciuki.

@Marthi a co tam pytaj Lubiaczyk i tak widzi w systemie, ze bylas u Breborowicza ja bylam u Zaka i focha nie strzelila ;-) mi powiedziala jak Tobie 0.4. Tylko ze zaznaczyla, ze 0.4 potem aptt i inr i na tej podstawie dawke dobiera. Swoja droga jak ja bralam clexane i robilam d dimery to mialam 500 a jak nie bralam to 300. Hematolog moj tez 0.4. Genetyk sie nie wypowiedzial.
@bertha no mi jeszcze nic nie wysylal. Bede w sobote to ich zapytam.
 
reklama
@Marthi obstawiam, że miał na myśl albo 2x 0,4 albo 0,6 i 0,4 - dopytam na wizycie przed stymulacją. Do tego na pewno intralipidy pójdą w ruch.
@marshia pytałam o wlewy z osocza bogatopłytkowego - stosuje się je w przypadku cienkiego endo albo przy braku implantacji. Stwierdził, że skoro u mnie na 4 transfery było 3 ciąże, to nie ma sensu ich stosować, ale może u Ciebie warto o czymś takim pomyśleć? :eek:
 
Do góry