reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Podejrzewam, ze po ostatnim poronieniu cos jest nie tak i może do owu nie dochodzić. Dlatego jeśli tym razem również nic, to następny cykl chce monitorować.

Ewa LUF to zespół gdzie dochodzi do prawidłowego dojrzewania pęcherzyka jednak nie peka on i nie uwalnia jajeczka.
Tak, lekarza mam. Jestem już pod jego opieką.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Kruszka może to dobry zwiastun... Trzymamy &&&&& :)

Dzięki Wam wszystkim za wsparcie... Jakoś bardzo sie nie stresuje tym wymiarem... Jeszcze urośnie :) ważne ze serducho bije... Tak sie z tego cieszę... W sumie to porażka pierwszy miałam usg przez brzusio na którym było cosik widać :)

Iris właśnie z tymi genetycznymi muszę coś ruszyć... Mam skierowanie od prof. Do szpitala iczpm. Mówił żebym zgłosiła sie tam na początku stycznia.
W opisie jest napisane: do kliniki rozrodczości i terapii płodu celem diagnostyki prenatalnej usg i wykonania amniopunkcję. Wskazania: u ojca dziecka translokacja, RSA w wywiadzie, u matki APA++, zespół APS b2gpi. Nie bardzo wiem co sie pod tym wiec kryje, czy powinnam gdzieś szukać tego usg genetycznego, testu Pappa czy to juz mieści sie w tym skierowaniu ?... Na pewno macie większa wiedzę w tym zakresie.... Pomocy :) no i co z tym terminem, kiedy to ma być robione.... W 12 tygodniu?
 
Mi pani w sonomedice powiedziała, że najlepiej po skończonym 12 tyg czyli że powinno byc 12 tyg i 1 dzień chociażby jeśli chodzi o PAPPA i genetyczne. Ja mam na skierowaniu napisane wskazania: RSA i też będę miała w 99% na NFZ. Dziwi mnie tylko u Ciebie od razu skierowanie na amniopunkcję a nie najpierw na PAPPA i genetyczne... ale zapewne profesor wie co robi, bo u was są większe wskazania.

Ewa u mnie pęcherzyki zawsze były bardzo słabej jakości, niby pięknie rosły, wszystkie wyniki były w normie (oprócz estradiolu, lekko za niski) ale niestety potrafiły nie pęknąć i albo tworzyły się torbiele albo wchłaniały się samoistnie bez uwolnienia jajeczka.
Nawet gdy już pękły, to do ciąży nie dochodziło :( było z nimi coś nie tak. A przy in vitro, nigdy nie udało nam sie dohodować więcej niż jeden dojrzały pęcherzyk nadający się do zapłodnienia, przy dwukrotnie większych dawkach leków niż u innych dziewczyn :(
Lekarz stwierdził, że nie produkuję wartościowych pęcherzyków, poza tym miałam niskie anh, wysokie fsh i tylko jeden jajnik... szanse na posiadanie dziecka malały z dnia na dzień.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry