reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@czarna_mala a ten scopolan to na receptę?
@marshia endo nie musi być mega grube, po owu jeszcze ma kilka dni, żeby podrosnąć - przy ivf transfer się robi jak endo ma min 7mm i są ciąże, więc kciukaski trzymamy cały czas! Ważniejsza od grubości jest receptywność :)
@matylda23 trzymaj się, oby obyło się tylko na strachu!
@burczuś najlepszego dla córci! :*
 
reklama
@matylda23 kochana dawaj na bieżąco znaka co tam. Trzymam kciuki za Ciebie/Was. Wsxystko będzie dobrze-w to nie wątpię!
@JoannaRak szczepienia są -tak na moj chłopski rozum-jak odczulanie. Czyli zebysmy źle nie reagowały na obce komórki w naszym ciele. Te szczepienia są z leukocytow męża lub pullowabe czyli tak czy siak obce. One mają nas przystosować do obcych białek w naszym organizmie. Jesli źle prawię-poprawcie mnie
 
Blastusia 5.dniowa :) nacinaliśmy otoczkę więc może nas zaskoczyć ;) endo w granicach 11-12mm :D testuję za równy tydzień ;) znowu mnie coś tam kuje i podszczypuje :( wzięłam Nospę max już :( Scopolan zostawię na wieczór


Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Ekstra!!!!! Wow! Jakie endo!!! Cud miód!
 
@matylda23 trzymajcie się dziewczynki dzielnie - obie. Oby wszystko szybko i dobrze się skończyło &&.
@dżoasia no to mam nadzieję, ze accofil domaciczny zwiększył przynajmniej tą receptywność :) A wiesz coś na temat estrogenów po owulacji /punkcji ale na cyklach naturalnych? Mój gin twierdzi, ze teraz już nie mogę ich brać, bo nagły wzrost estrogenów teraz byłby nienaturalny. No i ze branie estrogenu te kilka dni do zagnieżdżenia nie spowoduje, ze ono urośnie. On obstawia, ze progesteron podgoni endo.
@Lili81 Ty chyba pytałaś do kogo chodzę na monitoringi. Do mojego kochanego lokalnego gina, który mnie wciąż "toleruje" na szczęście ;)
 
@matylda23 trzymajcie się dziewczynki dzielnie - obie. Oby wszystko szybko i dobrze się skończyło &&.
@dżoasia no to mam nadzieję, ze accofil domaciczny zwiększył przynajmniej tą receptywność :) A wiesz coś na temat estrogenów po owulacji /punkcji ale na cyklach naturalnych? Mój gin twierdzi, ze teraz już nie mogę ich brać, bo nagły wzrost estrogenów teraz byłby nienaturalny. No i ze branie estrogenu te kilka dni do zagnieżdżenia nie spowoduje, ze ono urośnie. On obstawia, ze progesteron podgoni endo.
@Lili81 Ty chyba pytałaś do kogo chodzę na monitoringi. Do mojego kochanego lokalnego gina, który mnie wciąż "toleruje" na szczęście ;)
Progesteron owszem, powinien podgonić. A co masz?
Jeśli chodzi o estrogeny, tooo... Sama nie wiem jak to dokładnie działa, ale może po prostu powiem z czym się spotkałam. Przy IUI moje endo nie powalało, więc pytałam mojej ginki o jakieś ewentualne tabsy (wtedy byłam całkiem zielona jeśli chodzi o wszystko) i mówiła, że można zastosować np estrofem, ale mimo, że po nim endo w obrazie usg bardzo ładnie wygląda, to jednak ma strukturę polipowatą i ona nie zaleca (dodam, że jest naprawdę świetną specjalistką, zwłaszcza jeśli chodzi o zabiegi). A, że mialam tez wcześniej usuwanego polipa więc przy iui ani nie miałam estrogenów, ani się nie upierałam. Przy ivf estrofem dostałam dopiero po punkcji, czyli jakby po owu. Grubości endo już się wtedy z reguły nie mierzy (ostatni raz miałam mierzone na ostatniej wizycie w trakcie stymulacji, więc nie wiem jakiej grubości było w dniu transferu). A potem estrofem stosowałam (stosuję) na cyklach sztucznych przed transferem - i w takich przypadkach estrogeny maja zahamować owulację i cały cykl polega tylko na obserwacji wzrostu endometrium. Jest też cos takiego jak priming estrogenowy, czyli zastosowanie estrogenów w 2 fazie cyklu poprzedzającego stymulację. Taka procedura jest stosowana u pacjentek ze słabą odpowiedzią na sytmulację mimo dużych dawek leków do stymulacji - żeby zwiększyć ilość komórek do pobrania (czy to wpływa tez na jakość - nie wiem, nie pomogę). Więc szczerze mówiąc, jeśli chodzi o estrogeny przy naturalnych staraniach - trochę nie rozumiem jak można je podawać w 1 fazie cyklu, skoro one teoretycznie mają zahamować owu (choć zdarzają się przypadki, że i na tych lekach dziewczynom rosną pęcherzyki). Chyba, że jakieś minimalne dawki mają inne działanie :)
 
U mnie masakra.. od środy boli mnie podbrzusze i mam problemy z wypróżnieniem, wczoraj załatwiałam się 3 razy z trudem. Mimo ze się załatwie, mam dalej uczucie niepelnego wyproznienia. Dziś o 5rano mega bolesne skurcze przy wypróznianiu, potem dwa razy zwymiotowałam i pojechałam na ip. Niby wszystko ok,wysłali mnie na sor. Pojawiło się plamienie po badaniu ginekologicznym. Wyszły mi leukocyty podwyższone do 16.83, ,a we wtorek było 10.9. Pojawiła się biegunka, ból brzucha ciągle sie utrzymuje. U mojej lekarki okazało,się że szyjka się skraca. Ma 3,9cm ,a ciążę zaczynałam z 6cm i te bóle to nie tylko skurcze jelit ale i macicy. Jestem przerażona. Możliwe że to rotawirus,lekarki dziecko chorowało dopiero, ja byłam we wtorek na wizycie. Jutro albo pojutrze do szpitala. Biorę nospe, espumisan, a brzuch non stop boli tak bardzo sie boje...
Kciuki mocno zacisniete!!!! Będzie wszystko dobrze zobaczysz!!!
Pepti miała do tej pory, ale ma ono laktozę i fermentował jej w brzuszku, ale juz objawy skazy na nim zeszły.
Lekarka na razie zabroniła koziego, bo dla niemowlaczków nie jest ponoć wystarczający.


@matylda23, kochana trzymaj się dzielnie:*:*

@agatush, tak ryżową o smaku bananowym. ale kupiłam teraz sam kleik ryżowy i dodam troszkę naturalnego aromatu waniliowego i zobaczymy:)
To zaczeliscie tak samo jak my :-)

Napisane na PRA-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@dżoasia mój gin tez długo się opierał przed czyms dodatkowym (kilka cykli). On twierdzi, ze skoro przy 8 mm zachodzę, to ten 1 mm nie robi dużej różnicy. No i ze duphaston po owu podratuje jeszcze to endo do czasu implantacji.
Ostatecznie przepisał estrofem od 1 do 14 dc 1x1. Także malutka dawka. Czytałam na forach dziś, ze sporo dziewczyn przy niewielkim endo i naturalnych cyklach lub lekko stymulowanych letrozolem bierze podobnie i taka dawka raczej owu nie blokuje. Inna sprawa, ze ta dawka jest tez tak mała, że endo czasem i tak nie rośnie. Niektóre (ale rzadko) dostawały dopiero od 13/14 dc do momentu zagnieżdżenia. No ale doktorek napisał, ze teraz już nie można estrogenów zastosować u mnie.
Bije się z myślami :baffled:. Chcę mieć pewność ze zrobiłam wszystko co mogłam. Ale tez, ze nic nie zepsułam zbytnim kombinowaniem, a sama wiem, ze kombinuję jak koń pod górę :D
 
reklama
@dżoasia mój gin tez długo się opierał przed czyms dodatkowym (kilka cykli). On twierdzi, ze skoro przy 8 mm zachodzę, to ten 1 mm nie robi dużej różnicy. No i ze duphaston po owu podratuje jeszcze to endo do czasu implantacji.
Ostatecznie przepisał estrofem od 1 do 14 dc 1x1. Także malutka dawka. Czytałam na forach dziś, ze sporo dziewczyn przy niewielkim endo i naturalnych cyklach lub lekko stymulowanych letrozolem bierze podobnie i taka dawka raczej owu nie blokuje. Inna sprawa, ze ta dawka jest tez tak mała, że endo czasem i tak nie rośnie. Niektóre (ale rzadko) dostawały dopiero od 13/14 dc do momentu zagnieżdżenia. No ale doktorek napisał, ze teraz już nie można estrogenów zastosować u mnie.
Bije się z myślami :baffled:. Chcę mieć pewność ze zrobiłam wszystko co mogłam. Ale tez, ze nic nie zepsułam zbytnim kombinowaniem, a sama wiem, ze kombinuję jak koń pod górę :D
Chyba kazda z nas tak kombinuje. Powiem ci ze na twoim miejscu chyba zaczelabym lykac 1 tabl tego estro ale po owu, zawsze to jeszcze ok 5dni do zagniezdzania :) tylko jak.bedziesz miala test pozytywny to trzeba powoli schodzic z dawki, moze co 2 dzien czy cos.
 
Do góry