reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@dżoł kochana bardzo poważne decyzje spróbuj swoją komórkę na dawczynię jest czas teraz tak wysoko była najwyżej. Taka moja rada bo może tym razem to była wada genetyczna a immunologię masz opanowaną i tylko potrzebna dobra komórka i sprawny plemniczek.

@Marthi kochana masz gdzieś medicover tam są normy i podają dokładny poziom kwasu? Oni w medicover wysyłają do laboratorium synevo to może tam spróbuj zbadać będziemy wiedziały na czym stoimy i jaki ten poziom właściwie jest
 
reklama
Hej dziewczynki,Destino Ty pisalas o endometrozie?mozesz mi napisac jakie objawy mialas i czy mialas laparoskopie?
Czy jest jeszcze tu ktos kto ma lub mial endometrioze lub podejrzenie jej?
U mnie lekarz ostatnio powiedzial ze zdziwilby sie jakby nie miala tylko jak czytam to raczej problemy w zajsciu a.ja mam poronienia.
A usg nie widac endometriozy tylko wywiad i mozna gdybac poki nie zrobi sie laparoskopii.niedawno mialam histeroskopie i wszystko ok.Jestem w trakcie szczepien i juz nie wiem czy drazyc temat tej endometriozy.
Tyle badan od prawie 3 lat a ostatnio mni taka opinia lekarz zazyl.
Mam regularne cykle i zachodze w ciaze bez problemu i sama juz nie wiem czy isc na laparoskopiekolejne wydluzenie staran...
 
@dżoł co do komórki dawczyni to ciężki kaliber. To zawsze ostateczność, bo jak piszesz, genetycznie dziecko nie będzie Twoje. Podobne może być.... bo możesz wybrac dawczynię podobną.
KD to duży koszt (w invimedzie we wro całość ok 20 tys zł). Badanie zarodków to z kolei koszt tez nastu tys zł.
Trzeba dogłębnie rozważyć powód strat. Jeśli immunologia to i KD nie pomoże. Jeśli słaba komórka to i z pgs i pgd mogą nie wyhodować się zarodki (albo wyhodować i nie nadawać się do tramseru, albo nie zaimplantują się).
Ja sama się bije z myślami, którą drogę wybrac. Choć ten z Invimedu twierdzi, ze ani pgs ani pgd by mi nie radził - bo utopie kasę, jeśli mam faktycznie słabe komórki. In vitro i tak nie zrobi nic więcej s tym względzie niż natura. On każe mi się starać naturalnie na razie, a ostatecznie KD. Tylko co jeśli wg Pasnika moja immunologia na razie nie daje szans na ciaze. I kółko się zamyka.....
@Destino @dżoasia @matylda23 co u Was dziś?
 
@marshia mi sie wydaje że tutaj trzeba trafić na ta dobra komórkę taka walka z wiatrakami trochę...
Znowu komórka dawczyni to też trudna decyzja bo wiadomo co za tym idzie :/ mam nadzieję że uda się z naturalnego w końcu...
@Porzeczka1234 dokładnie , ale łatwiej by mi się bylo starać do skutku gdybym wiedziała ze kariotyp jest ok , wtedy i większe szanse no ale tak jak mówisz nie ma co gdybac tylko czekanie mnie dobija . Jak tam Twoje dzieciątko? Czekam na fotke jak rośnie pięknie ;*


Ja z M u lekarza przewialo go i gorączka rozlozyla do tego szczeka ledwo rusza i tak zawsze coś

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Marthi patrzac po normach w Twoim labie wnioskuje, ze wyniki sa z diagnostyki bo ja mam identyczne normy przy czym ja mialam przekroczone do 23. Zatem ten Twoj wynik wskazuje faktyczna wartosc. Powiem Ci tak moj gin (jedyny jakiego spotkalam, ktory badal poziom homocysteiny) moim przekroczonyn wynikiem foliowego sie nie przejal choc mialam go wiecej niz Ty. Ja zrobilam po swojemu i bralam co drugi dzien ladnie zeszlo do 16 po miesiacu ale jak u Ciebie to nie dziala to chyba tylko zmiana supli przychodzi mi do glowy.
 
macie racje na KD jestem za mloda ale pgs bym chciala zrobic. Zobacze za 2 tyg co wyjdzie w chromatynie. Amarshia idziesz z wynikiem swojego od razu do gina ? ja mam przyjsc dopiero po okresie na posiew ale jestem ciekawa jaki plan bedzie miec gin na mnie i pewnie pojde szybciej.
 
Żeby to wszystko jeszcze tyle nie kosztowało... albo żeby bylo pewne ze się uda : / eh niestety szczęścia kupić sie nie da ...
Codzienne dylematy co robić , jak to będzie...

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Marthi nie martw sie ja mam homocysteine 14! i narazie zadnych suplementow niw biore natomiast zmldyfikowalam troche Twoj styl zycia. Kawe nie pamoetam keidy mialam w ustach i to samo coli. Postawilam troche na wiecej ruchu zobaczymy czy da to efekt.
Za to mam inny problem co jakis czas pojawiaja mi sie since ale nie z powodu cwiczen bo one nie sa jakos mega wyczynowe i to mnie martwi musze znowu zrobic morfologie.
 
reklama
@roxie123 nie wbijaj sobie tak do glowy tych kariotypow. Nawet gdyby wyszly zle to nie musi oznaczac konca. Przyklad dziewczyny z bociana forumowego, ktora dala mi nadzieje jak tez panikowalam. Jej historia to 4 poronienia szykowali sie juz do invitro z badaniem genetycznym zarodkow z uwagi na 4 puste jaja plodowe oraz Translokacje chromosomow VII i XVII u meza a od jakiegos roku maja zdrowa dziewczynke z naturalsa :) Ona ponadto miala PCO i IO i Mutacje MTHFR brala encorton, metyle glukofasz (sorki nie wiem jak to sie pisze) i dieta i wit w tym D + Clexane. Takze oddychaj nie stresuj sie tak Misiu.
@dżoł @marshia Kochane nie zazdroszcze tych dylematow choc ja to wierze w Wasze naturalsy caly czas :*
 
Do góry