reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Pierwsza ciążę - tą zakończoną poronieniem prowadziłam w Łodzi u doktor Bas - Budeckiej. Ale kiedy ciąża obumarla pomógł mi zupełnie inny lekarz bo Pani doktor nie bardzo miała na to chyba czas. Taki całkiem bez renomy i wielkiej sławy. Przeprowadzil mnie przez wszystko a później pomógł dojść co ze mną jest nie tak. No i z nim zostałam. Teraz mamy 18 tc

Asia ja moja ciążę zakończona sukcesem poprowadziła u Pani doktor... I ona jako jedyna wyciągnęła do mnie rękę więc jestem zdziwiona Twoim przypadkiem :-(

Napisane na PRA-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
@Funia90 hm w sumie to takie choroby nie choroby ostatnio osłabienie wiesz , bo dużo wszystkiego na raz było. Poronienie potem święta @ badań dużo i się odbija teraz . Jakoś tak chora to nie jestem żeby mnie położylo jeszcze [emoji4] także dzisiaj M mnie prowokowal a ja mu ze jutro mam badanie i niech się trzyma z daleka haha [emoji23]

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
kochane moje jestem :) obecnie trochę "pochorowalam" bo miałam zapalenie okostnej i bolały mnie zeby od 1 do 8 :/ a do dentystki jechałam o 23.30 żeby przeżyć. Podała mi antybiotyk w piątek i dopiero dziś jest w miarę ok. Mówiła ze przez ta wietrzna pogode to masa ludzi ma problemy z generalnie mówiąc z buzia. Najgorsze bylo jak spuszczala ropę żeby wogole moc podać znieczulenie brrr....

Całuje bardzo mocno, za staraczki nieustannie trzymam kciuki, brzuchatki tule.. może coś mnie kopnie a mamusiom życzę duuuzo siły :D zaś tym ze świeżymi stratami daje światełko nadziei moim przykładem ♡
 
@Nadja_n nie poddawaj się kochana, podziwiam ta siłę do walki, ale w końcu siła jest kobietą <3 trzymam mocno kciuki,żeby Twoja córka się mogła nacieszyć rodzeństwem -bo podczytywalam wcześniejsze posty i widziałam,ze bardzo by chciała. Dam znać co powiedział dr P na to moje amh. Hmm a powiedz mi odczuwasz takie bulgotanie w jajniku? W 1 ciąży miałam torbiel niby zeszła,ale od tamtej pory zdarza mi się,ze czuje właśnie w nim takie bulgotanie / pulsowanie ;/

@Asia2104 rozumiem. To już była wysoka strata ;/ ehh.... trzymam mocno kciuki za kolejne spokojne tygodnie :) <3
Olaa90 dziekuje za wsparcie i Ty tez sie nie poddawaj.Masz 27lat dopiero mozesz miec jeszcze trojke.
U mnie wlasnie jest tak ze tez mialam w ciazach torbiele ale tu w niemczech lekarz mowil ze tak moze byc,potem schodzily.Odczuwam w cyklu czesto ciagniecie i uciska na prawy jajnik(ja w ogole ciagle owulacja ten prawy jajnik)w dodatku w ciazach poronionych zawsze jest ok do 5 tyg a jak juz jest 6 plus to zaczyna mnie bolec prawa strona i dretwieje mi az noga od tego i boli mnie jajnik.za kazdym razem tak mam.mowilam lekarzom nikt nie widzi problemu podobno w ciazy tak moze byc ale ciagle prawa stronamialam histeroskopie i wyszlo w porzadku nic tam nie mam podobno.
A odpowiadajac na Twoje pytanie to czuje czesto prawa strone,ciagniecie,ucisk nie wiem jak to nazwac.
 
Asia ja moja ciążę zakończona sukcesem poprowadziła u Pani doktor... I ona jako jedyna wyciągnęła do mnie rękę więc jestem zdziwiona Twoim przypadkiem :-(

Napisane na PRA-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja też myślę że Pani doktor jest dobrym specjalista. Natomiast dosłownie trafiłam w moment w którym u niej działo się na tyle dużo że nie mogła mnie przeprowadzić. Więc dalej ją oceniam jako dobrego lekarza od "zachodzenia w ciąże,". Jest w tym skuteczna.
 
@Nadja_n Ja też mam zawsze owulacje z prawego jajnika teraz robie monitoringi zeby zobaczyc czy tamten lewy tez owuluje.Moja lekarka mowila, ze to bez znaczenia. Czasami mamy anatomicznie wiekszy jeden jajnik i on jest bardziej aktywny. Kobiety zachodza i donosza ciaze nawet z jednym szczatkowym jajnikiem. Problemem jest raczej jakosc tych komorek jajowych. A one moga byc slabe wlasnie ze wzgledow metabolicznych. Jezeli jest PCO to wazny jest sport, dieta z niskim IG, gluckophage i wspomagacze jak Inofem- mi Jerzak przepisala Miositogyn i kazala brac nawet w ciazy.
Ponizej link, ktory chyba jest w troche temacie, ktory aktualnie poruszamy ;)
Link do: » Autoimmunologiczne podłoże problemów z płodnością
 
@Nadja_n to Ty kochana nie mieszkasz w PLN? I specjalnie przyjeżdżasz do specjalistów? Ja miałam takie ciągnięcia do nogi właśnie przy torbieli i mówił mi gin,ze jak jest torbiel to normalne to jest, nawet wtedy pytałam się koleżanki fizjo co może być przyczyna bólu nogi i ciągnięcia pod kolanem to mówiła,ze jeśli nie przeciazylam(wtedy nie ćwiczyłam) to ma to związek ze sprawami hormonalnymi np właśnie torbielą. Wiec może jak Cię boli to znak,ze torbiel wyłazi w danym cyklu;/

@pixi.nova no świetny artykuł w kupę wszystko zebrane, ale to jest taka czarna magia,ze coś okropnego :D jak mi to wytłumaczysz na chłopski rozum to Cię ozłocę :D a ty jakie masz to amh? :)
 
Ostatnia edycja:
tak, tak mówił i dodatkowo encorton 10mg w cyklu staraniowym, a pozniej 5-6tc cyklosporyna, a od 12 tc schodzić z encortonu- fajny plan, to teoria, a w praktyce, czuje że jajowody są drożne, jak będzie inaczej będzie zdziwiona
właśnie się edukuje co do tej cyklosporyny, jak ona wpływa na hamowanie IL2, doczytałam że to ten equarol dzięks;)
dziewczyny jak się kolejka przedstawia? ajpierw rozpakowuje się nasza destinka? pozniej funia? a kolejnie???
cyklosporyna w 5/6 tyg ciąży??? Dobrze rozumiem? Ile u ciebie wynosi Interkulina2? u mnie ok 450
 
Ostatnia edycja:
Olaa90 napisz mi prosze co Ci powiedzial bo jestem b.ciekawa,mnie zaden lekarz nie powiedzial ze to zle te 5 a nawet 5,3.Zawsze mam pecherzyk dominujacy i owulacje i zachodze w ciaze bardzo szybko.
Sama kombinuje ze moze to za duzo i komorki jajowe slabe mam.
Mam regularne miesiaczki,ale np w piersiach mam cysty.ale nie wiem czy to ma zwiazek.
z tego co wiem takie wysokie AMH mają dziewczyn z PCOS, tak ma moja koleżanka i tak jej powiedział lekarz
 
reklama
@olaa90 Amh 4,3 mam 30 lat. Kazde amh powyzej 3,5 generalnie wskazuje na PCO zwlaszcza im wiecej mamy lat.. Zbyt male jest zle ale zbyt duze rowniez..Krzywe mam ok i nie mam IO
Taa artykul bardzo fajny, mysle, ze warto poznac mechanizmy wlasnej fizjologii aby miec swiadomosc leczenia jednak trudnocos tlumaczyc bez odniesienia do konkretnych wynikow ;)
 
Do góry