reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
Witam się :**
Dziękuję za zainteresowanie , u mnie ogólnie ok :) wróciliśmy późno i od razu poszłam spać , ale nad ranem obudziłam się dalej z nieznośnym bólem , kręciłam się wzięłam ibum i w końcu zasnęłam pospałam do 10 , zjadłam śniadanie i leże , mam nadzieje , że jutro będzie lepiej , bo fizycznie nie ma źle oprócz tego , że mnie połamało i słaba jestem :)

Już Wam zdaje relacje :)
Więc tak dojechaliśmy , nie czekaliśmy długo może z 15 minut . Pierwsze wrażenie , bardzo miły człowiek , nie buczy jaki on to jest madry , jak się coś mówi do niego to nie patrzy na Ciebie co ty chcesz wgl . Bardzo taki hm widać z powołaniem , no i widać wiedze ma :) fajny !
Dałam mu cały plik wszystkiego , wklepał wszystko w komputer i uznał te badania , mówił , że nie ma sensu ich powtarzać w moim przypadku . Potłumaczył troche czemu tak się dzieje , nie zrozumiałam do końca wszystkiego o czym mówił , bo czasami szybko mówi i ciężko ogarnąć hehe ale wiem , że byłam źle leczona ...
Powiedział , że wgl nie powinnam dostawać żadnego clostylbegytu , bo on jeszcze bardziej przyczynia się do poronień , raczej by dawał lamette czy cos takiego , bo znowu ten ma jakas tam substancje co pomaga . Ogólnie nie mówiliśmy dużo o leczeniu , bo musimy mieć wyniki wiadomo , ale z każdą ciążą jestem coraz bardziej agresywna :/ az sie boje tych badań ... pewnie wszystko skopane
Mówił o kariotypach ... bo powiedziałam , że mamy na czerwiec dopiero to powiedział , że on nie wie czemu takie terminy ze to chore jest czekac po 3-6miesiecy na badanie ale z tym nic nie zrobimy . Powiedział ze jak damy rade finansowo to mozemy zrobic , ale nie koniecznie jak idziemy w czerwcu bo z 15tys kobiet rocznie co ma to tylko moze 10 par ma skopane kariotypy więc powiedział lepiej na razie te badania zrobić które dał .
Nie badał mnie , powiedział , że nie chce mnie krępować skoro poronienie się zaczęło . Ja mówie , że zawsze mi mówili , że to jak spóźniony okres , a on , że żaden okres tylko poronienie ... a przy miesiączce mam zrobić badania hormonów . Badania mogę robić od razu , bo takie dawki leków jak ja miałam to za 2 tyg śladu nie będzie . 14go jedziemy do Prokocimia .
Więc tak mam zrobić :
aktywność komórek nk
allo-mlr
test cytotokstyczny
kir
mutacja protrombiny 20210
---------------------------------------------------------------------
2-3 dc
FSH
LH
SHBG
testosteron
prolaktyna test
KWAS FOLIOWY - ale ten juz zrobiłam przedwczoraj takze moze byc
pc. p. plemnikom / antygenom łożyska / jajnika
AMH
-------------------------------------------------------------------------
Kiedy chce :
krzywa cukrowa i insulinowa po 1h i po 2h

I w zasadzie na razie to wszystko , bo reszte miałam porobione .
W piątek też sobie robiłam B12 i tarczycowe powtarzałam w razie W , ale mówił , że jak mam TSH w normie to dzidzia tego nie odczuwa , ze coś nie halo z tarczycą , po prostu więcej jodu wtedy i tyle .

Wniosek taki , że agresor ze mnie xD M to się tylko śmieje ze mnie , że agresywna jestem ... no ale musi mnie jakoś poecieszyc dobre i żartem :) byliśmy razem posłuchał wszysto , stwierdził ze gość mądrze opowiada :) wiadomo po badaniach dopiero będzie dyskusja co dalej .
Podejrzewam , że wesoło nie będzie ... ale mówił lekarz , że młoda jestem i damy rade...oby , bo ja jestem troche przerażona tym wszystkim , a bardzo chciałabym zajść naturalnie...
Ps. tylko 100zł za wizyte zapłaciłam :O


@marshia dużo zdrowia dla mamy , niech wszystko przebiegnie prawidłowo , poradzicie sobie , będzie dobrze ;* bardzo mi przyro , że musicie przez to przechodzić :< z tą torbielką to może skonsultuj z innym ginem też mi sie wydaje , że pasowałoby progesteronem ją potraktować tak samo cykl żeby się unormował :)
@Ilis91 czekam na wieści z wizyty :))
@pixi.nova a Ty teraz jaki etap , bo się pogubiłam troszke ? jakie leczenie masz zalecone ? :)
@marzycielka81 cytotec mi zupełnie nie potrzebny ja w piątek wieczorem zaczęłam plamić i się do rana rozkręciło . I dziękuje za życzenia :*
@bertha liczę , że zakropkowałaś na świeta :*** &&& @mickey* i Ty tez :)
@Porzeczka1234 sorki , że Was tutaj tyle trzymałam , ale taka osłabiona jestem , że nie mogłam się zebrać ;**
@kas90 @Porzeczka1234 mam nadzieje ze dziewczynki szybko z tego wyrosną ;** bidulki ;*
@magda1208 wszystkiego dobrego dla Ciebie kochana :**
@olaa90 nie prorokuj tu ;p będzie wszystko dobrze ! :)
Roxie cieszę się że plan jest :-) i że taka owocna wizyta.
@Ilis91 kciuki za wizyte. , @olaa90tez u dr P moglyscie sie zgadac i dac sobie znaki rozpoznawcze jakies mietowe paznokcie czy cos:D:Dcos.

@roxie123 ja prowadzilam ciaze u dr Chwiej ale to juz calkiem nie twoje rejony.

Wczoraj wzielam zastrxyk dzis juz moj brzuch ma wolne od wklucia. Jutro 7 mam byc na oddziale. Starszy brat ciuchy do czwartku ma poprasowane i sparowane koszulki plus podnie, mam nadzieje ze ze skarpetami i majtkami dadza sobie rade.

Kazdą modląca sie prosze wspomnijcie o mamie @marshia ,ale o mnie tez nie zapomnijscie zebym przezyla i dziecko bylo zdrowe.:baffled:
Mocno ściskam kciuki za Ciebie i Milenkę i za szczęśliwe rozwiązanie :-)
Witam się niedzielnie ♡
@mickey* @bertha co do tej opryszczki to potwierdzę słowa @anetkruczek i oby miała rację :)
@roxie123 ty wiesz ze się ciesze z udanej wizyty ;)
@Porzeczka1234 mi Wiktor tez ulewal i tym się nie przejmuj :)
@kas90 no to imprezka za pasem ;)
@marshia pamiętamy o was
@agatush jak ty czuwasz nam mamuśkami :*

Niestety @nafoczka nie odwiedzi @bea25ta bo się boję ze każe mi lewatywe zrobić bo to pieron jest ;) mężowi zrobi :) a tak poważnie to chora nie pójdę :/
Oj tam :-) staram się tylko podpowiedzieć jeśli coś mogę pomóc :-*

Zdrówka dla Was :-* i miłego oczekiwania na Mikołaja :-)

@Funia90 Kochana.... Zastanów się nad tymi oknami... Ja nie chcę Cię straszyć, ale znam bardzo niefajna historie kobiety w bardzo zaawansowanej ciąży która myła okna... Też się świetnie czuła, ale nie skończyło się to dobrze. Odpuść Niunia sobie i Asience :-*

Napisane na PRA-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@nafoczka dziś mała płacze a ja do niej mówię , że jak nie będzie grzeczna to Mikołaj do niej nie przyjdzie. Zdjęcie piekne!!!

@roxie123 ja jestem dumna z Ciebie że pojechałaś do lekarza tyle tu naszego gadania było :p wierzę , że P Ci pomoże i następne święta będą w trójkę

@Ilis91 jejku alwme się denerwowałam a ona nie pisze lanie potrzebne

@agatush popieram z oknami też znam taką historię sama czułam się dobrze ale siostra mi pomyła okna. Kochana ile dziecko powinno robić kupek dziennie? @kas90 ile twoja robi?

@Funia90 najwyżej okna będą brudne ot tyle
 
Ostatnia edycja:
@pixi.nova gdy tu trafilam otrzymalam wiele wsparcia. Czekalam na poronienie, wiec czytalam od poczatku. Duzo sie nauczylam z tych histori. Dziewczyny byly bardzo zdeterminowane. Od poczatku nazwiska typu Maliny, Pasnika, czy Jerzak sie przewijaly. Potem dolaczyl Przybycien. To kopalnia wiedzy i nie ma znaczenia od ktorej strony zaczynasz czytac. Jak sama widzisz myslalam, ze sie nie uda...cuda...tu jest ich wiele. A historie co jedna to lepsza. Sa niesamowite, pelne wytrwalosci i zawzietosci. To dobre i potrzebne cechy w naszej drodze. Trzeba miec nadzieje i przec do przodu.

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@roxie123 zleci szybko jak już zaczełaś to będzie determinacja aby przeć do przodu i oby zielone światło a później bzykanko, niunio mały, serduszko itd trzymam kciuki
Dziękuję za wsparcie ♡♡♡



@Destino prawda ! W grupie siła... gdyby nie forum nie było by wiedzy polecanych lekarzy i małych cudów ♡

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Destino Jak sobie pomyśle, że jestem z Wami od maja.. nie wiem kiedy to w ogóle zleciało.
Też przyszłam do was po drugim poronieniu. Dałyście mi tyle wiary. Jednak nie posłuchałam mojej intuicji.. oj za wiele razy. Teraz powoli dojrzewam do tego, że musimy podejmować trudne decyzje. Jak to kiedyś powiedziała @Maciejka78 nie zawsze te, na które chciałyśmy się zgodzić wcześniej.
Ciesze się, że u Was tak cudownie się potoczyła ciąża trudna ale piękna.. dałaś nam wszystkim dowód, że nigdy nie wolno się poddawać pomimo tego co mówią lekarze!
@Ilis91 Bardzo się cieszę! Teraz musi być z górki!!
 
@nafoczka dziś mała płacze a ja do niej mówię , że jak nie będzie grzeczna to Mikołaj do niej nie przyjdzie. Zdjęcie piekne!!!

@roxie123 ja jestem dumna z Ciebie że pojechałaś do lekarza tyle tu naszego gadania było [emoji14] wierzę , że P Ci pomoże i następne święta będą w trójkę

@Ilis91 jejku alwme się denerwowałam a ona nie pisze lanie potrzebne

@agatush popieram z oknami też znam taką historię sama czułam się dobrze ale siostra mi pomyła okna. Kochana ile dziecko powinno robić kupek dziennie? @kas90 ile twoja robi?

@Funia90 najwyżej okna będą brudne ot tyle
Porzeczka mnie mówili tak - do 6 tygodnia życia conajmniej 3-4 dziennie, później to się bardziej personalizuje i zależy od dziecka. Na mleku mamy może być tak że nawet raz na tydzień i nie jest to nic niepokojącego pod warunkiem ze: dziecko dobrze przybiera, nie męczy się podczas robienia kupy.

A z praktyki powiem tak : do ok 7 tygodnia moja Michaśka miała kupę w pampku przy każdym przrwijaniu. Później robiła mi 1-2 dziennie. Teraz (a w środę kończymy 12 tygodni) potrafi mi zrobić raz na 4 dni. Jak widzę że się ewidentnie męczy, płacze i jest niespokojna i wiem że już trochę czasu od ostatniej kupy minęło, wkładam jej czopek glicerynowy [emoji8]

Napisane na PRA-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry