reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

kaira u nas był Enfamil, wtedy wszyscy go polecali ze względu na skład, ale przez te lata dużo się pewnie nowości pojawiło na rynku. Jak masz możliwość to warto umówić się do doradcy laktacyjnego i zawalczyć o laktację, może mała ma jakiś problem z ssaniem i nie pobudza odpowiednio piersi do produkcji pokarmu - u nas tak było. Czasem doradca laktacyjny może zalecić wizytę u logopedy specjalizującego się w problemach z ssaniem u niemowląt, wiele dzieciaczków nie ssie prawidłowo. Warto zawalczyć - z cyca to z cyca, najlepsze, zawsze pod ręką i o odpowiedniej temperaturze i za darmo. Z butlami zawsze problem - wyparzanie, sterylizowanie, podgrzewanie, trza wszędzie z sobą nosić, a niektóre dzieci jak raz spróbują butli to już wcale piersi nie chcą.
 
reklama
Ewa w takim razie faktycznie zostaje Ci jeszcze próba z encortonem.. a może jakieś p/ciała uaktywniają się u Ciebie tylko w ciąży, a poza nią jest ok? Tak często się zdarza.. nie koniecznie ANA są odpowiedzialne..
 
Felicja ja od 3 miesiecy daje butla ciagne laktatorem wiec mnie to nie rusza ze starsza bylo to samo. Poprostu nie daje rady naciagnac wczoraj jeszcze reczbymi odciagala godzina i 200 jeszcze tydzien tenu robilam to w max 15 minut.Po dlugich ogledzinach hipp wygrał.
Dopoki leci z cyca i nazbieram nie otwieram puszki ale jest na czarna godz w szafie.
 
Dlatego ja nie mówię kategorycznie nie - zobaczymy co przyniesie najbliższa przyszłość. Każdy lekarz z którym rozmawiam twierdzi, żeby się nie zagłębiać nawet w temat szczepień, bo nie ma żadnej pracy naukowej potwierdzającej ich działanie, a mogą poważnie zaszkodzić. I wbrew temu wszystkiemu moja fryzjerka po szczepieniach urodziła córeczkę, lekarze nie dawali jej szans na dziecko. Jeśli się wykorzysta wszystkie pozostałe drogi, to co zostaje? Pogodzenie się? Ja mimo wszystko próbowałabym wtedy wszystkiego.
 
Kaira - to się umordujesz z tym laktatorem. Ja swojego karmiłam bebilonem comfort od samego początku. Laktacja zanikła mi od razu po cc w narkozie. U nas w miarę się sprawdziło. Nie miałam do czynienia z innymi mleczkami mm. Teraz w dobie internetu można swój wybór "skonsultować". Trzymam kciuki aby Liwce posmakowało i służyło na brzuszek.

Felicia
- bardzo Ci dziękuję za skondensowane informacje. Zaopatrzę się w metylowany, znalazłam na allegro taki 1 mg. A tę 15mg sobie łyknę raz na tydzień.

Ewa
- a robiłaś jakieś przeciwciała oprócz ANA. Może clexan był w zbyt małej dawce. Przepraszam, że pytam a pewnie pisałaś - na co dostałaś clexan?
 
magdaCH - tak, robiłam antykardiolipinowe, antykoagulant tocznia, przeciw beta2glikoproteinie, anty tpo, anty tg, przeciw fosfatydyloholinie, fosfatydyloizytolowi, protrombinie, antygenom łożyska, no i ANA1, ANA2, mthfr w obu mutacjach. Mogłabym zrobić jeszcze czynnik v leiden ale gdyby przyczyną było to jedno ktorego nie zbadalam, to i tak clexane powinno pomoc. Na pewno jest ich kilkanaście razy tyle, ale chyba wszystkie nie sposób zrobić. Nic nie wyszło kompletnie, nawet się nie zbliżam do granic normy, żeby było się czego uchwycić. Oprócz tego oczywiscie milion czynnikow infekcyjnych, od tego zaczelam po pierwszym poronieniu. Nawet męża przebadałam na obecnosc bakterii i grzybów, bo a nuż.
Clexane i acard dostałam szczerze mówiąc.... na nic, Była to ciąża obumarła i to na przełomie immunologiczno-genetycznym (9-10 tc), kiedy łożysko przejmuje pracę i było podejrzenie, że to może mieć związek. Brałam je czysto profilaktycznie, dawka była także profilaktyczna - 0,4.
Gin zaleciła mi teraz branie acardu przez caly miesiac, ale wyczytalam ze hamuje pekanie pecherzykow wiec biore po owulacji. Na wlasna reke biore femibion i omega 3 1000 mg bo podobno też poprawia przeplywy wewnatrzmaciczne, o czym wcześniej nie wiedziałam. Nic więcej nie wiem, szukam na razie lekarza który się jakoś odniesie do tych ANA, bo czegoś muszę się trzymać.
 
Ewa- ja brałam acard rok przed udanym ivf i mimo PCO nigdy nie miałam problemów z niepękającemi pęcherzykami. Acard zalecają stosować ok 3 miesiące przed staraniami. Co do Przbycienia to przyjmuje on też prywatniemwmTarnowie jeśli nie pasuje Ci żeby po wizycie u Janeczko iść do Przybycienia. Ja Ci powiem, że to jest tak wyrozumiały lekarz, że nie powinien robić problemu. Powiedz, że koleżanka Ci go poleciła i chciałaś jeszcze skonsultować u nieomswoje wyniki. Jeśli chodzi o badania to ja bym zroiła na Twoim miejscu jeszcze przeciwciała przeciwłożyskowe. No i przy ANA nie szczepiłabym się.

Kaira dzięki. Odebrałam maila ale nie miałam weny wchodzić na nowe forum. Dzisiaj znowu byłam w szpitalu, tym razem u swojej lekarki i spędziłem znowu 3 godziny i jestem naprawdę mega zmęczona:(

Wogóle to byłam dzisiaj u teściów i okazało się, że chrzestny męża przywiozła od swojej córki kilka worów ciuchów. Mam tak dużo że dla pułku by starczyło. Muszę to ogarnąć także Aditko na razie się wstrzymam z zakupami bo nawet nie wiem co mam a czego mi brakuje:(

Alokin- mam już receptę na utrogestan. Rozmaiwałam z mężem i żeby Cię nie kłopotać to postaram się sama podjechać do Cieszyna. Jakby mi się nie udało to najwyżej dam znać. Dziękę Ci Kochana za chęć niesienia pomocy. Jesteś wielka.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny jest to grupa zamknieta i wysylam zaproszenia wiec spawdzajcie swoej priv
Bo ja to robie jakbdostaje sie do kompa w wolnej chwili wiec to pomalu idzie :)
Dlamnie to czarna magia co piszecie i w polowie u siebie tego niediagnozowalam i nie mam.pojecia co to mrl itp
Ana mialam raz dodatnie raz ujemne i bylam bez encortonu.
Jestescie mega mega wielkie !!!!!
 
reklama
Do góry