reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Ewa - z tego co pisał felicia, a ona jest bardzo zorientowana w tym temacie:-D to :
- kwas foliowy metylowany 2 mg
- witamina b 12 metylowana 5000 ug
- witamina b nie metylowana b6 50 mg - bierze się 3 x dziennie
mi mi - przepływy miałam badane po 3 miesiącach od poronienia. Nie zawracaj sobie tym głowy, Twoje na pewno są w porządku i masz pięknie rozwijającą się ciążę.
 
reklama
Dziewczyny, trochę się podłamałam...odebrałam dziś wynik mutacji, i "nie wykryto". Trochę liczyłam a to, że w tkwi problem, a tu zonk!
Teraz to już naprawdę nie mam pojęcia co robić.........Wychodzi na to, że poza niedoborem wit. D3, MLR =0, nieco podwyzszonym przepływami w tetnicach i 12 przecherzykach na kazdym z jajników nie mam nic...
Co robić dalej? ;/
O ile dobrze pamiętam, to Któraś z Was jedzie w czwartek do Jerzak, dajcie znac co madrego wymysli ;)

Mi mi
ale Ci ładnie betka przyrasta;)))


Pozdrawiam wszystkie :)
 
Alokin- zbliżał mi się termin wizyty. Poza tym chciałam żeby sprawdziła co z tą infekcją. Masakra jak mnie wyczyściła to myślałam, że urodzę.

Misiejku- wymazu nie robiła, dostałam pimafucin już na tej IP w Brzesku więc zrobię wymaz po przeleczeniu bo w trakcie to już bez sensu. Poza tym lekarka twierdzi, że te moje problemy jelitowe mogą wywołać przedwczesny poród:( niestety brzuch mi się tak nadyma przez te gazy, że może to wywołać skurcze. Kazała mi brać magnez i relanium i zrobić test na nietolerancję pokarmową. Nie wiem jeszcze co to...

Ewa- jeśli dobrze pamiętam to chyba Enya ma przeciwciała przeciwłożyskowe. Wiem też, że leczą je też szczepieniami. Co do NK to ja podobnie jak Misiejek uważam, że warto je sprawdzić bo jeśli miałabyś jakiś podwyższony poziom tfu, tfu to należałoby je obniżyć przed ciążą. Ich obniżenie czasem trwa i podanie encortonu za późno nie wystarczy.

Mimi-przepływy będą Ci badać w ciąży podczas usg. Potem to już ważne są przepływy przez pępowinę.

Do immunologa już dawno nie chodzę. U Jerzak byłam ostatnio w listopadzie jakoś. Co do gina to generalnie przepisuje mi on leki te które klinika mi przepisała...Ja mu sugeruję jakie badania chcę zrobić i dostaje skierowanie ale szczerze to nie wiem jak z jego kompetencjami:) mówi, że jestem jego najtrudniejszym przypadkiem i jest bardziej wystraszony niż ja... Lepiej już z tą lekarką ze szpitala ale specjalnie to nie jest szpecem z dziedziny immunologi:) ale za to jest raczej dobrym położnikiem...
 
Ostatnia edycja:
magdaCH wielkie dzięki za wyjaśnienie.
zula_5 masz rację, nie pomyślałam o tym, że być może trzeba zacząć działać wcześniej. Chociaż akurat szczepienia przy ANA podobno odpadają, to może jakby co można zbić inaczej, tak czy inaczej zbadam te NK. Czy gdzieś oprócz Prokocimia a Krk je robią?
apolinka doskonale Cię rozumiem, też zawsze liczę, że coś znajdę, bo najgorzej to jak się nie ma "do czego przyczepić". Ale u Ciebie chyba nie jest aż tak źle, widzę że jednak coś w badaniach ci wyszło. Mnie akurat ta mutacja w ogóle nie cieszy, chyba same ANA byłyby łatwiejsze do ogarnięcia, ale cieszę się, że jeśli już wyszło to teraz, a nie po kolejnej stracie.
 
Witajcie Dziewczyny!!

Znowu długo mnie tu nie było ale byłam poza domem cały miesiąc,mam nadzieję,że u Was wszystko w porządku.............

.....ja odebrałam wyniki badań genetycznych,kariptyp mamy ok,ale ja mam mutację C677T w genie MTHFR heterozygota
poza tym resztę badań miałam ok.

I teraz pytanko:-p bo po większą dawkę kwasika pójdę dopiero za kilka dni a mam zwykły 0,5 mg w domu (duży zapas) czy mogę go skończyć np.po 10 tabletek codziennie?? to będzie chyba to samo co?? ...i czy wtaminkę B12 w normalnej dawce??

A czy z tą mutacją bierzecie cały czas kwas foliowy i wit.B czy tylko przed planowaną ciążą i w czasie jej trwania??

Pozdrawiam Was serdecznie:-)
 
Ania mam tą samą mutację, też heterozygotyczną. Dowiedziałam się o nie kilka mies przed obecną ciążą i od tamtego czasu biorę kw.foliowy 5mg i femibion. Po ciąży planuję brać kwas od czasu do czasu i acard 1-2x w tyg:)
 
Alokin- tam wylądowałam bo byłam nad jeziorem Rożnowskim:)

Dziewczyny jak myślicie jak APTT mam 24 przy normie od 26 a Fibrynogen 4,6 przy normie do 3,5 to powód do zmartwień czytaj zwiększenia heparyny:)

Ewa- ja jestem ze śląska ale wiem, że mutację robi diagnostyki ale nie ma tego jako samodzielne badanie tylko znajduje się to w jakimś panelu... Musisz poszukać sobie na stronie bo przewertowałam ulubione ale nie mam:(
 
reklama
ewa ja bylam w Krakowie na olszanskiej i tam robiłam badanie MTHFR tak to się nazywa wyszly mi obydwie mutacje w tym badaniu heterozygota... jeśli ci chodzi o to badanie ... Ty idz do tego PRZYBYCIENIA on tez cie na pewno powysyla na badania przecież w ciaze zachodzisz może on będzie miał jakiś inny pomysl... a poza tym to spróbuj na ty STERYDZIE tak jak mowilas popros go na pewno cie zrozumie tym bardziej ze nigdy na nim nie bylas wiec warto sprobowac zanim powydajesz mnóstwo kasy na badania...

co do mutacji to nie wiem czy ja bym się przyczepiala bo u mnie w rodzinie ktoś ja musi mieć a dzieci wszyscy maja a ja w ciaze zajść nie mogłam...

dziewczyny dziś 14DPT BETA 1693 chyba ok... 12DPT miałam 650... a jak to jest z tym przyrostem to się podwaja co dwa dni czy codzien przyrasta o iles tam, bo tego nie kumam

zula wlasnie mi chodzi na kumatym lekarzu żeby wiedział kiedy mi badania porobić na krzepliwość co do tego acardu i clexany... wiec szukam dlatego ciebie się pytałam gdzie chodzisz...
 
Ostatnia edycja:
Do góry