reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Misiejku ja miałam takie same obawy ok 15tyg i kupiłam sobie testy ph w rossmanie (ok 14zł za 2szt) co prawda one są przeznaczone do wykrywania ewentualnych infekcji ale mają zakres ph 4-7 (wody mają ok7, a pochwa prawidłowo 4-4,2 więc jak idzie w kierunku zasadowego to coś jest na rzeczy , a jak jest żółciutko to jest ok:).
 
reklama
No właśnie wczoraj latałam za tymi testami, w aptekach nawet nie wiedzieli o czym mówie:-(, chyba zamówie przez neta, zawsze dobrze mieć pod ręką.
a poki co kupi te co Karola mówi;-), w sumie dobra sprawa, od razu się dowiem czy jakiejś infekcji nie ma.

a Dziewczynki tak przy okazji, jak to jest z tym wyczuwaniem ruchów w pierwszej ciaży.. u mnie to 20 tydz , a jakos tak niemrawo,
coś czasami "plumknie" ale tak wyczuwam tylko kilka razy dziennie..
Na początku sa aż tak sporadyczne ?
jak i kiedy się u Was zaczęło :) ?
 
Od około 18 tyg czułam to pukanie ale tylko jak leżałam, najbardziej wieczorem:) Z czasem będziesz je czuć częściej. A te testy są naprawdę ok i mój gin mówił , że zupełnie wystarczą (zwłaszcza, że ja robiłam je co najmniej 2x w tyg:)
 
A co ja mam powiedzieć dziewczyny jak po każdej wizycie u ginka kiedy mi badają pessar chlusta ze mnie wodnisty śluz?? Tak jest przy pessarze że zwiększa się wydzielina. Do tego stosuję luteinę i te globulki dopochwowe. Łażę cały czas z wkładkami....Zwariowałabym jakbym cały czas podejrzewała wody płodowe...Mnie uspokaja jak mówią że nie ma rozwarcia wewnętrznego bo wtedy wody się nie mają jak sączyć i nie ma takiego zagrożenia zakażenia bakteryjnego:) Ja już teraz wierzę że będzie dobrze, a jak już w 30tc mała dostanie sterydy na płucka to będę naprawdę spokojna:-)

Misiejku mówiłam Ci teraz już nie ma sensu badanie immunologi ale dobrze że Cię lekarz uspokoił - oj Ty panikarko nasza:-)

Meliskaa
u mnie Basia w 13t3d miała NT-1,7 więc podobnie jak u Ciebie, fakt że sam test Pappa wyszedł mi dobrze bo ja miałam 1:9503 ale tak jak mówię- zrobiłam go bo miałam w pakiecie na NFZ. Raczej tak dla siebie chyba bym nie zrobiła skoro USG jest w porządku. A w jakim jesteś wieku bo to też ma znaczenie??
 
Karola 2014 a jesli mozna wiedziec u jakiego prof z łodzi bylas?
Kaira chyba nie zrozumialam do konca w 8 ciazy clexane i acard ale od czy do 14 tyg?a w badaniach co Ci nie tak wychodzilo, przxypomnij prosze bo juz nie chce mi sie grzebac wstecz.
Meliska a Ty wkoncu bierzesz i gluco i encorton?
Gratulacje dla zaciazonych a gdzie reszta dziewczyn?
 
Jestem i ja;)
U mnie po staremu, ogólnie ok, teraz jestem w 29 tyg (dokładnie 28t4d). Moja Mała dwa tygodnie temu dokładnie w 26t3d ważyła już 1032g więc kawał kobitki już z niej:) ciekawe ile jest teraz.. moja wizyta za niecałe dwa tyg to zobaczę ile przybrała w miesiąc. Już nie mogę się doczekać końcówki, żeby już chociaż 34 tydzień był.. póki co Mała jest w położeniu miednicowym i ani myśli zmienić pozycji, więc usłyszałam od gina że jak narazie czeka mnie cesarka, ale to się jeszcze może zmienić. Poza tym zauważyłam że malutka nie lubi upałów, jest wtedy bardziej ospała i mniej skłonna do kopniaków. Zaczęliśmy już kompletować wyprawkę, część rzeczy mam po bratanku, pierwsze śpioszki, wanienkę, przewijak, łóżeczko, resztę kupujemy, zamówiłam na allegro piękny komplet pościeli do łóżeczka i wózka, 17 elementów, 310 zł z przesyłką ale nie żałuję bo komplecik jest cudny, zaczynam też kompletować torbę do szpitala, mam prawie wszystko, przezorny zawsze ubezpieczony;) A jak u Was z wyprawkami i torbami??
Jutro wyjeżdżamy z M na tygodniowy wypoczynek ale że to trzeci trymestr to niedaleko, mamy pod miastem śliczną miejscowość wypoczynkową wśród lasów i jezior, więc mam zamiar porządnie się dotlenić:)
 
Neli widzę, że my dokładnie tak samo:) Nasz maluszek w 26tyg2dni 1027g, obecnie 28tyg5d (wizyta w poniedziałek). Też mamy położenie miednicowe (ale i tak raczej wolimy cesarkę). No i z tą ruchliwością identycznie:) My będziemy mieć chłopca- może kiedyś się poznają;)
Wyprawkę kompletuję bardzo powoli, już wiem gdzie i co kupić- zaczynam od sierpnia:)

Zazdroszczę urlopu- ja nadal mam obsesję szyjki więc trzeba czy nie głównie leżę.... jeszcze 10tyg (mam nadzieję) wytrzymam:)
 
Karola, może rzeczywiście kiedyś się poznają i dowiedzą się że ich mamy poznały się na forum;)
Ten nasz urlop to taka namiastka, bo co roku jeździliśmy nad morze, w zeszłym roku była Chorwacja, ale teraz nie odważyłabym się na dalszą wyprawę, nad nasze morze mamy około 800 km więc kawał drogi, bliżej w góry, bo tylko 1-3 godzin jazdy w zależności od miejsca, ale góry też nie są wskazane w ciąży więc będziemy tylko około 20 km od miasta, w razie czego zawsze można szybko wrócić. Mam zamiar wylegiwać się na leżaczku, robić krótkie spacery i dotleniać siebie i Malutką, bo tylko siedzę ciągle w domu, a jak gdzieś wychodzimy to wszędzie autem..
 
joanna clexaneocexae całą ciąże acard od 14 do 32 tyg. zespół antyfosf.hashimoto, pcos, zespoł metaboliczny,polekowe toksyczne zapal wątroby,niedoczynnosc tarczycy, a na koncówce doszło mi nadcisnienie i cc
 
reklama
Dziewczyny to Wasze dzieciaczki duże:) Moja Basieńka tak jak pisałam w 26tc ważyła mniej więcej 870 gram na szczęście cały czas w położeniu główkowym i mam nadzieję że tak zostanie. Ja z wyprawką tak średnio stoję...Mam przewijak, wózki i foteliki jeszcze po Ali a mam dostać kolejny, cały zestaw butelek Tommee Tipie, laktator, kocyki,materacyk, pościel do łóżeczka (samego łóżeczka nie mam), wanienkę, nakładki do karmienia....A po ciuszki po Ali jadę jutro do koleżanki:) Takie rzeczy jak podgrzewacze do butelek itd dostanę od siostry męża. Pozostaje mi kupienie łóżeczka, ręczniczków, pieluszek, podkładów i dla mnie wyprawki higienicznej do szpitala. Kupiłam już sobie koszulę i piżamę do karmienia:)

Ale jest kiepsko z kasą bo muszę mieć pieniądze na notariusza (w poniedziałek podpisuję akt notarialny) a nie wiem ile to będzie więc ściskam kasiorę. Odkładam więc resztę zakupów na kolejny miesiąc. Ja wyprawkę i torbę chcę mieć skompletowaną do końca sierpnia;-)

Mam trochę wyrzuty sumienia bo dzisiaj naszło mnie na zalewajkę z grzybami które jak wiadomo są ciężkostrawne. Nie powinny zaszkodzić dziecku ale i tak jakoś tak mam obawy i myślę że już do końca ciąży takowych nie zjem:baffled:
 
Ostatnia edycja:
Do góry