reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@nafoczka a Ty bralas ckleksan całą ciążę?lekarz mowi ze znieczulenie podaje sie jak rozpocznie sie napewno akcja,czyli gdzies 4 cm rozwarcia,a powiedz proszę,uklucie naprawde noe boli,i pozniej tez nie,bo ja mam bole krzyzowo brzuszne i bardzo sie boje,bo bol jest niesamowity:-(,dzieki za odpowiedź :-)
 
reklama
@pixi.nova - ja, jak właśnie u Zawilskiej zrobiłam gnój, że nie powiedziała mi nic o clexane itd. to w mailu odpisała mi, że mam lekko podwyższone niektóre czynniki, ale nie mam jednoznacznej choroby więc w moim przypadku niby się nie bierze clexane, ale po paru poronieniach często się jednak je bierze, więc właściwie wymigała się od konkretnej odpowiedzi i zostawiła mnie samą z tym, że nie mam wskazań do brania, ale w sumie mam na koncie 2 poronienia, więc mogę profilaktycznie brać. Nie wiem, szczerze mówiąc, jak się do tego odnieść. Chyba to też jeszcze skonsultuję z jakimś hematologiem innym, bo endo i gin powiedzieli mi, że kolejna ciąża bezz cleksane, ani rusz... Ehh!
Ja jeszcze czekam na pewne wyniki - m.in. ANA3, kariotypy... Badań mam masę, a póki co wyszło mi tylko to MTHFR, Hashimoto (ale na to leczyłam się od 1 ciąży), no i wybiórcze wyniki np. przy trombofilii chyba miałam delikatnie podwyższone - w sensie np. o 0,1 ponad norme... Nie wiem co o tym myśleć. Odnośnie "Kochana jestes mlodziutka, warto troszke odpoczac, poimprezowac latem zanim pojawi sie bobas u Ciebie :D" - właśnie w weekend miałam taką imprezę, komunia ale jak wesele - mała miała 1 taniec, itd. Była orkiestra, dj :D kosmos, zabawa do 4 rano! Ale ogółem - teraz kończę mgr i odpoczywam trochę, to fakt. Nie chcę się śpieszyć... a dwa, boje się tej 3 ciąży. :(

@Destino - dobra porada dla Pixi, a przy okazji i dla mnie... Ja też myślę, że mimo, iż mówi hematolog, że nie mam przeciwwskazań to jednak będę musiała się przekonać do robienia tych zastrzyków...
Zdrówka kochana!

@pixi.nova - ja prolaktynę badałam i kazano mi to robić w 3-5 dniu cyklu!



Dziewczyny:
- jakie witaminy metylowane kupowałyście na allegro, które są dobre?

Muszę kupić sobie (po waszych poleceniach) kwas foliowy i te witaminy z grupy B na zbicie homocysteiny i z uwzględenieniem tego MTHFR, poradźcie proszę, jestem zielona w tym całkowicie...
Nawet nie wiem jakie dawki powinnam brać :(
 
Magdo moja imienniczko :-) u nas plan narazie taki, że czekam na histeroskopię i na wyniki badań, które zinterpretuje doc. Paśnik i wtedy porozmawiam z nim o dalszym leczeniu, tak jak pisałam nie chciałabym brać tych leków imunosupresyjnych, może mają sens dalsze szczepienia.Nie wiem zobaczymy co wymyśli .............Trzymam kciuki za Was za staranka w następnym cyklu, musi się w końcu udać:):):)


@burczuś hop hop co tam u Cię???
@Porzeczka1234 @bea25ta @kas90 za Was "dwupaczek" cały czas trzymam kicuki, aby wszystko dobrze było i te dalsze miesiące zleciały Wam w oka mgnieniu (choć wiadomo że strach będzie nam towarzyszyć do końca....taki nasz los).
@Avita @Gabiś czekam na Wasze dzieciaczki!!!
@czarna_mała daj znać co Tobie Paśnik zaproponuje...
@motylek1234 już bliżej końca, trzymaj się dzielnie..
Pozostałe dziewczyny pozdrawiam ciepło:):):):)
U mię nic się nie dzieje:) oprócz tego,że maj,że pięknie nareszcie:)
U mnie dziś 25dc i nie czuję żadnych sygnałów ciążowych:/ Jasne,wiem,że za wcześnie,ale tak jakoś...
W sobotę planuję dostać okres:/
Podczytuję cały czas,śledzę,czekam na rozpakowanie @Gabiś :)
@mała79 @magda1208 :*:* dzięki,ze pamiętacie o mnie...ja o Was też.
 
@nafoczka a Ty bralas ckleksan całą ciążę?lekarz mowi ze znieczulenie podaje sie jak rozpocznie sie napewno akcja,czyli gdzies 4 cm rozwarcia,a powiedz proszę,uklucie naprawde noe boli,i pozniej tez nie,bo ja mam bole krzyzowo brzuszne i bardzo sie boje,bo bol jest niesamowity:-(,dzieki za odpowiedź :-)
Bentula wszystko do przeżycia. Mi wkuwal sie 2x bo mu cewnik pekl i dałam rady :) najgorzej jest jak masz skurcz a w tym momencie anestezjolog sie drze ze nie wolno ci sie ruszac. Z pewnością boli mniej i coś tam musisz czuć bole parte bo by rodzic ci się nie chciało :) mnie pierwsze bolały najbardziej uda tak promieniowalo ze na kucka chodziłam. Zreszta juz zapomnialam :D Clexan brałam całą ciążę.
×
@burczuś a ja? A ja? :p
 
Bentula wszystko do przeżycia. Mi wkuwal sie 2x bo mu cewnik pekl i dałam rady :) najgorzej jest jak masz skurcz a w tym momencie anestezjolog sie drze ze nie wolno ci sie ruszac. Z pewnością boli mniej i coś tam musisz czuć bole parte bo by rodzic ci się nie chciało :) mnie pierwsze bolały najbardziej uda tak promieniowalo ze na kucka chodziłam. Zreszta juz zapomnialam :D Clexan brałam całą ciążę.
×burczuś a ja? A ja? :p
Foczusiu oczywiście,że Ty też mnie wywołujesz,że pamiętasz:) Ciebie nie wymieniłam,bo Ty masz już swój skarb,a ja w domyśle pisałam o dziewczynach,które mają jeszcze pod górkę,jak ja:)
p.s. i boję się Ciebie,że mnie okrzyczysz:-p,że nie dopisałam jeszcze swojej "drogi" na "staraczkach". Ale postanowiłam,ze napiszę dopiero wtedy gdy zajdę w szczęśliwą ciążę,lub gdy odpuszczę i przestaniemy się starać. Do tego czasu nie mam zamiaru Was opuszczać;)
 
@motylek1234 przepraszam ze dopiero odpisuje,u mnie w miarę dobrze,trochę fiksuje gdy mały sie mniej rusza,bo ma czasami takie dni,choc wiecej jest tych kiedy rusza sie bezustannie,to jesli lozysko masz na przedniej ścianie to mozesz rodzic naturalnie?jesli juz jestes w 29 tygodniu to dzidzia coraz bardziej bezpieczna,ma prawie stuprocentowe szanse przezycia,ja najbardziej martwilam sie do 27 tygodnia,a poznieh zobaczysz bedziesz chciala zeby to było juz,bo ja tego sie obawiam,ja juz dwa razy rodzilam grubo po terminie,nie jest fajne to czekanie,lezenie w szpitalu,nie martw sie,teraz juz wszystko bedzie dobrze,musi :-). @Destino co u Ciebie?lepiej sie czujesz? Dziewczyny ja mialam tylko jedna obumarla ciążę przy dodstnich ana,i powiem WAM nie zaryzykowalabym juz zadnej ciazy bez klexsane,lekarz odrazu mi zlecił zresztą,nie robiac zadnych wielkich badan,wiadomo podstawowe,kardiolipidowe,homocysteine,tokso i cytomegalie,wszystko oparlam na przeciwcialach ana,i tego sie trzymalam,oczywiscie metyle bralam ale nie ciagiem w ciąży,i sie udalo :-)
 
@burczuś źle napisalas nie pisz w sobotę planuję dostać okres tylko w sobotę planuję go nie dostać.

@bentula ja znieczulenie miałam do planowanej cesarki i moge powiedzieć Ci tyle że jest strach ale potem ok ja nogi co chwilę podnosiłam żeby sprawdzić czy zastrzyk działa bo jak działa to ich się nie podniesie ;). Potem miałam małe problemy z bólem krzyżowym ale wyćwiczyłam je i już sie nie powtarzają miałam takie strzyknięcie bólu przy schylaniu ze 3 razy tylko/aż.
 
@burczuś źle napisalas nie pisz w sobotę planuję dostać okres tylko w sobotę planuję go nie dostać.

@bentula ja znieczulenie miałam do planowanej cesarki i moge powiedzieć Ci tyle że jest strach ale potem ok ja nogi co chwilę podnosiłam żeby sprawdzić czy zastrzyk działa bo jak działa to ich się nie podniesie ;). Potem miałam małe problemy z bólem krzyżowym ale wyćwiczyłam je i już sie nie powtarzają miałam takie strzyknięcie bólu przy schylaniu ze 3 razy tylko/aż.
Tak tak mnie też potem bolał kręgosłup tam gdzie było wklucie ale przeszlo ;) jak i wiele innych dyskomfortów :)
 
reklama
@pixi.nova - ja, jak właśnie u Zawilskiej zrobiłam gnój, że nie powiedziała mi nic o clexane itd. to w mailu odpisała mi, że mam lekko podwyższone niektóre czynniki, ale nie mam jednoznacznej choroby więc w moim przypadku niby się nie bierze clexane, ale po paru poronieniach często się jednak je bierze, więc właściwie wymigała się od konkretnej odpowiedzi i zostawiła mnie samą z tym, że nie mam wskazań do brania, ale w sumie mam na koncie 2 poronienia, więc mogę profilaktycznie brać. Nie wiem, szczerze mówiąc, jak się do tego odnieść. Chyba to też jeszcze skonsultuję z jakimś hematologiem innym, bo endo i gin powiedzieli mi, że kolejna ciąża bezz cleksane, ani rusz... Ehh!
Ja jeszcze czekam na pewne wyniki - m.in. ANA3, kariotypy... Badań mam masę, a póki co wyszło mi tylko to MTHFR, Hashimoto (ale na to leczyłam się od 1 ciąży), no i wybiórcze wyniki np. przy trombofilii chyba miałam delikatnie podwyższone - w sensie np. o 0,1 ponad norme... Nie wiem co o tym myśleć. Odnośnie "Kochana jestes mlodziutka, warto troszke odpoczac, poimprezowac latem zanim pojawi sie bobas u Ciebie :D" - właśnie w weekend miałam taką imprezę, komunia ale jak wesele - mała miała 1 taniec, itd. Była orkiestra, dj :D kosmos, zabawa do 4 rano! Ale ogółem - teraz kończę mgr i odpoczywam trochę, to fakt. Nie chcę się śpieszyć... a dwa, boje się tej 3 ciąży. :(

@Destino - dobra porada dla Pixi, a przy okazji i dla mnie... Ja też myślę, że mimo, iż mówi hematolog, że nie mam przeciwwskazań to jednak będę musiała się przekonać do robienia tych zastrzyków...
Zdrówka kochana!

@pixi.nova - ja prolaktynę badałam i kazano mi to robić w 3-5 dniu cyklu!



Dziewczyny:
- jakie witaminy metylowane kupowałyście na allegro, które są dobre?

Muszę kupić sobie (po waszych poleceniach) kwas foliowy i te witaminy z grupy B na zbicie homocysteiny i z uwzględenieniem tego MTHFR, poradźcie proszę, jestem zielona w tym całkowicie...
Nawet nie wiem jakie dawki powinnam brać :(
 
Do góry