reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Czesc @DorciaMamaOlka :)
zamien kwas foliowy 5mg na kwoas w formie metylowej. Tu kazda bierze metylowy z definicji, nawet jak niektorzy ginowie jeszcze przepisuja zwykly w duzych dawkach - on tylko zasmieca krew.

A, i zbadalabym na twoim miejscu dodatkowo przeciwciała ANA. bo jesli lekarz przepisze ci i tak clexan w nastepnej ciazy, to to juz zabezpiecza cie przed kilkoma opcjami, ale jesli mialabys przeciwciala, to bez sterydu (encorton) ciezko bedzie o sukces.
 
reklama
Czesc @DorciaMamaOlka :)
zamien kwas foliowy 5mg na kwoas w formie metylowej. Tu kazda bierze metylowy z definicji, nawet jak niektorzy ginowie jeszcze przepisuja zwykly w duzych dawkach - on tylko zasmieca krew.

A, i zbadalabym na twoim miejscu dodatkowo przeciwciała ANA. bo jesli lekarz przepisze ci i tak clexan w nastepnej ciazy, to to juz zabezpiecza cie przed kilkoma opcjami, ale jesli mialabys przeciwciala, to bez sterydu (encorton) ciezko bedzie o sukces.
Dziękuję Ci za radę :) czy ten kwas jest na receptę? Czy mogę go gdzieś kupić? Oczywiście zapytam go o encorton

Napisane na HTC Desire 620 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Myślę,że żadna z Nas nie jest gotowa na stratę...i nie sądzę żeby strach był mniejszy bo zajde w ciążę za rok...natomiast nikt nie da mi gwarancji,że się nie uda, tak samo ,że się uda...podjęłam decyzję w porozumieniu z mężem i idę do przodu :) niestety straciłam zaufanie do mojej Pani doktor która ciągle mówiła to samo,że to wina chromosomow...ze tak się kończy 3/4 ciąż,a teraz zmieniłam lekarza który nie patrzył na mnie jak na wariatke i mam nadzieję,że będzie mnie prowadził...

Napisane na HTC Desire 620 w aplikacji Forum BabyBoom
Oczywiście,to Wasza decyzja i nic mi do tego:) bardziej chodziło mi nie o czas(pisałas ze za np.rok) , tylko o znalezienie przyczyny. Bo czasami wystarczy właczyć parę leków i pełen sukces:) a bez tych kilku leków poprostu może być kolejna klapa. Nikt nam nie daje gwarancji ale poprzez leki podane po diagnozie, zwiększamy szanse:) no ale to jest tylo moje subiektywne zdanie:) tak kiedyś dziewczyny mi doradzały:) a ja wiedziałam i wierzyłam w swoje. Efekt? Kolejne dwa poronienia. Ale jeszcze się nie poddaliśmy:) też zmieniłam moją dr bo w immunologię zero wiary, a po drugie...wierzyła w pecha;)
Kwas metylowany np na iherb.
 
@mała79 czekam cały czas na wynik allo-mlr, miałam robione we wtorek 21.02, więc może w przyszłym tygodniu już będą, dam znać. A co u Ciebie, na jakim jesteś etapie?

Dziewczyny, czy któraś ma połączenie allo-mlr 0 i genotypu KIR AA i się udało? Zaczynam wątpić w sens kolejnego in vitro, o szansach na naturalną ciążę już nie wspomnę...gorszy dzień...:(
Coś długo czekasz na ten wynik ja miałam już po 8 dniach, trzymam kciuki za twòj pozytywny. Ja będę mieć teraz dwa szczepienia pullowane - za tydzień pierwsze i powtòrka MLR
 
Dziękuję Ci za radę :) czy ten kwas jest na receptę? Czy mogę go gdzieś kupić? Oczywiście zapytam go o encorton

Napisane na HTC Desire 620 w aplikacji Forum BabyBoom
kwas bez recepty :) mozesz szukac na iherb, albo actifolin w polskich aptekach, albo z solgara tez powinni miec metylowa forme kwasu.

Te badanie ANA można wykonać w laboratorium z marszu? Jaki to koszt?

Napisane na HTC Desire 620 w aplikacji Forum BabyBoom
tak, przeciwciala ANA z marszu zrobic w laboratorium. wybierz ANA 1 - te robi sie w pierwszym kroku. dopiero jak tu wyjdzie pozytywny wynik, to robi sie ANA2 i dalej.
kosztu nie pamietam :(
 
reklama
kwas bez recepty :) mozesz szukac na iherb, albo actifolin w polskich aptekach, albo z solgara tez powinni miec metylowa forme kwasu.


tak, przeciwciala ANA z marszu zrobic w laboratorium. wybierz ANA 1 - te robi sie w pierwszym kroku. dopiero jak tu wyjdzie pozytywny wynik, to robi sie ANA2 i dalej.
kosztu nie pamietam :(
Ok :) jutro rano pojadę do laboratorium i zrobię :)

Napisane na HTC Desire 620 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry