reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
Witam się [emoji4]
Witajcie dziewczyny :)



Synuś jak się patrzy, śliczny, gratulacje :)
Zagranicą leki na IO kobiety w ciąży stosują całą ciążę.

Gabiś - IO "przeszkadza" zarówno w zajściu ciąży jak i jej utrzymaniu... Moim zdaniem powinnaś poszukać jakiegoś dr, który się przejmie IO. Mój endo zalecił dawkę Glucopage poprzez e-mail, a receptę wypisał lekarz rodzinny :) Zawsze możesz coś pościemniać rodzinnemu ;)

Dziewczyny mam pytanie, glucopage mam brać na noc, jak zapomnę to wziąć to wziąć następnego dnia rano czy ominąć tą tabletkę??

tęczowa - pozdrawiam i życzę miłego dnia :)



Moje wyniki z krzywej cukrowej:

- glukoza na czczo: 95 mg/dl
- glukoza po 2 h: 90 mg/dl
Norma 70-150 mg/dl

- insulina na czczo: 15,90 mlU/ml
- insulina po 2 h: 52,81 mlU/ml
Norma: 3-28 mlU/ml



Przyznaje, że brzuch mi się powiększył, ale myślałam, że to wina hormonów i sterydów :o

Z Waszych wpisów wynika, że jednak mam IO :( i że diabetolog się mylił mówiąc, że jej nie mam :mad:

Dowiedziałam się, że krzywą cukrową zastępuje badanie IGF BP1.
W Gliwicach pracuje podobno dietetyczka, która zna się na IO. Nie trzeba do niej jechać, można się z nią skonsultować przez internet. Podaję linka: Link do: Strona główna - Dietetyczne Fanaberie



Ja przy swoich wynikach, które podałam wyżej na początek dostałam Glucopage na noc 1 tabletka 500 mg. Endo powiedziała, że z czasem zwiększy dawkę



Ja tak właśnie zrobię

Doris - śliczny ten Twój synuś, buziaki :)

Beata - kciukam za ten cykl :)
Liluś[emoji173] bo diabetolodzy nie znają się na IO, raczej to działka endokrynologa :) insulina to hormon [emoji4]
No właśnie dziewczynki - część z Was bierze metforminę na noc, część po śniadaniu, obiedzie....
Jak to w końcu jest?
Tą na noc to zazwyczaj XR dostają dziewczyny, czyli o przedłużonym uwalnianiu. Ja miałam wysoką na czczo czyli po śniadaniu rano biorę, żeby nie spać i po obiedzie bo to dosyć treściwy posiłek i po 2h mam wysoką insulinę więc wiec biorę żeby ją zbić ;)
Jak zapomniałam dawki to ją pomijałam [emoji16]


Buziakuje wszystkie [emoji8] [emoji8] [emoji8]
 
czarna_mala - endo zalecił leki i wysłał do diabetologa po rozpiskę diety. A diabetolog zaczął się wymądrzać, zobaczył wyniki i stwierdził, że nie mam IO :mad: Nie potrzebnie poszłam i straciłam 80 zł :mad:
 
Hmm, zapisałam się na piątek do rodzinnego. Mam receptę na Glucophace 500, ale nie chcę brać sama na własną rękę. Niech mi rozpisze co i jak.
Mój endo twierdzi, że ja nie mam stanu przedcukrzycowego i nie potrzebuję leków. Aczkolwiek IO nie zaprzeczył.
 
Gabiś to sam sobie zaprzecza, bo IO to inaczej stan przedcukrzycowy - przynajmniej tak twierdziła prof. Jerzak ;)

No wg niego ja nie potrzebuję leków tylko diety i ruchu....ale ubrał to w ładne słowa :unsure:
Twierdzi jeszcze, że moje wyniki zaburza nadczynność, że są przekłamana, bo badanie IO powinno się wykonywać w stanie unormowanej tarczycy (bez leków), a ja biorę Thyrozol.
Na ulotce Glucophage też jest informacja, aby poinformować lekarza gdy przyjmuje się hormony tarczycy.
Dlatego idę do rodzinnego, niech się wypowie, choć czasem dość mam już lekarzy wszelkiej maści:(
 
reklama
Do góry